logo

“Şavşat İlçemize Bu Yurdu Kazandırdığımız İçin Çok Mutluyuz”

Artvin KYK İl Müdürü Dr. Tamer Yıldırım, geçen hafta resmi törenle açılışı yapılan 110 kişilik kapasitesi olan yurt için, “Şavşat ilçemize bu yurdu kazandırdığımız için çok mutluyuz” dedi.

Artvin’in Şavşat ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu Artvin İl Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlan Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu kız öğrenci yurdu geçtiğimiz hafta düzenlenen törenle hizmete açılmıştı.Artvin KYK İl Müdürü Dr. Tamer Yıldırım, Şavşat Yurdunun 110 kişinin kalabileceği kapasiteye sahip olacak şekilde yapıldığını, şu an ise 81 öğrenciye ev sahipliği yaptığını ifade etti. Yıldırım, ‘Şavşat ilçemize bu yurdu kazandırdığımız için çok mutluyuz.’ dedi.

Şavşat’ta öğrenim gören üniversite öğrencilerine hizmet verecek olan yurt binasının onarımı KDV dahil 922 Bin TL’ye mal oldu.Bazalı yatak sisteminde  110 kişilik kapasitesi olan bu yurt binasının açılışını Artvin Valisi Ömer Doğanay, Milletvekili Erkan Balta, önceki dönem milletvekili İsrafil Kışla, il ve Şavşat ilçe protokolü tarafından  gerçekleştirmişti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay burada şöyle  konuşma yapmıştı:

Şavşat’ta son yıllarda birçok yatırım yapıldığını, ilçede eğitim alanında yapılan en güzel çalışmalardan birinin de açılan üniversite olduğunu dile getirmişti. Üniversite açmakla da işin bitmediğini , barınma meselesinin de önemli bir sorun olduğunu söylemişti. Artvin gibi mekan sıkıntısı olan yerlerde öğrencilere  ikamet edecekleri sıcak bir ortam sağlamanın güzel bir olay olduğunu söyleyen Vali Doğanay, Şavşat yurdunda kalan öğrencilere başarılar dileyerek konuşmasını tamamlamıştı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Şavşat’ı kalkındıracak iki unsurun eğitim ve turizm olduğunu söylemişti. Eğitimin gelişmesinin ilçe turizmine de katkı sağlayacağını aktaran Balta, ‘ açılacak yeni bölümlerle Şavşat’ta eğitimin daha ileri düzeye gideceğini düşünüyorum.’ Demişti.

26. Dönem AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ise yaptığı konuşmada, ‘ Şavşat’a kazandırdığımız en güzel eserlerden birisi Meslek Yüksek Okuludur.’ dedi. Burada okuyan öğrencilerimizin barınma sıkıntısının açılan yurt sayesinde ortadan kalktığını ifade Kışla, açılan yurdun Şavşat’a hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamlamıştı.

Share
341 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?