logo

Şavşat ve Ardanuç’un Yüksek Kesimlerine Kar Yağdı

Artvin’de önceki gün başlayan sağanak yağış ve kar yağışı il genelinde etkisini gösterdi. Arhavi, Hopa, Borçka ve Murgul ilçelerinde etkisini gösteren sağanak yağış  sel ve toprak kaymalarını beraberinde getirirken, Şavşat ve Ardanuç İlçelerinde kar yağışı etkisini gösterdi.

 

Artvin’in Şavşat ve Ardanuç ilçelerinden dün öğlen saatlerinde başlayan kar yağışının ardından akşam saatlerinde çıkan fırtına hayatı durma noktasına getirdi. Kar yağışı nedeniyle iki ilçenin bazı köyleriyle ulaşım kapandı.

Ardahan- Artvin karayolu üzerindeki Sahara geçidi ile Ardahan- Posof karayolunun Ilgar geçidinde etkili oldu. Fırtına nedeniyle karayollarında görüş mesafesi sıfır metreye kadar düştü, bazı sürücüler aracını yol kenarına çekerek fırtınanın dinmesini bekledi. Gece hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye kadar düştüğü

Şavşat Yavuzköy ve Ardanuç Geçitli köylerinde kar kalınlığı 5 santime ulaşırken, yüksek kesimlerde ise 20 santimi buldu. Yoğun kar yağışının etkili olduğu bazı köy yolu ile bağlantı koptu. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler ise yazlık lastiklerle ilerlemekte güçlük çekti.

Share
1006 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?