logo

Şavşat Derneklerinden Hasan Ekinci Talebi!

On binlerce hemşehrimizin yaşadığı Bursa’da bulunan Şavşat dernekleri ortak kararla Artvin Valiliği, Şavşat Kaymakamlığı, Artvin Belediyesi ve Şavşat Belediyesi’ne Hasan Ekinci’nin adının yaşatılması için yazılı talepte bulundular.

Gemlik, İnegöl ve Bursa Şavşat Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri ortak kararla, Artvin Valiliği, Şavşat Kaymakamlığı, Artvin Belediyesi ve Şavşat Belediyesi’nden eski Orman Bakanlarından hemşerimiz Hasan Ekinci’ye ilişkin bir talepte bulundu. Siyaset yaptığı dönemlerde Artvin’e ve Artvinlilere yaptığı büyük hizmetlerle adından söz ettiren ancak buna rağmen halen Artvin’de adının herhangi bir yere konulmadığı eski Orman Bakanlarından ve eski milletvekillerimizden Hasan Ekinci’nin adının bir sokak, cadde, üst geçit yada kültür merkezine verilmesine yönelik haklı taleplerini, Şavşat Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aydın imzasıyla ilettiler.

Şavşat Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aydın imzası ile yazılan talep yazısında; “ Başta ilçemizin ve Artvin’imizin yaşayan en büyük değeri olan eski Orman Bakanımız ve Doğru Yol Partisi’nin Genel Başkanlığı’nı yapmış, üst üste 5 dönem Artvin Milletvekilliği, üst üste 3 kez Orman Bakanlığı (8 yıl) Orman Bakanlığı yapmış 15 bin Artvinli hemşerimize iş vermiş bu büyük insanın ne yazık ki daha bir sokağa dahi adı verilmemiş. Bu sonuç Artvinli duruşumuza hiç yakışmamaktadır.

Bizler memleketimizden uzak gurbette yaşayan, Babalarımızın Hasan Ekinci ekmeği ile büyüttüğü evlatları olarak bu durum için derin üzüntü duymaktayız. Konunun ivedilikle ele alınıp Kıymetli insan, değerli bakanımızın en azından bir okul, park, sokak, üst geçit veya bir kültür merkezine verilerek geçte olsa eksikliğimizi görüp telafi etmiş olup ‘Vefa’ borcumuzu da ödemiş oluruz.

Konuyla ilgili olarak tarafımıza maddi veya manevi ne görev verilir ise yerine getireceğimizi beyan eder, önemini ayrıcalıkla ele alınması hususunu,

Gereğini emir ve müsaadenize ederim” ifadelerine yer verildi.

Yapılan bu talep vatandaşlarca haklı bir talep olarak görülürken eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’nin ilimize verdiği hizmetlere karşılık isminin verilmesi de bir vefa borcunun ödenmesi olarak değerlendirildi.

Etiketler: » »
Share
14884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?
#

Şavşat Derneklerinden Hasan Ekinci Talebi!” için 4 Yorum

  1. En kısa zamanda verilmesi gerekli zira geç kalınmış bir işlem

  2. H.Osman Saraç : diyor ki:

    Hasan Ekinci kadar Artvin’e ve Artvinlilere hizmeti geçmiş başka bir isim daha olduğunu sanmıyorum. Keşke olabilseydi…
    Üst geçit falan değil, ya büyük bir caddeye, ya da bir kültür merkezine Hasan Ekinci adı verilmelidir. Artvin’de bu yapılmazsa, başka vilayetlerdeki Artvin’li belediye başkanlarımızdan biri yapmalıdır.
    Konuyu gündeme getiren, ilk adımı atan derneklerimize teşekkür ediyorum…

  3. Gerçekten tüm hemşehrileri ancak affettirebilecek bir girişim. Eksiği var fazlası yok mütevazi bu talepte emeği geçen ve devam ettirecekleri gönülden tebrik ediyorum. Hele bu gecikmiş talebi gerçekleştirecek siyasi ve bürokrat yönetici ile ekibin adı ve emeğinin de bu isimle orada yaşatılmış olacağı unutulmamalıdır. Artvin ve Artvinlilere yaptığı hizmetleri taa çocukluğumuzda, gençliğimizde büyüklerimizden duyduklarımızı bizlerin unutmadığı gibi… NE MUTLU..

  4. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinda en az 25 ilin birinde veya bir çoğunda Hasan EKİNCİ isminin bir okul, park, sokak, üst geçit veya bir kültür merkezine verilmesi ni kimse yadırgamaz çokda uygun olur bu tür girişimleri destekliyorum Saygılarımla