logo

Şavşat İçin Murat Aydın’ın Vizyonu Ve Projeleri Dikkate Alınmalı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Siyasette kimin, nereye aday yapılması konularına çok dahil olmak istemem ancak zaman zaman yazılarımla adayları, aday adaylarını kamuoyuna tanıtarak vatandaşın bu isimleri daha yakından tanımasına gayret gösteririm. Bu kapsamda yolumuzun kesiştiği isimlerden biri de hayatının önemli bir bölümünü Bursa’da STK’lar ile halka hizmet yolunda geçirmiş ve özellikle de Artvin’e ve Artvinlilere bu vesile ile hizmet etmiş bir gönül insanı olarak tanıdığım Murat Aydın ile ilgili bir yazı yazma gereği duydum. Hani yıllarını Artvin’e ve Artvinlilere adamış bir insanın siyasi yelpaze içerisinde yitip gitmesine gönlüm razı olmayacağı için bu satırları yazmak istedim. Murat Aydın, yıllarını gurbette Artvin sevdasına harcadıktan sonra her yıl geldiği memleketine hizmet etme aşkı ile yanıp tutuştuğu için siyasette bir yola çıkmak istemiş. Şavşat üzerine kafa yormuş, Şavşat’ta kendisine yetki verilir ise ilçesine ve hemşerilerine ne tür hizmetler yapabileceği yönünde kendisini hazırlamış. İşte benim de bugün bu yazıyı kaleme almamdaki asıl amaçta tam da bu. Şavşat için zaman ayırıp, kafa yormuş insanlarında, onların vizyonlarının da ve projelerinin de yok olup gitmesine gönlüm razı gelmiyor. Şavşat’ta AK Parti’den Murat Aydın, aday yapılır yada yapılmaz, aday yapılır ise seçilir ya da seçilmez bunu bilemem ancak vizyonu ile projelerinin dikkate alınması geleceğin Şavşat’ının kurulması yönünde önemli bir mihenk taşı olacaktır.

Artvin’e bazen uzaktan bakmak gerek. Dağların arasında sıkışıp kaldığınız zaman ufuk darlığı veya uzağı görememe hastalığına yakalanabilirsiniz. Bu sebeple dışarıdan buraya bakan gözleri yok görmemek ve onların vizyonlarından yararlanmak akılcı bir yoldur. AK Parti’de bence Murat Aydın’a bu gözle bakmak gerek. Onun yaptığı çalışmalar, onun ilçesi için ortaya koymaya çalıştığı vizyon ve yapmak istedikleri konusunda kafa yorulması gerekiyor. Bakın sizler için sadece birkaç projesini buraya taşıyarak konuyu açayım.

Kapalı pazar yeri, katlı otopark ve düğün salonları, soğuk hava deposu, Cinal termal tesisi, bölgesel yaşlılar yaşam yerleşkesi Şavşat turizm şirketi, evde bakim hizmetleri, süt toplama ve mandıra tesisi, Şavşat şarküteri ve diğer illerde bayilikleri, Şavşat kültür merkezi, Şavşat ürünleri e- ticaret ve genç yazılımcılar merkezi, sosyal belediyecilik uygulamaları, gençlik spor faaliyetlerinin artırılması, aidiyet duygusu ve kültür gezileri. İlçedeki tarımı geliştirmek için toprak test merkezi, Genç yazılımcılar merkezi gibi önemli vizyon projeleri olarak gördüğüm projeler arasındadır. Belki bunların bir kısmını şuan ki Belediye başkanı ve de ondan öncekileri de düşünmüşlerdir veya gelecek için projeleri arasına koymuşlardır ancak görüyorum ve inanıyorum ki hiç düşünülmemiş ve yapılması çok da zor olmayan projelerde burada bulunuyor.

Murat Aydın’ın henüz aday adaylığı sürecinde ortaya koyduğu projeler mutlak surette de aday olsa veya seçilse çok daha fazlalaşabilecektir. Aday yapılmasa dahi bence Şavşat için akıl yürüten insanlar arasında yer alması ve görüş ve önerilerine başvurulması gereken bir isimdir.

Umarım ilçesi için yanıp tutuşan, bir şeyler yapmak isteyen, kafa yorup projeler hazırlayan Murat Aydın ve benzeri insanları bir seçim döneminde görüp daha sonra bir kenara bırakmayız. Bu insanların her birinin ortaya koydukları projeler geleceğe ışık tutacak projeler arasındadır. Belki bugün için bazı projeleri yapılamaz görebilsek de Artvin örneğinde olduğu gibi 10 yıl önce başkan adaylarından birinin vaadi olan yürüyen merdivenleri bugün kullanıyor isek Şavşat’ta da bugün Murat Aydın’ın ortaya koyduğu projelerin bazılarını yakın bir gelecekte uygulanır görebiliriz.

Aday adaylığı yarışlarının aslında en büyük katkısı da budur. Ben biliyor ve inanıyorum ki mevcut Başkan Ahmet Sinan Öztürk’ün de devam etmesi durumunda çok güzel projeleri vardır. Ayrıca diğer partilerin aday adayları ve adaylarının da aynı şekilde ilçeleri için hayalleri bulunmaktadır. Asıl olan işte tüm bu projelerden kazananın ve yola devam edenin yararlanmasıdır.

Kazananın Şavşat olması en büyük temennimdir. Şavşat ülkemizin en müstesna yerlerinden biridir. Şavşat ilçesi bugün ki konumundan çok daha güzel yerlere geleceğinden şüphem yoktur. Gelecek Şavşat için aydınlıktır. Tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Hepsinin bugüne kadar sürdürdüğü hizmet yarışı çizgisinden dolayı tebrik ediyorum. Burada bugün AK Parti’den Murat Aydın’ı ve hayallerini dile getirdim. Bir sonraki yazımda ise Ahmet Sinan Öztürk’ün hayallerini ve hedeflerini yorumlayacağım. Sevincim, tercihlerin insanları, projeleri ve vizyonları yok etmemesi olacaktır.

Murat Aydın’a ve ekibine başarılar diler, haklarında hayırların vesile olmasını temenni ederim.

Share
813 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir çuval para ile bir ekmek?

  22 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  “Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa” ve eş anlamlısı “Sen dede ben dede, bu atı kim tımar ede” Herkes kendisini buyurucu durumda görürse, iş yapmakla yükümlü saymazsa ortadaki işi kim yapar? Kişi, üzerine düşen işten kaçmayıp onu yapmalıdır. Herkes işini bir kenara bırakıp keyfini düşünürse işler ortada kalır, bir sonuç alınamadığı gibi iş düzeni de bozulur, karışıklık çıkar, tatsızlık başlar. Herkes masabaşı iş yapmak isterse tarımı kim yapacak, üretimde kim bulunacak? Kaynak: http://ozellestirme.net/wp-content/uploads/2013/07/isci-memur-...
 • Niçin Yeşilçam ismi?

  21 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    1.Giriş Yeşilçam, İstanbul'un Beyoğlu semtinin Taksim'e yakın bir kısmında yer alan bir sokak.1980 öncesinde film film şirketlerinin çoğunluğunun yazıhaneleri bu sokakta bulunduğu için Türk sinemasının kısaca Yeşilçam olarak anılmasını sağlamıştır. Sihirli Perde olarak da tanımlanan sinema Türk insanının hayatına ilk kez 14 Kasım 1914’te girmiş. 1914 senesi, Yeşilçam’ın doğuş yılı olarak düşünülür; çünkü ilk film olan “Himmet Ağa’nın İzdivacı” bu yıl içinde çekilmiştir. I. Dünya Savaşı yüzünden filmin oyuncuları askere alınır, bu yüzden film ...
 • Mal bulmuş Mağribi gibi (sanki çok iyi bir şey bulmuş gibi)

  16 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Açgözlü, sonradan görme insanları betimlemek için kullanılan bir deyimdir. Mal bulmuş mağribi gibi deyimi medyada daha çok tartışmalarda fikri saldırının nitelendirilmesi için kullanılmaktadır; “mal bulmuş Mağribi gibi saldırmak” ve “mal bulmuş Mağribi gibi atlamak”. Bir kimseye saldırmak için sebep bulamayan ama karşı tarafın ufak bir hatası olunca saldıranların durumu “mal bulmuş Mağribi gibi saldırmak”  şeklinde ifade ediliyor. Bir tartışmada savunacak bir söz bulamayan kimseler  eline küçük bir delil geçince çok büyük delil gibi sarılma ...
 • Bir anonim şirkette Hakkı’ya verilen olumsuz emirler

  12 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    *genel kurula katılma hakkı*genel kurulda konuşma hakkı*öneride bulunma hakkı*bedelsiz payları edinme hakkı*tesislerden yararlanma hakkı Hakkı ismindeki bir anonim şirket ortağı buradaki hak kavramını Hakkı olarak algılarsa genel kurula katılmayacak, genel kurulda konuşmayacak, öneride bulunmayacak, bedelsiz payları edinmeyecek, ve tesislerden yararlanmayacaktır. Şimdi okur yazar olduğuma bakmayın. İlkokul üçüncü sınıfa kadar ben de Türkçe’mizin azizliğine uğradığım için doğru düzgün okumayı bilmezdim. Sınıf arkadaşlarım bülbül gibi okurken b...