logo

Şavşat’ta AK Parti’den Aday Adayı Olan Murat Aydın’ı Tanıtıyorum


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Değerli okurlarım, bugün ki köşe yazımda tarafsızlık gereği her adaya eşit mesafede olduğumuz için Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ü köşe yazılarıma taşıdığım gibi AK Parti aday adayı Murat Aydın’ı da köşemden tanıtmak istiyorum. Bu konuyla ilgili haberi köşemden sizlere aktararak, aday adayı olan arkadaşımıza başarılar diliyorum.

İşte karşınızda Murat Aydın Haberi:

Murat Aydın, Şavşat Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Murat Aydın, AK Parti’den Şavşat Belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

Aydın yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Şavşat, gittiğimiz her yere yüreğimizde götürdüğümüz emsalsiz bir vatan parçasıdır. Doğu Karadeniz’in köşesine özenle konuşlandırılmış zümrüt yeşili renginde bir sınır taşı olan Şavşat’ın değeri de rengi gibi zümrüttür.Biz o topraklarda doğduk ve yayla dumanlarının, coşkun derelerin, parlak dolunayların, yeşil çayırların, yıldızı bereketli gecelerin içinde huzurla büyüdük.Sonra hayat koşulları her birimizi başka coğrafyalara, memleketin büyük şehirlerine gitmeye zorladı. İyi bir iş, daha nitelikli yaşam, daha kaliteli eğitim ve buna benzer pek çok sosyo-ekonomik ve özel sebepler dolayısıyla Şavşat’ı ardımızda bırakarak şehirlere göç ettik.

Yıllar büyük şehirlerin hengamesi ve yoğunluğu içinde akıp giderken sılamız ile olan gönül bağımızı hiç koparmadık. Fırsat buldukça gittik memleketimize. İkna edebildikçe çocuklarımızı da götürerek onların da ata dede topraklarını tanımalarını ve içselleştirmelerini sağladık. Oraya gitmekle yetinmedik, ikamet ettiğimiz şehirlerde kendi öz kültürümüzü yaşatma adına dernekler kurduk ve STK çatısı altında hemşehrilerimizlebir araya gelerek birlik beraberlik ruhu ekseninde yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduk. ve son merhalede artık bu da bize yeterli gelmedi ve doğduğumuz topraklara olan vefa borcumuzu ödeme, o topraklara duyduğumuz derin sevdamızı hayatın içinde bizzat yaşama ve yaşatma adına radikal bir karar aldık ve elimizi ŞAVŞAT için taşın altına koyma niyeti ile yola çıktık. Herkesin bir siyasi görüşü ve ideolojisi vardır. Ama ülküsünü ve ülkesini geleceğinin hedefine koyan ve “İNSAN GÖNÜLDÜR GÖNÜL” felsefesini yüreğine rehber edinen bizler, siyasi görüşleri farklılıkları hayatın renkleri kabul edip, bir üst çizgiye geçerek oradan meseleye baktık ve memleketimize kendimizi vakfetme davasına el atıp, ŞAVŞAT’a ve ŞAVŞATLI’yahizmet etmek için ŞAVŞAT BELEDİYE Başkanlığına adaylığımızı koymaya karar verdik.

Şavşat’ı her anlamda kalkındırmak, insanımıza en iyi yaşam koşullarını sunmak ve zaten doğası Cennet gibi olan Şavşat’a, hizmet etme noktasında da Cenneti yaşatmanın gayesindeyiz.

Niyetimiz temiz, kadromuz güçlü, yolumuz açıktır. Hakkımızda hayırlısı olmasını temenni ediyor, kıymetli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Murat aydın kimdir?

1974 yılında Artvin Şavşat Kirazlı Köyünde doğdum. İlkokulu Kirazlı köyünde, Ortaokulu ve Liseyi İstanbul’da tamamladım. Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu İthalat İhracat Bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden Lisans düzeyinde mezun oldum. Askerlik görevimi Birleşmiş Milletler Barış Gücü bünyesinde Nato Barış Askeri olarak Bosna Hersek Türk Tugayı’nda şimdiki Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi AKAR’ın emrinde tamamladım.

1999-2006 yılları arasında Tekstil sektöründe Dış Ticaret Müdürü olarak çalıştım. Bu

süre içinde yurt dışında (Almanya,Hollanda, Fransa,Bulgaristan) bulundum ve iş ile alakalı ticari görüşmeler yaptım. Yine bu süre içinde Gümrük Müsteşarlığı’nın açtığı Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavını kazanarak Mesleki Yeterlilik Belgesi aldım. 2007’yılından itibaren Gümrük Müşavirliği Firması Bünyesinde Bursa Bölge Sorumlusu olarak görevime devam etmekteyim. İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği ‘nde Disiplin kurulu üyesi olarak görev yaptım.

Artvin Şavşat Kirazlı Köyü Derneği’nde Başkan Yardımcılığı, İstanbul Şavşat Kültür Turizm Derneği’nde Genel Sekreterlik ,Bursa Şavşat Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı , Artvin Kafkas Dernekleri Federasyonu’nda Danışma Kurulu üyeliği görevlerini yürüttüm.

2009 Yerel seçimlerinde Küçükçekmece Belediyesi AK Parti Meclis üyesi adayı oldum. Amatör lisanslı Futbol oynadım. Mesleki ve özel hayatımda herhangi bir suça karışmadım,disiplin cezası ya da ihtar almadım. Hakkımda her hangi bir soruşturma, kovuşturma, adli yargıda açılmış bir dava bulunmamaktadır. Evli ve 2 kız çocuk babasıyım.

Şavşat için neler düşünüyoruz?

Kapalı pazar yeri, katlı otopark ve düğün salonları, soğuk hava deposu, cinal termal tesisi, bölgesel yaşlılar yaşam yerleşkesi Şavşat turizm şirketi, evde bakim hizmetleri, süt toplama ve mandıra tesisi, Şavşat şarküteri ve diğer illerde bayilikleri, Şavşat kültür merkezi, Şavşat ürünleri e- ticaret ve genç yazılımcılar merkezi, sosyal belediyecilik uygulamaları, gençlik spor faaliyetlerinin artırılması, aidiyet duygusu ve kültür gezileri.” İfadelerini kullandı.

Share
340 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İRTİFAK HAKLARI

  10 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  1.KAVRAM VE TANIM İrtifak sözlükte “bir şeye dayanmak, ondan faydalanmak” anlamına gelir. İrtifak hakları, sahibine konusu olan eşyayı doğrudan doğruya kullanma veya ondan yararlanma veya her ikisine birden sahip olma yetkisini veren sınırlı bir ayni haktır. 2.İRTİFAK HAKLARININ FARKLI TASNİFLERİ 2.1. İrtifak Hakkından Yararlanma Yetkisinin Kapsamı Açısından A-Tam Yararlanma İrtifakı İrtifak haklarından intifa hakkı hak sahibine eşyadan tam yararlanma yetkisi verir. B-Sınırlı Yararlanma irtifakı İntifa dışındaki irtifak...
 • MUTLAK HAKLAR

  09 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  M 1.Tanım Mutlak, kayıt altına alınamayan, kendisine bir sınır biçilemeyen demektir. Sahibine maddi ve manevi olmayan mallar ile kişiler üzerinde geniş yetkiler veren ve herkese karşı ileri sürülebilen haklardır. Mülkiyet hakkı, telif hakkı, ayni haklar, intifa hakkı, velayet ve vesayet hakları mutlak haklara örnektir. Bu hakları herkesin ihlal etmesi mümkündür, bu yüzden herkese karşı ileri sürülebilir. Herkes mutlak haklara uymak ve saygı göstermekle yükümlüdür. Mutlak haklar, hukuk düzeninin belirlediği sınırlar içinde kalmak sure...
 • Özel Hakların Sınıflandırılması

  08 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  1.Niteliklerine Göre Özel Haklar 1.1.Mutlak Haklar Sahibine maddi ve manevi olmayan mallar ile kişiler üzerinde geniş yetkiler veren ve herkese karşı ileri sürülebilen haklardır. Mülkiyet hakkı, telif hakkı, ayni haklar, intifa hakkı, velayet ve vesayet hakları mutlak haklara örnektir. Bu hakları herkesin ihlal etmesi mümkündür, bu yüzden herkese karşı ileri sürülebilir. Herkes mutlak haklara uymak ve saygı göstermekle yükümlüdür. Mutlak haklar, hukuk düzeninin belirlediği sınırlar içinde kalmak suretiyle hakkın sahibi tarafından ...
 • NİTELİKLERİ BAKIMINDAN HUKUK KURALLARI

  06 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Nitelikleri bakımından hukuk kurallarının çeşitleri şunlardır: Emredici hukuk kuralları Tamamlayıcı hukuk kuralları Yorumlayıcı hukuk kuralları Tanımlayıcı hukuk kuralları 1.Emredici hukuk kuralları 1.1.Tanım Kesin bir emir veya yasak içeren, aksinin kararlaştırılması mümkün olmayan kurallardır. Kesinlikle uyulması gereken hukuk kurallarıdır. Bu kurallara uyulması mutlak surette zorunlu olduğundan âmir kaideler veya mecburi kaideler , eski ifadesiyle ahkâm-ı âmire denilmiştir. 1.2.Özellikleri Bireyl...