logo

Şavşat İçin Murat Aydın’ın Vizyonu Ve Projeleri Dikkate Alınmalı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Siyasette kimin, nereye aday yapılması konularına çok dahil olmak istemem ancak zaman zaman yazılarımla adayları, aday adaylarını kamuoyuna tanıtarak vatandaşın bu isimleri daha yakından tanımasına gayret gösteririm. Bu kapsamda yolumuzun kesiştiği isimlerden biri de hayatının önemli bir bölümünü Bursa’da STK’lar ile halka hizmet yolunda geçirmiş ve özellikle de Artvin’e ve Artvinlilere bu vesile ile hizmet etmiş bir gönül insanı olarak tanıdığım Murat Aydın ile ilgili bir yazı yazma gereği duydum. Hani yıllarını Artvin’e ve Artvinlilere adamış bir insanın siyasi yelpaze içerisinde yitip gitmesine gönlüm razı olmayacağı için bu satırları yazmak istedim. Murat Aydın, yıllarını gurbette Artvin sevdasına harcadıktan sonra her yıl geldiği memleketine hizmet etme aşkı ile yanıp tutuştuğu için siyasette bir yola çıkmak istemiş. Şavşat üzerine kafa yormuş, Şavşat’ta kendisine yetki verilir ise ilçesine ve hemşerilerine ne tür hizmetler yapabileceği yönünde kendisini hazırlamış. İşte benim de bugün bu yazıyı kaleme almamdaki asıl amaçta tam da bu. Şavşat için zaman ayırıp, kafa yormuş insanlarında, onların vizyonlarının da ve projelerinin de yok olup gitmesine gönlüm razı gelmiyor. Şavşat’ta AK Parti’den Murat Aydın, aday yapılır yada yapılmaz, aday yapılır ise seçilir ya da seçilmez bunu bilemem ancak vizyonu ile projelerinin dikkate alınması geleceğin Şavşat’ının kurulması yönünde önemli bir mihenk taşı olacaktır.

Artvin’e bazen uzaktan bakmak gerek. Dağların arasında sıkışıp kaldığınız zaman ufuk darlığı veya uzağı görememe hastalığına yakalanabilirsiniz. Bu sebeple dışarıdan buraya bakan gözleri yok görmemek ve onların vizyonlarından yararlanmak akılcı bir yoldur. AK Parti’de bence Murat Aydın’a bu gözle bakmak gerek. Onun yaptığı çalışmalar, onun ilçesi için ortaya koymaya çalıştığı vizyon ve yapmak istedikleri konusunda kafa yorulması gerekiyor. Bakın sizler için sadece birkaç projesini buraya taşıyarak konuyu açayım.

Kapalı pazar yeri, katlı otopark ve düğün salonları, soğuk hava deposu, Cinal termal tesisi, bölgesel yaşlılar yaşam yerleşkesi Şavşat turizm şirketi, evde bakim hizmetleri, süt toplama ve mandıra tesisi, Şavşat şarküteri ve diğer illerde bayilikleri, Şavşat kültür merkezi, Şavşat ürünleri e- ticaret ve genç yazılımcılar merkezi, sosyal belediyecilik uygulamaları, gençlik spor faaliyetlerinin artırılması, aidiyet duygusu ve kültür gezileri. İlçedeki tarımı geliştirmek için toprak test merkezi, Genç yazılımcılar merkezi gibi önemli vizyon projeleri olarak gördüğüm projeler arasındadır. Belki bunların bir kısmını şuan ki Belediye başkanı ve de ondan öncekileri de düşünmüşlerdir veya gelecek için projeleri arasına koymuşlardır ancak görüyorum ve inanıyorum ki hiç düşünülmemiş ve yapılması çok da zor olmayan projelerde burada bulunuyor.

Murat Aydın’ın henüz aday adaylığı sürecinde ortaya koyduğu projeler mutlak surette de aday olsa veya seçilse çok daha fazlalaşabilecektir. Aday yapılmasa dahi bence Şavşat için akıl yürüten insanlar arasında yer alması ve görüş ve önerilerine başvurulması gereken bir isimdir.

Umarım ilçesi için yanıp tutuşan, bir şeyler yapmak isteyen, kafa yorup projeler hazırlayan Murat Aydın ve benzeri insanları bir seçim döneminde görüp daha sonra bir kenara bırakmayız. Bu insanların her birinin ortaya koydukları projeler geleceğe ışık tutacak projeler arasındadır. Belki bugün için bazı projeleri yapılamaz görebilsek de Artvin örneğinde olduğu gibi 10 yıl önce başkan adaylarından birinin vaadi olan yürüyen merdivenleri bugün kullanıyor isek Şavşat’ta da bugün Murat Aydın’ın ortaya koyduğu projelerin bazılarını yakın bir gelecekte uygulanır görebiliriz.

Aday adaylığı yarışlarının aslında en büyük katkısı da budur. Ben biliyor ve inanıyorum ki mevcut Başkan Ahmet Sinan Öztürk’ün de devam etmesi durumunda çok güzel projeleri vardır. Ayrıca diğer partilerin aday adayları ve adaylarının da aynı şekilde ilçeleri için hayalleri bulunmaktadır. Asıl olan işte tüm bu projelerden kazananın ve yola devam edenin yararlanmasıdır.

Kazananın Şavşat olması en büyük temennimdir. Şavşat ülkemizin en müstesna yerlerinden biridir. Şavşat ilçesi bugün ki konumundan çok daha güzel yerlere geleceğinden şüphem yoktur. Gelecek Şavşat için aydınlıktır. Tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Hepsinin bugüne kadar sürdürdüğü hizmet yarışı çizgisinden dolayı tebrik ediyorum. Burada bugün AK Parti’den Murat Aydın’ı ve hayallerini dile getirdim. Bir sonraki yazımda ise Ahmet Sinan Öztürk’ün hayallerini ve hedeflerini yorumlayacağım. Sevincim, tercihlerin insanları, projeleri ve vizyonları yok etmemesi olacaktır.

Murat Aydın’a ve ekibine başarılar diler, haklarında hayırların vesile olmasını temenni ederim.

Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İRTİFAK HAKLARI

  10 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  1.KAVRAM VE TANIM İrtifak sözlükte “bir şeye dayanmak, ondan faydalanmak” anlamına gelir. İrtifak hakları, sahibine konusu olan eşyayı doğrudan doğruya kullanma veya ondan yararlanma veya her ikisine birden sahip olma yetkisini veren sınırlı bir ayni haktır. 2.İRTİFAK HAKLARININ FARKLI TASNİFLERİ 2.1. İrtifak Hakkından Yararlanma Yetkisinin Kapsamı Açısından A-Tam Yararlanma İrtifakı İrtifak haklarından intifa hakkı hak sahibine eşyadan tam yararlanma yetkisi verir. B-Sınırlı Yararlanma irtifakı İntifa dışındaki irtifak...
 • MUTLAK HAKLAR

  09 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  M 1.Tanım Mutlak, kayıt altına alınamayan, kendisine bir sınır biçilemeyen demektir. Sahibine maddi ve manevi olmayan mallar ile kişiler üzerinde geniş yetkiler veren ve herkese karşı ileri sürülebilen haklardır. Mülkiyet hakkı, telif hakkı, ayni haklar, intifa hakkı, velayet ve vesayet hakları mutlak haklara örnektir. Bu hakları herkesin ihlal etmesi mümkündür, bu yüzden herkese karşı ileri sürülebilir. Herkes mutlak haklara uymak ve saygı göstermekle yükümlüdür. Mutlak haklar, hukuk düzeninin belirlediği sınırlar içinde kalmak sure...
 • Özel Hakların Sınıflandırılması

  08 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  1.Niteliklerine Göre Özel Haklar 1.1.Mutlak Haklar Sahibine maddi ve manevi olmayan mallar ile kişiler üzerinde geniş yetkiler veren ve herkese karşı ileri sürülebilen haklardır. Mülkiyet hakkı, telif hakkı, ayni haklar, intifa hakkı, velayet ve vesayet hakları mutlak haklara örnektir. Bu hakları herkesin ihlal etmesi mümkündür, bu yüzden herkese karşı ileri sürülebilir. Herkes mutlak haklara uymak ve saygı göstermekle yükümlüdür. Mutlak haklar, hukuk düzeninin belirlediği sınırlar içinde kalmak suretiyle hakkın sahibi tarafından ...
 • NİTELİKLERİ BAKIMINDAN HUKUK KURALLARI

  06 Aralık 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Nitelikleri bakımından hukuk kurallarının çeşitleri şunlardır: Emredici hukuk kuralları Tamamlayıcı hukuk kuralları Yorumlayıcı hukuk kuralları Tanımlayıcı hukuk kuralları 1.Emredici hukuk kuralları 1.1.Tanım Kesin bir emir veya yasak içeren, aksinin kararlaştırılması mümkün olmayan kurallardır. Kesinlikle uyulması gereken hukuk kurallarıdır. Bu kurallara uyulması mutlak surette zorunlu olduğundan âmir kaideler veya mecburi kaideler , eski ifadesiyle ahkâm-ı âmire denilmiştir. 1.2.Özellikleri Bireyl...