logo

Şavşat Emniyeti Engellilere Kucak Açtı

Şavşat İlçe Emniyet Amirliğine yeni atanan Bünyamin Şeker Şavşat Bedensel engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu ve üyelerini makamında kabul etti.

 

Şavşatlı engellilerin İlçe Emniyet Amiri Bünyamin Şeker’e yapmış olduğu ziyarete Şavşat Belediyesi Sosyal İşler sorumlusu Özgür Dede’ de eşlik etti.

Şavşat’ta faaliyetini sürdüren Bedensel Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Engelliler Şavşat Emniyetini ziyaret ederek görevine yeni başlayan Emniyet amiri Bünyamin Şeker’e hayırlı olsun temennisinde bulunarak şehit polis memurları için taziyelerini ilettiler. Bünyamin Şeker, ilçe emniyet amirliğinde görevli komiserler ve polis memurlarınca karşılanan engelliler, hoş bir sohbet havasında geçen ziyaretten oldukça memnun kaldılar. Yapılan ziyarette Engelliler Dernek Başkanı Nurbay Usta dernek çalışmaları ve dernek hakkında bilgiler verdi.

Nurbay Usta; “derneğimizin son zamanlardaki aktif çalışma ve bir çok faaliyetler içerisinde olmasının en büyük nedeni İlçemiz kaymakamının İlçemiz Belediye Başkanının ve ilçemizdeki idarecilerin kurumların kendilerine göstermiş oldukları desteklerdir. İdarecilerimiz sayesinde Şavşat engelliler olarak Avrupa standartlarına yaklaşan bir faaliyet çalışma ortamı ve evlerinde oturmayarak sosyal hayatın içerisinde var olduklarını gösterebildiler. İlçemizde 562 engelli olduğunu bunun 119 unun ilçe merkezi ve ilçeye bağlı bulunan mahallelerde oturduğunu belirtti. Ziyarete giden engellileri tek tek dinleyen Emniyet Amiri Bünyamin Şeker engellilerin taleplerini not aldı. Her sağlıklı vatandaşın bir engelli adayı olduğunu belirten Bünyamin Şeker, “Ben engelli kelimesini dahi kabul etmiyorum. Sizin durumunuz sadece fiziksel bir durumdur. Siz kardeşlerimizin mutluluğu sağlığı, bizim mutluluğumuz sağlığımızdır. Sizler ne kadar mutlu olsanız bizler de o kadar mutlu oluruz. Bu vesile ile Şavşat Emniyeti olarak sizlere elimizden gelen bütün destekleri vermeye hazırız. Derneğinizin çok iyi faaliyetler ve çalışma içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Derneğiniz gerçekten çok önemli faaliyetlerle güzel bir hizmet veriyor. Şavşat Emniyet Amirliği olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olacağız. Gereken tüm ilgi ve yardımı göstereceğiz. Farkındalık yaratmak için yapmış olduğunuz faaliyetlerinizde sizlerin yanında olacağız. Ziyaretinizden dolayı çok memnun oldum. Bizde her zaman sizleri ziyaret edeceğiz” dedi.

 

Yapılan sohbetler sonrası günün anısına hatıra fotoğrafı çektiren engelliler emniyetten ayrıldılar. Emniyetten ayrılırken memnuniyetlerini dile getiren engelliler, Şavşat Emniyetine kendilerine göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

 

Share
1188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?