logo

Şavşat’ta AK Parti’den Aday Adayı Olan Murat Aydın’ı Tanıtıyorum


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Değerli okurlarım, bugün ki köşe yazımda tarafsızlık gereği her adaya eşit mesafede olduğumuz için Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ü köşe yazılarıma taşıdığım gibi AK Parti aday adayı Murat Aydın’ı da köşemden tanıtmak istiyorum. Bu konuyla ilgili haberi köşemden sizlere aktararak, aday adayı olan arkadaşımıza başarılar diliyorum.

İşte karşınızda Murat Aydın Haberi:

Murat Aydın, Şavşat Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Murat Aydın, AK Parti’den Şavşat Belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

Aydın yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Şavşat, gittiğimiz her yere yüreğimizde götürdüğümüz emsalsiz bir vatan parçasıdır. Doğu Karadeniz’in köşesine özenle konuşlandırılmış zümrüt yeşili renginde bir sınır taşı olan Şavşat’ın değeri de rengi gibi zümrüttür.Biz o topraklarda doğduk ve yayla dumanlarının, coşkun derelerin, parlak dolunayların, yeşil çayırların, yıldızı bereketli gecelerin içinde huzurla büyüdük.Sonra hayat koşulları her birimizi başka coğrafyalara, memleketin büyük şehirlerine gitmeye zorladı. İyi bir iş, daha nitelikli yaşam, daha kaliteli eğitim ve buna benzer pek çok sosyo-ekonomik ve özel sebepler dolayısıyla Şavşat’ı ardımızda bırakarak şehirlere göç ettik.

Yıllar büyük şehirlerin hengamesi ve yoğunluğu içinde akıp giderken sılamız ile olan gönül bağımızı hiç koparmadık. Fırsat buldukça gittik memleketimize. İkna edebildikçe çocuklarımızı da götürerek onların da ata dede topraklarını tanımalarını ve içselleştirmelerini sağladık. Oraya gitmekle yetinmedik, ikamet ettiğimiz şehirlerde kendi öz kültürümüzü yaşatma adına dernekler kurduk ve STK çatısı altında hemşehrilerimizlebir araya gelerek birlik beraberlik ruhu ekseninde yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduk. ve son merhalede artık bu da bize yeterli gelmedi ve doğduğumuz topraklara olan vefa borcumuzu ödeme, o topraklara duyduğumuz derin sevdamızı hayatın içinde bizzat yaşama ve yaşatma adına radikal bir karar aldık ve elimizi ŞAVŞAT için taşın altına koyma niyeti ile yola çıktık. Herkesin bir siyasi görüşü ve ideolojisi vardır. Ama ülküsünü ve ülkesini geleceğinin hedefine koyan ve “İNSAN GÖNÜLDÜR GÖNÜL” felsefesini yüreğine rehber edinen bizler, siyasi görüşleri farklılıkları hayatın renkleri kabul edip, bir üst çizgiye geçerek oradan meseleye baktık ve memleketimize kendimizi vakfetme davasına el atıp, ŞAVŞAT’a ve ŞAVŞATLI’yahizmet etmek için ŞAVŞAT BELEDİYE Başkanlığına adaylığımızı koymaya karar verdik.

Şavşat’ı her anlamda kalkındırmak, insanımıza en iyi yaşam koşullarını sunmak ve zaten doğası Cennet gibi olan Şavşat’a, hizmet etme noktasında da Cenneti yaşatmanın gayesindeyiz.

Niyetimiz temiz, kadromuz güçlü, yolumuz açıktır. Hakkımızda hayırlısı olmasını temenni ediyor, kıymetli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Murat aydın kimdir?

1974 yılında Artvin Şavşat Kirazlı Köyünde doğdum. İlkokulu Kirazlı köyünde, Ortaokulu ve Liseyi İstanbul’da tamamladım. Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu İthalat İhracat Bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden Lisans düzeyinde mezun oldum. Askerlik görevimi Birleşmiş Milletler Barış Gücü bünyesinde Nato Barış Askeri olarak Bosna Hersek Türk Tugayı’nda şimdiki Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi AKAR’ın emrinde tamamladım.

1999-2006 yılları arasında Tekstil sektöründe Dış Ticaret Müdürü olarak çalıştım. Bu

süre içinde yurt dışında (Almanya,Hollanda, Fransa,Bulgaristan) bulundum ve iş ile alakalı ticari görüşmeler yaptım. Yine bu süre içinde Gümrük Müsteşarlığı’nın açtığı Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavını kazanarak Mesleki Yeterlilik Belgesi aldım. 2007’yılından itibaren Gümrük Müşavirliği Firması Bünyesinde Bursa Bölge Sorumlusu olarak görevime devam etmekteyim. İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği ‘nde Disiplin kurulu üyesi olarak görev yaptım.

Artvin Şavşat Kirazlı Köyü Derneği’nde Başkan Yardımcılığı, İstanbul Şavşat Kültür Turizm Derneği’nde Genel Sekreterlik ,Bursa Şavşat Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı , Artvin Kafkas Dernekleri Federasyonu’nda Danışma Kurulu üyeliği görevlerini yürüttüm.

2009 Yerel seçimlerinde Küçükçekmece Belediyesi AK Parti Meclis üyesi adayı oldum. Amatör lisanslı Futbol oynadım. Mesleki ve özel hayatımda herhangi bir suça karışmadım,disiplin cezası ya da ihtar almadım. Hakkımda her hangi bir soruşturma, kovuşturma, adli yargıda açılmış bir dava bulunmamaktadır. Evli ve 2 kız çocuk babasıyım.

Şavşat için neler düşünüyoruz?

Kapalı pazar yeri, katlı otopark ve düğün salonları, soğuk hava deposu, cinal termal tesisi, bölgesel yaşlılar yaşam yerleşkesi Şavşat turizm şirketi, evde bakim hizmetleri, süt toplama ve mandıra tesisi, Şavşat şarküteri ve diğer illerde bayilikleri, Şavşat kültür merkezi, Şavşat ürünleri e- ticaret ve genç yazılımcılar merkezi, sosyal belediyecilik uygulamaları, gençlik spor faaliyetlerinin artırılması, aidiyet duygusu ve kültür gezileri.” İfadelerini kullandı.

Share
531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başkan Kocatepe’nin Projeleri Tam Not Aldı

  22 Mart 2019 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Geçtiğimiz günlerde yazdığım yazımda Artvin Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe’nin projelerini tanıtacağı toplantıyı büyük bir merakla açıklamasını beklediğimi ifade etmiştim. Başkan Kocatepe’nin proje tanıtım toplantısını takip ettiğim gibi, projelerini tanıttığı kitapçığı da detaylıca inceledim. Açık söylemek gerekirse Artvin’deki belediye başkan adayları arasında özellikle ittifak adayları arasındaki mukayese de kesinlikle Başkan Kocatepe, proje bazında 2-0 öne geçmiş durumda. Daha öncek...
 • Artvin’de Milliyetçi Oylar MHP’de Mündemiçtir

  21 Mart 2019 Köşe Yazıları, Taha İbrahimoğlu

  Bu sefer ki belediye seçiminin kaderini Artvin’de milliyetçi tutumu benimseyen vatandaşların oyları belirleyecek gibi. 2014 seçimlerinde kendi tabanını yansıtan doğru bir adayla yola çıkan MHP milliyetçi oyları bünyesinde tutarak, son yıllardaki en yüksek oy oranını yakalamıştı. Milliyetçi oyların MHP’de kalması sonucu, AK Parti ile CHP yarışta baş başa kalmış ve Mehmet KOCATEPE’nin farkı ile AK Parti seçimi rahat kazanmıştı. 5 yılda çok şey değişti. MHP’nin içinden yeni bir parti çıkmış ve son genel seçimlerde milliyetçi oylar ikiye bölün...
 • 3 Dönem Başkanlık Yapan Demir, Ardanuç’a Dördüncü Dönemde Ne Verebilir?

  21 Mart 2019 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Yerel seçim gündem yorumlarımıza devam edelim. Bugün ki gündem konum Ardanuç. Ardanuç ilçesine beş yıl önce yerel seçim öncesinde gittiğimde ilçede görüştüğüm insanlara sürekli olarak sorduğum soru şu idi: 2 Dönem belediye başkanlığı yapmış bir ismin yaptığı hizmetleri beğeniyorsanız oy verirsiniz. Beğenmiyorsanız da vermezsiniz. 2 Dönem başkanlık yapmış bir kişiye siyasi sebeplerle oy verilmez. Memnun iseniz oyunuzu verirsiniz. Memnun olmayıp sırf siyasi sebeplerle oy veriyor iseniz o vakit ilçenize dair eleştiride bulunma hakkınız bulunmaz. ...
 • El-Mecid (المجيد)

  20 Mart 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Mecid, mecd sıfatına sahip olan demektir. Mecd de büyüklük, genişlik, bolluk ve üstünlük ifade etmektedir. Allah (c.c.)’un zatı en yücedir. Bütün fiilleri güzeldir. Zatın yüceliği ile fiillerinin güzelliği bir araya geldiğinde mecd ortaya çıkar. Sözlükte "asil, şerefli ve seçkin olmak" anlamındaki mecd (mecade) kökünden türeyen mecid "asil, şerefli, cömert olan" demektir. Aynı kökten türeyen macid de bu manaya gelmekle birlikte sıfat-ı müşebbehe olan mecidin daha zengin içerikli olduğu kabul edilir. Mecid, Macid ile birlikte aynı anlama gelme...