logo

Şavşat’ta Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Şavşat’ta yapılacak olan Şavşat Sanayi Sitesi çalışmaları hakkında İlçe Sanayici Esnafına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Son bir hafta içerisinde 2. kez yapılan toplantıya Kaymakam Cemil Sarıoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Belediye Encümeni Oktay Yılmaz ve Şavşat’taki sanayici esnafı katıldı. Şavşat Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıda, yapılacak olan sanayi sitesi ile ilgili fikir alış verişinde bulunulurken yapılacak olan sanayi sitesi ile ilgili Kaymakam Cemil Sarıoğlu slayt gösterileri ile bilgi verdi.

Şu andaki çalışmış oldukları yerlerde bu kapsamda kentin ihtiyaçlarına cevap vermediğinin belirlenmesinden sonra Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi yeni sanayi sitesi için yoğun bir çalışma yapıyorlar. Daha önce yeri belirlenen sitenin şartlarını ve esnafın beklentilerini konuşmak adına yapılan ilk toplantı olumlu geçti.

Yeni sitelerin durumunun ve beklentilerinin istişare edildiği toplantıda müjdeler de verildi. Amaçlarının esnafın beklentilerini karşılayan bir site olduğunu ifade eden Kaymakam Cemil Sarıoğlu Şavşat halkının da yeni yapılacak siteden her anlamı ile memnun kalacağını aktardı. Sitenin şartlar anlamında da esnafı zorlamayacağını vurgulayan Sarıoğlu, ” Yeni sanayi sitelerinin tam anlamı ile fonksiyonel olacaktır. Amacımız Belediyemizle birlikte Şavşat sanayicileri ve Şavşat halkı ile birlikte Sayın Valimizin ve Milletvekilimizin de destekleri ile her yönü ile güzel anlamlar kazandırmaktır. Yakın zamanda çalışmalar başlayacak. Sitemiz eski sorunların yaşanmayacağı grup mantığı ile işleyen bir site olacak. Bugün esnafımız ile şartları anlatmak ve beklentilerini öğrenmek için toplandık. Onların fikirleri bizler için değerlidir. Ortak aklın işletildiği yeni sanayi sitemiz en modern sitelerden birisi olacaktır” dedi.

Sanayi Sitesi esnaflarının daha iyi koşullarda çalışmasına yönelik adımlar atacaklarını belirten Kaymakam Cemil Sarıoğlu, “Ekonomimizin dinamosu olan sanayi sitelerimizdeki esnafımızın daha iyi şartlarda hizmet sunabilmesi için düşüncelerimizi aktardık. Hepsine hayırlı işler diliyorum. Sanayimizde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Esnaflarımızın rahat bir ortamda çalışabilmeleri için hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

En başından bu yana Şavşat’ı ortak akıl ile yöneteceklerini bildirdiklerinin altını çizen, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te, konunun paydaşlarının fikirlerini almanın mutluluğunu yaşadıklarına dikkat çekti. Öztürk; “Sanayi sitelerimiz her yönü ile bitmesinin ardından başka ilçelerin örnek alacağı bir yer haline gelecek. Şimdi büyük araçların bile giremediği sitelerimiz eksikliklerin irdelenmesi ile modern bir duruma gelecek. İnanıyoruz ki ilçemiz her yönü ile ilimize de kazanım sağlayacak. Ayrıca esnafımız sitelerinde yerlerine kavuşmakla birlikte yüzde 40’lık bir ticari artışları olacağını düşünüyorum” dedi.

Yeni yapılacak sanayi sitesinde sanayici esnafının fikirlerinin de önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk,” İlimizde yaşanabilir bir kent olunması adına projelerimizde Kaymakamımızla birlikte, Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekilimiz inde destekleri ile ciddiyet ile çalışıyoruz. Her yönü ile mutlu Şavşat için kentin her köşesinin değerlendirilmesi şarttır. Ayrıca kentin gereklilikleri de doğru irdelenmelidir. Biz seçimden önce kentimizin projelerini hazırlamıştık. Projelerimiz için titiz bir çalışma yürütürken, kentimizin sorunlarını da projelendirerek çözüyoruz. Bilindiği gibi kentimizde bulunan yer sanayi sitesi maalesef şartları karşılamamaktadır. Yeni sanayi sitesi kentin içinde kalmakla birlikte imaj için olumsuzluk teşkil etmektedir. Aynı zamanda bu alan ihtiyaçları karşılamamaktadır. Büyük araçlar bile maalesef siteye girememekte ve bu durum esnaf açısından sıkıntı oluşturmaktadır. Biz bu konuya sanayi siteleri yaparak çözüm bulmak istedik.” dedi.

Nurbay Usta / Şavşat

Etiketler: »
Share
1006 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?