logo

Şavşat’ta Park Halindeki Araç Kundaklandı

Artvin’in Şavşat ilçesinde park halindeki bir araç kundaklanarak yakıldı. Yakılan araç kullanılamaz hale gelirken, aracı yakan şüpheli yakalandı.

 

Şavşat İlçesi Atatürk Caddesi’nde gece geç saatlerde Şavşat Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Vakıf Müdürü Kandemir Dede’ye ait 08 HC 802 plakalı araç kundaklanarak yakıldı. Tamamen yanan araç kullanılamaz hale gelirken aracı yaktığı düşünülen şüpheli kısa sürede Şavşat İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince yakalanırken, şüpheli suçunu itiraf etti.

Zanlı Suçunu itiraf etti:“Hata Yaptım Çok Pişmanım”

Olayla ilgili olarak Şavşat İlçe Emniyet Amirliği ekiplerinin yapmış olduğu titiz çalışma sonucu zanlı (N.A) (23) yakalanarak gözaltına alındı.

Vakıftan yardım alamadığı için bir anlık kızgınlık ile aracı kundakladığını ifade eden zanlı N.A. ; “aracı kundakladığım için çok pişmanın. Vakıf Müdürü Kandemir Dede’nin beni affetmesini istiyorum” dedi.

Bir muhabirin sorularını yanıtlayan zanlı şu ifadeleri kullandı:

Aracı ben yaktım. Vakıftan yardım alamamıştım. Bir anda kızdım yaktım. Kandemir Dede’ye ait olan gri renkte aracı yakmak için evimin karşısındaki petrolden 10 TL’lik benzin aldım. Aracın yanına geldim. Araca arkadan benzini döktüm ve yaktım. Araca ateşi verdikten sonra evime gidip yattım. Aracın yanmasını izleyemedim. Hata yaptım bir kere çok pişmanım. Ben yapılan yardımların Kandemir Dede tarafından verilip veya verilmediğini zannediyordum. Meğer öğle değilmiş. Kurul toplanıyormuş. Kurulda 10-12 kişi varmış. Bu kurul karar veriyormuş. Çok pişmanın. Buradan sonra böyle bir şey yapmayacağım. İşlerimi devlet eliyle yapacağım. Kesinlikle bir daha yanlış bir iş yapmayacağım. Kandemir abinin beni affetmesini istiyorum.

Edinilen bilgilere göre, zanlı N.A’ ya vakıftan sürekli yardım yapıldığı, en son açılan aş evinde de zanlıya vakıf tarafından günlük sıcak yemek verildiği orta çıktı.

Share
889 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?