logo

Şavşat’ın Hayaliydi Artık Gerçek Oldu

YÖK, Şavşat Yüksek Okulu’na onay verdi

Şavşat ilçesinin hayali olan Şavşat Meslek Yüksek Okulu konusunda beklenen ve arzulanan müjde geldi. Yüksek Öğretim Kurumu, Artvin Çoruh Üniversitesi’nin 7. Yüksek Okulu’nun Şavşat ilçesine kurulmasına onay verdi. Şavşat halkına müjdeyi AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla verirken, YÖK’ün Yüksek Okula onay vermesi Şavşatlılar tarafından büyük bir memnuniyet ile karşılandı.

Müjde İsrafil Kışla’dan geldi

Şavşat ilçesi Şavşat Meslek Yüksekokulu’na kavuştu. AK Parti Milletvekili Dr İsrafil Kışla’nın yoğun gayret ve çabaları sonucu YÖK’den onay çıktı. Artvin Çoruh Üniversitesi yedi fakülte ve altı Meslek Yüksekokulu ile hizmet verirken, YÖK’den yedinci Meslek Yüksekokulu’nun Şavşat’a açılması kararı Şavşat ilçesinde heyecan ve memnuniyetle karşılandı. Uzun süredir Şavşat’ın beklentisi olan MYO, nihayet Ak Parti Milletvekili Dr İsrafil Kışla’nın YÖK Başkanı Prof Dr. Yekta Saraç ile görüşmeleri sonucu meyvesini verdi. Bir Süredir Şavşat ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Dr. İsrafil Kışla esnaf ziyareti sırasında YÖK başkanı Prof Dr. Yekta Saraç tarafından aranarak Şavşat Meslek Yüksekokulu’nun müjdesini verip “ Hayırlı olsun” dedi.

Şavşat Yüksek Okulu ile Eğitim Şehri Artvin yolunda önemli bir adım atılıyor

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ise yoğun çabaları sonucu aldığı bu müjdeli haber sonrası “ Çok şükür Artvin Çoruh Üniversitemiz yedinci MYO’na kavuştu. Eğitim şehri olma yolunda ilimiz Yüksek öğrenimde çok daha iyi yerlere gelecektir. Gerek dışarıdan gelecek gerekse Şavşatlı öğrencilerimizin kendi ilçesinde öğrenim görmesi için bir fırsat oldu. İnşallah kısa süre içerisinde diğer hazırlıkları tamamlayarak Şavşat Yüksek Okulu öğrenci alımına başlayacaktır. Amacımız Şavşat’a yakışan ve Şavşat’ın sosyo ekonomik hayatına katkı sağlayacak bölümlerle Yüksek Okulun ilçeye büyük katkılar sağlamasıdır’’ diyerek memnuniyetini ifade etti.

Şavşat Halkı: Hayalimiz gerçek oldu, heyecanlıyız

Şavşat ilçesi yaklaşık 5 yıldır ilçeye Yüksek Okul açılması için mücadele ediyordu. Artvin’de en çok üniversite mezunu veren ilçelerin başında gelen Şavşat ilçesi hak ettiği ve çok arzuladığı bu talep için aşındırmadık kapı bırakmamıştı. Şavşat halkının hayalini ise aslen Şavşatlı olan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın dönemine nasip oldu. Milletvekili olduğu günden itibaren ilçenin bu hayalini gerçekleştirmek için yoğun gayret gösteren Vekil Kışla’nın gayretlerinin sonuç vermesi ve YÖK’ten Yüksek Okul için onay kararının çıkması ilçede heyecanla karşılandı. İlçeye ekonomik, sosyo kültürel ve eğitim açısından büyük katkılar sağlaması beklenen Şavşat Meslek Yüksek Okulu’nun hayalini kurduklarını ve bu hayale kavuşmuş olmaktan dolayı da mutlu olduklarını belirten Şavşat Halkı, emeği geçenlere teşekkür ettiler. AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın ilçeye Meslek Yüksek Okul Kurulması için gösterdiği yoğun çabanın neticesinde kararın çıktığını belirten Şavşat halkı, biran önce hazırlıkların tamamlanarak öğrenci alınmasını ve ilçede artık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin yoğun şekilde yaşamaya başlamalarını arzuladıklarını sözlerine eklediler.

Etiketler: » » »
Share
1653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?