logo

Şavşatlı Anneler Altunal’ı Bağrına Bastı

Milliyetçi Hareket Partisi Şavşat İlçe Başkanlığı Anneler Günü kapsamında eğlence programı düzenledi. MHP Artvin Birinci sıra Milletvekili adayı Muhammed Altunal’ın da katıldığı programa Şavşatlı anneler yoğun ilgi gösterdi.

MHP Şavşat İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Şavşatlı annelere çiçek vererek Anneler günü etkinlikleri kapsamında düzenledikleri programa davet ettiler.  Seçim Bürolarında düzenlenen program MHP Artvin birinci sıra Milletvekili adayı Muhammed Altunal, İlçe Başkanı Naci Balcı, Kadın Kolları Başkanı Meltem Demir ve annelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Altunal, Anneler günü etkinliğine katılan annelere Karanfil ve Yazma hediye etti.  Çocuk yaşta annesini kaybeden, anne özlemi çeken Altunal’a Şavşatlı anneler şefkatle kucak açtılar. Çocukların anneleri için okuduğu şiirlerle zaman zaman hüzünlü anların da yaşandığı gecede anneler Ender Ekinci, Gündüz Aydın’ın söylediği birbirinden güzel şarkı ve türkülerle doyasıya eğlendiler.

Kendisine karşı gösterilen ilgiden ve şefkatten dolayı hayli duygulandığı gözlenen Altunal programda annelere hitap etti. Annelerle birlikte sevinç ve hüznü bir arada yaşayan Altunal, “Annesizliğin, anne olmamasının, annesiz yaşamanın bir insan açısından doğurduğu boşluğu hiçbir başarı, hiçbir güç hiçbir değer dolduramaz. Hayattaki en büyük güç anne sevgisi, en büyük değer annelerdir, sizlersiniz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında çocuk yaşta annesiz kalmasını ve Annelerin çocukların gençlerin hayatındaki önemine değinen Altunal şunları söyledi: “Yatılı okulda okudum.  Annemizden erken yaşta ayrıldık.  2 ay Ardanuç yatılı okulda okurdum, iki aylığına okuldan izin alır gelip burada Cevizli köyünde annemi görürdüm. Daha 10 yaşındayken annemden ayrı kalmaya başladım. Bir sene sonra 11 yaşıma girerken, izin süresi dolmadan çağırdılar, yatılı okuldan dediler ki izne gidiyorsun.  Tabi o zaman annemizle alakalı bir şey aklımıza gelmedi. Ardanuç’tan Şavşat’a geldik Şavşat bir kalabalık, bir minibüse binip köye geldik evimizin önü de kalabalık. Daha 10-11 yaşlarında bir çocuğum. Evimize yaklaştığımda annemin vefat ettiğini öğrendim. O gün bugün annemizin, annelerin ne kadar kutsal olduğunu, ne kadar değerli olduğunu ve anneliğin evlat açısından gençler açısından ne kadar bulunmaz bir değer olduğunu en iyi bilenlerdenim. Annesizliğin anne olmamasının annesiz yaşamanın bir insan açısından doğurduğu boşluğu hiçbir başarı hiçbir güç hiçbir değer dolduramaz. Hayattaki en büyük güç anne sevgisi, en büyük değer annelerdir, sizlersiniz.”

Annenin çocuklarına gösterdiği şefkati, karanlık içerisindeki çiçeğin ışık almasına benzeten Altunal; “Bu 10 yaşına kadarki dönemde, annemle geçirdiğim süreçte şunları hatırlayabiliyorum.  Karanlık içerisindeki bir çiçek düşünün annenin sevgisi annenin çocuğa yaklaşımı bize bir ışık olmuştu. Babamız bizi azcık azarladığında hep annemize koşarak ondan güç bulmaya çalışmışızdır. Ama annemiz asla yalnız bırakmamıştır. Bir çocuk olarak bizlerinde annelerimize olan sevgimiz hiçbir zaman kaybolmamıştır.  Babamıza öfke duymuşuz ama asla annemize öfke duymamışızdır.  Annenin çocuğuna olan sevgisi ise sevgiden daha ötedir. O bir şefkattir. Sevgi ile şefkat arasında da çok büyük bir fark var. Sevgi belli bir süre kaybolabilir ama şefkat asla kaybolmaz” dedi.

Annelerin çocukları için gerektiğinde gözünü kırpmadan bütün değerlerini feda eden asil insanlar olduğunu belirterek bütün annelerin Anneler gününü kutladı.

Konuşmasında yaklaşan seçimlere de değinen Altunal, Annelerin desteğiyle her geçen gün biraz daha büyüyüp güçlenerek bütün Artvin’i kuşattıklarını söyledi.

Altunal: “Biz bir siyasi hareketin partisi olmayacağız, Şavşat’ın Artvin’in Partisi olacağız.”

Artvin’in Partisi olarak yola çıktıklarını kaydeden Altunal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz yola çıkarken bütün Artvin’in Partisi olacağımızı söyledik. Biz bir siyasi hareketin partisi olmayacağız, Şavşat’ın, Artvin’in Partisi olacağız dedik. Bütün insanlarımızı kuşatacak, bütün insanlarımızı kucaklayacağız, ayrımcılık yapmayacağız.  Birilerinin yaptığı gibi particilik yapmayacağız. Çünkü biz yokluğu yoksulluğu yetimliği kimsesizliği çaresizliği çok iyi bilen insanlardanız. İnşaallah seçildiğimizde de herkesi kucaklayacak herkesi kuşatacak Şavşat’ımızı Artvin’imizi en iyi noktaya getirmek için fedakârca çalışacağız.”

Altunal: Projelerimizle Gençlerimizin İşsizlik Sorununu Çözeceğiz

Muhammed Altunal konuşmasında milletvekili seçildiğinde Artvin’de hayata geçirmeyi hedeflediği projelerine de değinerek, Projelerinin Şavşatlı, Artvinli gençler için iş kapısı olacağını vurguladı. İstihdam adına 3 önemli projesi olduğuna dikkat çeken Altunal, “Bizim 3 tane en önemli projemiz var. Birincisi dedik ki Artvin’imizi Şavşat’ımızı kalkındıralım. Bunun için öncelikli olarak Şavşat’ta biz bir Süt Fabrikası kuracağız dedik. Biliyorsunuz köylülerimizin hayvan üretimi var.  Biz her gün köylülerimizden süt satın alacağız ve Şavşat’ta kuracağımız fabrikada peynir, yoğurt ve diğer süt ürünlerini üreteceğiz. Böylece hem köylülerimizi kalkındıracağız hem de ilçe merkezimizde kuracağımız fabrikamız da Artvin’imizi Şavşat’ımızı temsil eden Peynirimizi yoğurduğumuzu markalaştırarak burada gençlerimize iş imkanı yaratacağız. Bu Şavşat’ta uygulanabilir bir projedir.

Hepimiz köylerden geliyoruz ve biliyoruz ki, Köylerimizde derelerimiz var, sularımız var. Biz dedik ki: ‘Şavşat’ın derelerindeki pınarlarındaki sularımıza bir su fabrikası kuralım ve adına da Artvin Su Fabrikası diyelim. Fabrikamızda şişelediğimiz suları İstanbul’da Ankara’da diğer şehirlerimizde satalım.’ Bu şekilde yine gençlerimize Şavşatlımıza, Artvinlimize geniş bir iş imkanı yaratmış oluruz.

Bir Başka projemiz. Artvin’imiz her bir tarafı ormanlarla kaplı.  Dedik ki: ‘Bunları biz değerlendirelim.  Bu ağaçları dışarıya ucuz ucuz satmayalım, modern ağaç fabrikalarını Şavşat’ımıza kuralım.’ Bu fabrikalarda yine gençlerimize iş imkânı yaratalım. Gençlerimiz gidip İstanbul’da, Ankara’da çalışmak zorunda kalmasın.

Şavşat sürekli göç veriyor dışarıdan içeriye doğru bir nüfus girişini sağlamamız lazım. Biz seçildiğimizde muhakkak Şavşat’ımıza bir Yüksek Okul kuracağız ve Şavşatlı esnafımızın, Şavşat’ımızın gelişmesini güçlenmesini sağlayacağız”  dedi.

Şavşat’ta ki Uzman doktor sıkıntısına da değinen Altunal, Milletvekili seçildiğinde Şavşat’ın bu doktor sorununu hızlı bir şekilde giderip Şavşatlının sağlık sorunun çözümüne katkı sağlayacağını ifade etti.

Altunal: “7 Haziranda Eğer Türkiye Yanlış Bir Karar Verirse Ülke Büyük Bir Kaosun İçine Girecek”

Başkanlık Sisteminin Türkiye’yi Bölünmeye götüreceğini İddia eden Altunal, AK Partiyi Türkiye Cumhuriyetinin Laik yapısını, Atatürkçü yapısını değiştirmek ve yok etmekle suçladı.

Altunal: “7 Haziranda bizler başkanlık sistemini onaylayacağız, oylayacağız diye bir açıklama yapıldı. Bakın burası çok önemli 7 Haziran’da bizler milletvekilliği seçimleri yapıyoruz.  İktidar diyor ki “Siz bu seçimlerde Başkanlık sistemini oyluyorsunuz.”  Başkanlık Sistemi Nedir? Türkiye Cumhuriyetinin anayasasını toptan ve komple değiştiriyorlar. Anayasamızı komple ortadan kaldırıyorlar yerine yeni bir anayasa getirecekler. Sizlere soruyorum yeni anayasada Cumhuriyete, Atatürk’e Laikliğe yer verileceğine dair tek bir cümle duydunuz mu? Yeni anayasanın bizlere ne getireceğini ne götüreceğini anlattılar mı? Anlatmadılar. Bunların kafalarının arkasında başka bir gündem maddeleri var. Bakın Cumhuriyet kurulduğundan beri bunların düşüncesi Türkiye Cumhuriyetini laik yapısını, Atatürkçü yapısını değiştirmek ve yok etmektir. Bunların kafasının arkasındaki gündem budur. Ama kendilerini değiştirerek başkalaştırarak bizlere kendilerini inandırmaya çalıştılar. Bugün karşı karşıya kaldığımız 7 Haziran seçimleri Türkiye açısından çok büyük bir önem arz etmektedir.  7 Haziranda eğer Türkiye yanlış bir karar verirse emin olun Türkiye çok büyük bir kaosun içine girecektir. Dağılmanın ve bölünmenin eşiğine gelecektir. Doğu ve Güney Doğuda terör örgütünün bağımsızlığına kadar giden özerk yapılaşmaya fırsat verilecektir. Türkiye’nin yönetiminde diktatörlüğe giden bir yapılaşmaya sebebiyet verilecektir.  Ordumuzu ve Polisimizi otoriter bir yapıya sürükleyecektir.  Milletimizi ve halkımızı devletten koparıp ülkeyi bir bölünme sürecine getirecektir. Şavşatlılar sizler aydın insanlarsınız. Biz daha önceden de söyledik.  Türkiye hep büyük zorluklarla karşılaştı. Şavşatlılar sizler hep zorluklarla karşılaştınız, yoklukla savaştınız ama değerlerinizden maneviyatınızdan insanlığınızdan ülkemize olan sevginizden bayrağınıza olan aşkınızdan asla taviz vermediniz. Bugün Türkiye’nin bu kötü gidini durdurmak için elimizde bir fırsat var. Sizin elinizde bir anahtar var. Bu anahtarı kullanarak Artvin’imizi Türkiye’de iktidar yapacağız. Daha öncede söyledik dedik ki “Güneş doğudan doğar, Güneş Şavşat’tan doğar” Bizimle yürüyün Hanımlar.  Bizimle yürüyün Anneler. Bizimle yürüyün Şavşatlılar” dedi.

Share
1579 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?