logo

Şavşatlı Gençlerden Jandarma Ve Emniyete Destek

Sosyal paylaşım sitesinden örgütlenen Şavşatlı gençler ve Şavşat halkı oluşturmuş olduğu yüzlerce araçtan oluşan konvoyla ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları protesto edilerek asker ve polise sahip çıkıldı.

 

Son günlerde artan terör olayları nedeniyle hiçbir siyasi görüş ayrımı yapmadan Şavşatlı gençler bir araya gelerek önce İlçe Emniyet Amirliğini daha sonrada İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ettiler.

Şavşatlı gençler ilk önce İlçe emniyet amirliğine giderek burada İlçe Emniyet Amiri Bünyamin Şeker, Komiserler ve polis memurlarınca karşılandılar.

Şehit olan asker ve polisler için taziyelerini ileten gençler ziyaretlerde açıklama yaparken “A partisi B partisi değil milletimizin birlik ve beraberliği var. Her konuda askerimize ve polisimize sahip çıkmak bizim görevimizdir” dediler.

Şavşatlı gençlerin hiçbir siyasi ayrıcalık göstermeden bir araya gelerek kendilerini ziyaret etmelerinden memnun olduğunu ifade eden İlçe Emniyet Amiri Bünyamin Şeker; “Çok duygulandım. Memnuniyetim oldukça sonsuz olmuştur. Bu birlik ve beraberliğimizi göstermektedir. Bütün Şavşat Halına ve Şavşat gençliğine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra İlçe Jandarma komutanlığını ziyaret eden Şavşatlı gençler burada Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cüneyt Yüksel’le görüştüler. Jandarma komutanına da aynı duygularını ifade eden Şavşatlı gençler “Hepimiz birer asker, hepimiz birer polisiz. Birlik ve beraberliğimiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dediler

Yüzbaşı Cüneyt Yüksel’de memnuniyetini dile getirerek, “ Bu ruh ülkemizin her yerinde var. Bu eylemler mutlaka bitecek. Sizler metanetinizi koruyun. Birlik ve beraberliğinizi koruyun” dedi.

AK Parti-CHP-MHP parti farkı gözetmeksizin ve diğer siyasi görüşten gençlerin katıldığı taziye ve destek ziyareti İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğince takdirle karşılandı

Daha sonra Şavşatlı gençler terörü lanetlemek ve kınamak için büyük bir araç konvoyu oluşturarak terörü protesto ettiler. Şavşat Kalesinden başlayan araç konvoyu Cumhuriyet Caddesi üzerinden şehrin bitimine kadar gösterilerini sürdürdüler. İlçenin Ardahan yolu üzerinde araçlarından inen Şavşatlı gençler hep birlikte yürüyerek atmış oldukları “Şehitler ölmez vatan bölünmez. Aponun P…. Yıldıramaz bizleri. Askere polise uzanan eller kırılsın. Bu vatan sizlere mezar olacak” şeklinde sloganlarla Hükümet konağı önüne geldiler. Konvoy sonrası Hükümet Konağı önüne gelen büyük bir kalabalık burada Saygı duruşu ve İstiklal marşını okuduktan sonra hep birlikte dua ettiler. Şavşatlı gençler yaptıkları eylem sonrasında açıklama yaparak, “Biz bu yürüyüşümüzle askerimizin polisimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Bir ölür bin doğarız ama bu vatanın bir çakıl taşını kimseye vermeyiz. Hunharca ve kalleşçe yapılan bu terör olaylarını yapanlar bilsinler ki bu işin sonu yok. Sonları gelene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.  Çanakkale’de yabancı devletlerden oluşan düşmanlarımız bile bunlardan daha şerefliydiler” ifadelerini kullandılar. Daha sonra gençler dağıldılar.

Yürüyüşte ellerinde Azerbaycan bayraklı gençlerinde olması da dikkat çekti.

Share
807 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?