logo

Şavşat Meşeli’de Yangın Ucuz Atlatıldı

Şavşat Meşeli Köyü Çakıllı (Agara) mahallesinde 26 Eylül 2015 Cumartesi gece 23:45 sularında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangında 3 ev yanarken, yangına zamanında müdahale edildi.

Meşeli Köyü büyük bir yangın felaketi ile karşı karşıya kaldı. Elektrik tesisatından meydana geldiği tahmin edilen yangında 2 ev bir ahır tamamen yandı. Yangının düğünleri nedeniyle Şavşat’a gittikleri tespit edilen İskender Küçükaltun’un evinin elektrik tesisatından çıktığı ve kısa sürede diğer evlere de ulaştığı öğrenildi. Yangına Şavşat Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından mümkün olabildiğince erken müdahale edilirken, köy halkı itfaiye ekipleri gelene kadar kendileri yangına müdahale ederek yangının daha da büyümesini engellediler. Şavşat Belediyesi başta olmak üzere çevre belediyelerden de destek alınarak yangına kısa sürede kontrol altına alınabildi. Diğer evlere yangının sıçraması engellenirken, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda yanan evlerde de yoğun olarak soğutma çalışmaları yapıldı. 27 Eylül 2015 Pazar günü sabah saatlerine kadar süren yangın sonrasında 2 ev tamamen yanarken, bir ahırında yandığı belirlendi. Yangında can kaybı yaşanmazken, yangında yanan evlerin İskender Küçükaltun ve Muhsin Küçükaltun’un evleri olduğu belirlendi. Yangın ile ilgili soruşturma başlatılırken, yangında hasar evleri yanan vatandaşlar içinde yardım çalışmaları başlatıldı.

Şavşat Belediye Başkanı Öztürk, kısa sürede olay yerine geldi

Şavşat Meşeli köyünde meydana gelen yangını haber alan Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, hemen Meşeli köyüne gitti. Yangın mahalline gelerek burada yangın söndürme ekiplerinin çalışmalarını yakından takip eden ve zaman zamanda itfaiyenin hortumunu alarak soğutma çalışmalarına katılan Şavşat Belediye Başkanı Öztürk, yangına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Olayı duyar duymaz köye ulaşan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk “Aylardır belediyemize itfaiye aracı temin etmeye çalışıyoruz. Ancak bir türlü çözüm bulamadık. Bu yangın ne yazık ki bize yine eksiğimizi gösterdi. Bu konuda çalışmalarımızı yoğunlaştırıp belediyemize itfaiye aracı temin edeceğiz. Tüm hemşehrilerime tekrar geçmiş olsun diliyorum” şeklinde konuştu.

Kurban Bayramı’nın son gününde meydana gelen yangın yürekleri ağızlara getirirken, yangında can kaybının olmaması büyük bir sevinç kaynağı oldu. Yangında büyük çapta maddi hasarda meydana geldi.

Etiketler: » »
Share
1736 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?