logo

Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanını Seçti

Geçtiğimiz hafta ilk toplantısını yapan Şavşat Çocuk Meclisi bugün Atatürk İlkokulu Toplantı salonunda başkan ve meclis üyelerini seçmek için yeniden toplandı.

Toplantıya Belediye Başkanı A. Sinan Öztürk, Yeniköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Uzun, Belediye Meclisi Üyeleri Fatma Çelik, Oktay Yılmaz, Recep Temur ve Mithat Altun katıldı. Çocuk Meclisi üyesi 64 çocuktan 62’sinin katıldığı seçimlerde 21 başkan adayının olması dikkat çekiciydi.

Belediye Başkanı A. Sinan Öztürk’ün açılış konuşmasını yaptığı toplantı, başkan adaylarının tek tek vaatlerini açıklamak için kürsüye çıkmasıyla devam etti. Vaatlerini açıklayan başkan adaylarından en çok ilgi çeken başkan adayı ise 2. sınıf öğrencisi Kevser Özbek oldu. Arkadaşlarının elinde pankartlarla sahneye çıkan Kevser Özbek konuşmasını yaptıktan sonra salondan alkış aldı.

Yapılan konuşmaların ardından Yüksek Seçim Kurulu’ndan gönderilen oy kullanma kabini ve oy sandıkları kuruldu. Yüksek Seçim Kurulu tarafından görevli gönderilen Nazan Aydın nezaretinde oy kullanma kabinlerine sırayla giren çocuklar, kendi iradelerini kullanarak seçimlerini yapıp kapalı zarfla oylarını kapalı oy sandığına attılar.

Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından belediye çalışanları ve Yüksek Seçim Kurulu yetkilisi tarafından tek tek oylar açıldı ve sonuçlar için tutanak tutuldu. 62 kişinin oy kullandığı, en çok oy alan 1 öğrencinin Başkan, diğer 9 üyenin ise Çocuk Belediyesi Meclis Üyesi olacağı seçimlerde oy dağılımları şu şekilde oldu:

1-Emir Çoruh DURMUŞ – 11 oy, 2-Kevser TEMİZ – 9 oy, 3-Mervenur BALCI – 6 oy, 4-Mervenur YENİ – 5 oy, 5-Oğuzhan ORAL – 5 oy, 6-Yusuf Emre ÇELİK – 4 oy, 7-Emirkan Kadir DURMUŞ – 3 oy, 8-Kevser ÖZBEK – 2 oy, 9-Anıl GÜN – 2 oy, 10-Elif AKYILDIZ – 2 oy

Bu sonuçların ardından Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanlığına Emir Çoruh Durmuş seçildi.

Seçim sonuçlarına göre seçilen 10 öğrenci Belediye Başkanı A. Sinan Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Bundan sonraki süreç hakkında bilgi veren Öztürk, en kısa zamanda Çocuk Meclisi için hazırlanan salonun bitirileceği ve çocuklar için uygun şartların oluşturulacağı sözünü verdi.

Önümüzdeki hafta diğer görevlendirmeler için yeniden toplanacak olan Çocuk Belediye Meclisi çektirilen hatıra fotoğrafının ardından belediyeden ayrıldı.

 

Share
1139 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?