logo

Şavşat Çocuk Belediyesi’nden Anlamlı Bir Girişim Daha

Şavşat Çocuk Belediyesi anlamlı bir girişimde bulunarak “Onlar İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su” sloganıyla ilçede sahipsiz dolaşan kedi ve köpekler için mama ve su kapları dağıttı.

Şavşat çocuk Belediyesi 2016 yılı faaliyetleri ile ilgili almış olduğu karar gereği ilçede sahipsiz dolaşan kedi ve köpekler için mama ve su kapları dağıttı. Orman Bakanlığı Rize 12. Bölge Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Artvin Şube Müdürlüğü aracılığı ile temin edilen mama ve su kapları Şavşat Çocuk Belediye Başkanı ve Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından İlçede faaliyet gösteren restoran ve kafeteryalara dağıtıldı.

Şavşat Çocuk Belediye Başkanı Emirkan Kadir Durmuş ve Çocuk Belediye Meclis Üyeleri “Tüm canlıların yaşam haklarının korunması bizim sorumluluk alanlarımızdan birini oluşturuyor. Sokak hayvanlarının sokakta yaşama hakkı var. Yemek ve su verilmezse hayvanlar sokakta ölümle karşı karşıya kalıyorlar. Sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkmamız ve karınlarını doyurmak için bir kap yemek bir bardak su vererek onların yaşamalarına katkı sağlamalıyız. Bu her bireyin vatandaşlık görevidir. Biz Çocuk Belediyesi olarak bu konuya dikkat çekmek üzere girişimde bulunduk ve aynı duyarlılığı büyüklerimizden bekliyoruz” ifadelerine yer verdiler. Çocuk Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri ile birlikte mama ve su kabı dağıtma etkinliğine katılan Şavşat Belediye Başkan Vekili Oktay Yılmaz ise “Bizim bir sözümüz var ‘Çocuk aklı deme, çocuk haklı’ Çocuk Belediyesi Meclis üyelerimiz duyarlı bir davranış sergileyerek mama ve su kaplarını dağıtıyorlar. Biz büyüklere de örnek oluyorlar. Kendilerini her konuda destekliyor ve ‘Biz bütün yaratılmışları seviyoruz yaratandan ötürü’ bilinciyle hareket ediyoruz. Merhametli olmak, mükemmel olmaktan çok daha iyidir. Sokak hayvanlarımıza sahip çıkmak insanlık görevimizdir. Dağıtılan bu kaplara esnaflarımızın sahip çıkacağına ve kapları boş bırakmayacağına inancım sonsuzdur” dedi. Bir konuya daha dikkat çeken Başkan Vekili Oktay Yılmaz; “Meclisimizde karar aldık. Bele-diye Başkanlığımız tarafından sahipsiz sokak hayvanlarının barınması için barınak yapılması girişimlerde bulunduk ve yakın zamanda faaliyete geçireceğiz. Artık yemekler, ekmekler israf olmadan yapacağımız bu barınaklarda yaşayacak olan kedi ve köpeklere can verecek” dedi. Başkan Vekili Oktay Yılmaz Şavşat Çocuk Belediye Başkanını ve Meclis Üyelerini duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti ve evlerinin önünde apartman girişlerinde kap koymak isteyen duyarlı vatandaşların Zabıta Amirliğin-den kapları temin edebileceklerini söyledi.

Diğer yandan ilçemizde faaliyet gösteren restorant ve kafeterya işletme sahipleri duyarlı davranışlarından dolayı çocuk belediyesi meclis üyelerine teşekkür ederek dağıtılan bu kaplara sahip çıkacaklarını ve boş bırakmayacaklarının sözünü verdiler.

Etiketler: » »
Share
825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?