logo

Şavşat İçin Murat Aydın’ın Vizyonu Ve Projeleri Dikkate Alınmalı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Siyasette kimin, nereye aday yapılması konularına çok dahil olmak istemem ancak zaman zaman yazılarımla adayları, aday adaylarını kamuoyuna tanıtarak vatandaşın bu isimleri daha yakından tanımasına gayret gösteririm. Bu kapsamda yolumuzun kesiştiği isimlerden biri de hayatının önemli bir bölümünü Bursa’da STK’lar ile halka hizmet yolunda geçirmiş ve özellikle de Artvin’e ve Artvinlilere bu vesile ile hizmet etmiş bir gönül insanı olarak tanıdığım Murat Aydın ile ilgili bir yazı yazma gereği duydum. Hani yıllarını Artvin’e ve Artvinlilere adamış bir insanın siyasi yelpaze içerisinde yitip gitmesine gönlüm razı olmayacağı için bu satırları yazmak istedim. Murat Aydın, yıllarını gurbette Artvin sevdasına harcadıktan sonra her yıl geldiği memleketine hizmet etme aşkı ile yanıp tutuştuğu için siyasette bir yola çıkmak istemiş. Şavşat üzerine kafa yormuş, Şavşat’ta kendisine yetki verilir ise ilçesine ve hemşerilerine ne tür hizmetler yapabileceği yönünde kendisini hazırlamış. İşte benim de bugün bu yazıyı kaleme almamdaki asıl amaçta tam da bu. Şavşat için zaman ayırıp, kafa yormuş insanlarında, onların vizyonlarının da ve projelerinin de yok olup gitmesine gönlüm razı gelmiyor. Şavşat’ta AK Parti’den Murat Aydın, aday yapılır yada yapılmaz, aday yapılır ise seçilir ya da seçilmez bunu bilemem ancak vizyonu ile projelerinin dikkate alınması geleceğin Şavşat’ının kurulması yönünde önemli bir mihenk taşı olacaktır.

Artvin’e bazen uzaktan bakmak gerek. Dağların arasında sıkışıp kaldığınız zaman ufuk darlığı veya uzağı görememe hastalığına yakalanabilirsiniz. Bu sebeple dışarıdan buraya bakan gözleri yok görmemek ve onların vizyonlarından yararlanmak akılcı bir yoldur. AK Parti’de bence Murat Aydın’a bu gözle bakmak gerek. Onun yaptığı çalışmalar, onun ilçesi için ortaya koymaya çalıştığı vizyon ve yapmak istedikleri konusunda kafa yorulması gerekiyor. Bakın sizler için sadece birkaç projesini buraya taşıyarak konuyu açayım.

Kapalı pazar yeri, katlı otopark ve düğün salonları, soğuk hava deposu, Cinal termal tesisi, bölgesel yaşlılar yaşam yerleşkesi Şavşat turizm şirketi, evde bakim hizmetleri, süt toplama ve mandıra tesisi, Şavşat şarküteri ve diğer illerde bayilikleri, Şavşat kültür merkezi, Şavşat ürünleri e- ticaret ve genç yazılımcılar merkezi, sosyal belediyecilik uygulamaları, gençlik spor faaliyetlerinin artırılması, aidiyet duygusu ve kültür gezileri. İlçedeki tarımı geliştirmek için toprak test merkezi, Genç yazılımcılar merkezi gibi önemli vizyon projeleri olarak gördüğüm projeler arasındadır. Belki bunların bir kısmını şuan ki Belediye başkanı ve de ondan öncekileri de düşünmüşlerdir veya gelecek için projeleri arasına koymuşlardır ancak görüyorum ve inanıyorum ki hiç düşünülmemiş ve yapılması çok da zor olmayan projelerde burada bulunuyor.

Murat Aydın’ın henüz aday adaylığı sürecinde ortaya koyduğu projeler mutlak surette de aday olsa veya seçilse çok daha fazlalaşabilecektir. Aday yapılmasa dahi bence Şavşat için akıl yürüten insanlar arasında yer alması ve görüş ve önerilerine başvurulması gereken bir isimdir.

Umarım ilçesi için yanıp tutuşan, bir şeyler yapmak isteyen, kafa yorup projeler hazırlayan Murat Aydın ve benzeri insanları bir seçim döneminde görüp daha sonra bir kenara bırakmayız. Bu insanların her birinin ortaya koydukları projeler geleceğe ışık tutacak projeler arasındadır. Belki bugün için bazı projeleri yapılamaz görebilsek de Artvin örneğinde olduğu gibi 10 yıl önce başkan adaylarından birinin vaadi olan yürüyen merdivenleri bugün kullanıyor isek Şavşat’ta da bugün Murat Aydın’ın ortaya koyduğu projelerin bazılarını yakın bir gelecekte uygulanır görebiliriz.

Aday adaylığı yarışlarının aslında en büyük katkısı da budur. Ben biliyor ve inanıyorum ki mevcut Başkan Ahmet Sinan Öztürk’ün de devam etmesi durumunda çok güzel projeleri vardır. Ayrıca diğer partilerin aday adayları ve adaylarının da aynı şekilde ilçeleri için hayalleri bulunmaktadır. Asıl olan işte tüm bu projelerden kazananın ve yola devam edenin yararlanmasıdır.

Kazananın Şavşat olması en büyük temennimdir. Şavşat ülkemizin en müstesna yerlerinden biridir. Şavşat ilçesi bugün ki konumundan çok daha güzel yerlere geleceğinden şüphem yoktur. Gelecek Şavşat için aydınlıktır. Tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Hepsinin bugüne kadar sürdürdüğü hizmet yarışı çizgisinden dolayı tebrik ediyorum. Burada bugün AK Parti’den Murat Aydın’ı ve hayallerini dile getirdim. Bir sonraki yazımda ise Ahmet Sinan Öztürk’ün hayallerini ve hedeflerini yorumlayacağım. Sevincim, tercihlerin insanları, projeleri ve vizyonları yok etmemesi olacaktır.

Murat Aydın’a ve ekibine başarılar diler, haklarında hayırların vesile olmasını temenni ederim.

Share
753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Karz-ı hasen (Faizsiz kredi)

  19 Şubat 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Kaynak:https://katilimdunyasi.com/2016/06/17/sorularla-karz-i-hasen/ Günümüzde kullanılan kredi tabiri de, aslında Arapça karz demektir. Fakat karz-ı hasen (güzel borç), kredi değildir. Zira karz-ı hasen faizsiz borç demektir ve sevabın dışında bir geliri yoktur. Karz-ı hasen Kur’an’a ait bir tabirdir. Güzel ödünç. Dinin emirlerine uygun ödünç vermek demektir. Karz kelimesi lügatte “kesmek, aşındırmak”; hasen kelimesi ise “güzel, hoş, latif” manalarına gelmektedir. Bu iki kelime birlikte kullanıldığında “güzel bir şekilde verilen bor...
 • Caiz

  17 Şubat 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Caiz sözlükte “geçip gitmek, mümkün, serbest ve geçerli olmak” anlamlarına gelen “cevaz” kökünden türetilmiş bir isim olup fıkıh terimi olarak, dinen veya hukuken yapılmasına müsaade edilen fiilleri ifade eder. Bu anlamdaki müsaadeyi belirtmek üzere de “cevaz” kavramı kullanılır. Kur’an-ı Kerim’de birçok fiilin serbest olduğu ve yasak olmadığı değişik ifade tarzlarıyla belirtilmiş olmakla beraber “caiz” lafzı geçmemektedir. Hadislerde ise bu kelime az da olsa kullanılmıştır. Cevaz, bir şeye izin vermek, müsaade etmek, hoş görmek, uygun bulm...
 • Üsve-i Hasene (Güzel Örnek; Peygamber Efendimiz [S.A.V.])

  15 Şubat 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Mücerred (soyut)hakikatler, ahlâkî kavramlar güzel örneklerle ve örnek şahsiyetlerle anlaşılır. Kur’ân-ı Kerîm buna “Üsve-i Hasene” demiştir Üsve-i Hasene, hüsn-ü misal, güzel örnek ve örnek şahsiyet anlamına gelmektedir. Peygamberler, Hz. Muhammed (asm), Hulefa-i Raşidin, Sahabe-i Kiram, müceddidler, müçtehidler ve başarılı dürüst, ahlâklı ilim adamları, san’atkârlar, tüccarlar “Üsve-i Hasene” sayılırlar. İnsanlar örnek şahsiyetler ve mükemmel rehberleri örnek alarak, yollarını izleyerek, tavsiyelerine uyarak güzel ahlâka ve istikame...
 • Bediüzzaman’dan Etkilenen Şule Yüksel Şenler Erdoğan Ailesini Etkilemiş

  14 Şubat 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  1.Kısaca özgeçmişi Kıbrıslı bir ailenin çocuğu olan Şule Yüksel Şenler 1938 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. İlk öyküleri dergi ve gazetelerde yayımlanan Şenler’in hayatı ağabeyi Üzeyir Şenler’in, Said-i Nursi’nin derslerine katılmasıyla değişti. Ağabeyinin tavsiyesi üzerine yaşam tarzını değiştirerek Risale-i Nur sohbetlerine katılan Şenler bir müddet sonra tesettüre girdi. Şenler, sinemada izlediği aktrisin baş bağlama tarzını beğenerek yeni bir başörtüsü bağlama modeli ortaya çıkardı. Genç kızlar başlarını onun gibi kapatmaya başladı. P...