logo

Şavşat Belediye Başkanı Öztürk, Beş Yılını Değerlendirdi

Öztürk: Şavşat Benim Sevdam, Ben Hizmetkarım

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, gazeteci Tolga Gül’e verdiği röportajda beş yıllık başkanlık süresinde Şavşat’a yaptıklarını anlattı. Şavşat’a sevdalı ve Şavşat Halkının hizmetkarı olmaktan olduğunu ifade eden Ahmet Sinan Öztürk, yeni dönemde partisi tarafından aday gösterilmesi halinde de çok önemli hizmetlere daha imza atmayı hedeflediklerini açıkladı.

Gazeteci Tolga Gül sordu Ahmet Sinan Öztürk cevapladı.

Sayın Başkan, 5 yıla yakın bir zamandır Şavşat Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorsunuz. Beş yılda Şavşat’a neler yaptınız?

Öncelikle merhaba, bu güzel röportajın   insanlarımızı aydınlatma anlamında hoş bir vesile olacağını düşünüyorum. Bütün izleyici ve okurlarımıza kalbi duygularımı iletiyorum.

Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra çok şükür hedeflediğimiz projeleri tamamladık. Rutin Belediyecilik hizmetlerinin dışına çıkarak sosyal hayatı canlandıracak önemli projeler hayata geçirdik. Turizm gözdesi şehrimiz için bir gelecek vizyonu ortaya koyarak adeta hayati adımlar attık. Göreve başladığımız gün nasıl bir heyecan içindeysek bu gün aynı şevk ve heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Çünkü evladı olarak gurur duyduğum Şavşat’ın önemi çok büyük,  ilçemiz bizim evimiz, biz bir aileyiz. Altyapı Çalışmaları, park ve bahçeler, sosyal hizmet projeleri, kültür ve sanat, eğitim, çocuklara ve gençlere yönelik faaliyetleri çağdaş ve yerel yönetim anlayışı ile kentimiz için ne gerekiyorsa hız kesmeden uygulamaktayız. Bizlere güvenen ve daima yanımızda olan projelerimizi destekleyen kıymetli hemşerilerim için yeni projeler hayata geçirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yaptığımız yatırımları ve projeleri saymakla bitiremeyiz . Bu nedenle 5 yıllık süre içerisinde Şavşat İlçemizde gerçekleştirdiğimiz projeleri sizlerle kitapçık şeklinde paylaşacağım.

Şavşat sakin şehir ünvanı aldı. Bu sakin şehir(Cittaslow ) nedir? Şavşat’a ne kazandırdı.

Cittaslow-Yavaş Şehir İtalyanca Citta ( Şehir ) ve İngilizce Slow(Yavaş)kelimelerinden oluşan Cittaslow Sakin Şehir anlamında kullanılmaktadır. İtalya’da 4 şehirle 1999 yılında  yola çıkan Uluslararası Birlik şimdi 30 ülkede 236 şehirle ve 72 kriterle  dünya genelinde yayılmayı sürdürüyor.

Cittaslow felsefesi yaşamın, yaşamaktan zevk alınacak bir hızda yaşanmasını savunmaktadır. Bu girişim, hayatın gerçek ritmini yakalayan bir harekettir”

Cittaslow hareketi, insanların birbirleriyle iletişim kurabilecekleri, sosyalleşebilecekleri, kendine yeten, sürdürülebilir el sanatlarına, doğasına, kültürüne gelenek ve göreneklerine sahip çıkan kentlerin gerçekçi bir alternatif olacağı hedefiyle yola çıkmıştır.

Başkan olduktan sonra, bir yerel kalkınma modeli olarak ilçemize uyduğunu  ve başta yerel üreticilerimiz  olmak üzere halkımızın gelirlerini artırmada bir çıkış yolu olduğunu düşündüğüm için bu harekete katılmak istedim.

Kentimizin kendine has özelliklerinin korunabilmesi, sürdürülebilir bir gelişmeyle daha iyi seviyelere ulaştırılabilmesibakımından yerel kalkınmayı bir kurum kültürü olarak benimsedik ve  sorumlu ve bilinçli hareketle sürdürdüğümüz hizmet anlayışı ile yola çıkarak paydaş kurumlarla birlikte yaptığımız  6 aylık bir çalışma sonucunda  çalışmalarımızın meyvesi olarak  2015 yılında cittaslow markasını almaya hak kazandık ve cittaslow ailesine katıldık.

İtalya’da başlayan hareket, 10.sırada Şavşat olmak üzere Türkiye’de 15 şehri bünyesine katmıştır.

Şavşat yöresel mimari özellikleri, korunabilmiş bakir doğası, çok bilinmeyen yemekleri, el sanatları, doğal enerji kaynaklarıyla dünyanın ender şanslı kentlerinden biri. Üstüne birde eşsiz doğal güzelliğini koyunca gerçekten evladı olarak gurur duyduğumuz bir turizm beldesidir.

Dünya ve Türkiye’deki Sakin Şehirler incelendiğinde, büyük bir kısmının kentlerin yorucu temposundan kaçmak isteyenlerin sığınabileceği bir liman olma özelliği olduğu görülüyor. Bu şehirler ağırlıklı olarak doğa temelli sürdürülebilir turizme yönelip, yerel halkla bütünleşmeyi içeren ürünler sunuyor.  Bu da Sakin Şehir olan kentlerin yerel ekonomilere ciddi katkı sağlıyor.

Cittaslow Şavşat’ımıza ne mi kazandırdı işte cevapları:

Yıllardır yapılamayanı Cittaslow yaptı.  Ne mi yaptı : ÖncelikleDünya çapında bir birliğe katılmak o kentin ve bölgenin tanınmışlığına önemli katkı sunmaktadır. Zira böylesine az nüfuslu bir kentin adını dünyada duyurması bile başlı başına bir başarıdır.

Bunun yanında; Zaten var olan Sessiz, sakin, huzurlu,doğa ile iç içe bir yaşam beraberinde;  Yerel ürünler ve  yöresel lezzetlerin pazarlanması, Şavşat’ın yurt içi ve yurtdışında tanınması, yerli yabancı ziyaretçi sayısında artış, yerel ekonominin canlanması, kadınların üretime katılması, yerel halkın gelirlerin artması, turizm yatırımlarındaki ve bunlara bağlı olarak gözle görülen iş ve istihdam artışı  olumlu değişimler olarak gözlemlenmiştir.

Ayrıca bölgedeki turizme yönelik yerel, tarihi, kültürel mirasın korunması ve tarımsal ürünlerin teşvik edilmesi sağlanmıştır. Bu marka, Şavşat’a yakın bölgedeki diğer destinasyonlara göre rekabet avantajı sağlamıştır.

İşte bu nedenledir ki; Aldığımız marka değerin sürdürülebilirliği bakımından mevcut kriterlere sahip çıkmak ve eksikleri tamamlamak üzere kent bilinci ve demokrasi bakımından memnuniyet verici düzeyde el ve gönül birliği ile çalışmalarımız devam etmektedir.

Şavşat’ın turistik yerleri çok. Doğası çok güzel bir ilçe turizmi ne durumda?

Ülkelerin gelişmişlikleri turizme önem vermeleri ve geliştirmeleriyle doğru orantılıdır. Turizm farklı kültürlerin farklı topraklarda bir araya gelmesini sağlayan bir etkinlik alanı olarak önem kazanmaktadır. Bu algıyı oluşturmada önemli unsurlardan biri de bölgelerin marka değeri oluşturmalarından geçmektedir. Turizm bölgelerinin gelişmesinde sahibi bulunduğumuz Cittaslow markası önemli olmaktadır.

Dolayısı ile bunun meyvesini çok erken toplamış olacağız ki ; Son 3 yılda ilçeye turizm amaçlı giren ziyaretçi sayısında % 50 oranında  bir artış gözlenmiştir. Bu durum bu yıl daha da artarak ulusal basına da konu olmuştur. Yaşanan bu artışa elbette ki belediyemizce yapılan ulusal ve uluslararası tanıtımlar katkı koymuştur.

Turizm hizmetle gelişir, sevgiyle büyür sözüyle çıktığımız yoldaArtvin’in incisi güzel Şavşat’ımızda   turizmin öneminin hepimiz bilincindeyiz. Turizme sahip çıkma gereği, her bireyin ve özellikle yerel yönetimlerin öncelikli görevidir. Şavşat Belediyesi olarak her daim turizm sektöründe bulunan tüm paydaşların hizmetlerinde olacağımızın bilinmesini istiyorum.

Büyük bir aşkla, sevdayla bağlı olduğumuz cennetimizdeki bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için gönül ve hizmet verenler ile birlikte  turizm ilçesi olma yolunda ilerliyoruz.

Turizm artık deniz-kum-güneş ölçüsünden ibaret olarak görülmüyor. Yerli ve yabancı ziyaretçiler farklı kültürlere tanıklık etmek, farklı yerleri görmek ve dinlenmek istiyor. Şavşat ise bu isteklere üst düzeyde ev sahipliği yapıyor.

Tarihi eserleriyle, gölleriyle, milli parklarıyla, ormanlarıyla, doğal güzellikleriyle, kültürü ile beraber turizmle iç içe güzel yürekli insanlarıyla hayaller ilçesi Şavşat’ımızı daha iyi noktalara taşıdık ve taşımaya da devam edeceğiz.

4- Alt Yapı ve içme suyu problemi var mı ne aşamadasınız?

Belediye hizmetleri arasında yer alan ve en önemlilerinden olan su ve kanalizasyon sorunu ile ilgili büyük aşamalar kaydettik. Altyapı çalışmalarına önem vererek ilçeye yatırım yapabilecek gelirlerimizin olmamasına rağmen, öncelikli olarak su sorununa el attık. Seçim öncesi Şavşat halkına ne söz vermişsek bir bir yerine getirdik. Çünkü şunu biliyoruz ki bir şehirde alt yapı yoksa üstte olanların da bir önemi yoktur.

Şöyle açıklayayım;  İlçede yaşanan su sorununu yaptığımız girişimler sonucu İller Bankası aracılığı ile çözmüş durumdayız.  8 km mesafedeki MembaınaNazlıkara adı verdiğimiz alandan getirdiğimiz yeni su hattı ile saniyede 12 Litre olan şehir şebeke suyunu saniyede 40 Litre ’ye çıkararak mevcut su depoları yetersiz olduğu için yeni su depoları ilavesi de yaparak yaşanan su sıkıntısını kısa bir sürede tamamlayarak su sorunumuzu çözmüş olduk.

Hatta şehre yakın köylere su verecek duruma geldik. Birkaç yakın köyümüz için de aktarım borularını kendileri sağlarsa su vermek üzere Meclis Kararı bile aldık.İlçemiz bundan sonra su sorunu yaşamayacak.Birde şunu belirteyim Şavşat’ta su çeşmeden içilir.

Şavşat’ımızın kanalizasyon sorunu yok denecek kadar azdır. Yaptığımız hizmetlerle  ilçeyi modern bir ilçe haline getirdik ve getirmeye devam ediyoruz.

Ancak her geçen gün yaptığımız yatırımlar ile tercih edilerek  büyüyen ilçemizde yeni yerleşim yerleri oluşmaktadır.  Bu nedenle bu gelişme beraberinde kanalizasyon ve yağmur suyu giderleri şebeke ihtiyacı doğurmaktadır. Kanalizasyon, yağmur suyu giderlerinin  yenileme  ve ilave  çalışmalarına ait yine iller Bankasına müracaatlarımız yapılmış olup, Projemizin takibi yapılmaktadır. Yaşadığımız kentimiz su ve alt yapı  konusunda çevre ilçelere göre  örnekler arasındadır.

5- Şavşat-Ardahan yolu Sahara geçidi Şavşat için önemli. Bu yol ve tünel belediyenin işi değil elbette. Ama girişimleriniz vardır. Bu konuda Gelişmeler ne durumda?

Şavşat’ımızı nasıl kalkındırabilir ve geliştirebiliriz düşüncesini hayata geçiriyoruz. Biz bu düşünceyi devam ettirmeye ve daha ileriye taşımaya kararlıyız. Bu nedenle tünelin yapılmasının şehrimize, bölgemize  sağlayacağı faydaları hesaplayarak yapılması için elbette girişimlerimiz devam etmektedir.

Şavşat Ardahan yolu Sahara mevkiinde yapılacak olan tünel Şavşatlıların yüz yıllık rüyasının gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Projesi kesinleşen ve ihale aşamasında olan  Sahara Tüneli yaklaşık 13 kilometre uzunlukla iki tüpü olarak Türkiye’nin en uzun tünellerinden biri olacak ve 2.500 rakımlıSaharaMevkiini rakımı tünelin yapılması ile birlikte 1950 rakıma kadar düşecektir.

Sahara Tünelinin bitirilmesiyle birlikte Karadeniz´i Artvin üzerinden Ardahan´a, oradan Kars´a, Iğdır´a ve Iğdır ile Ağrı´nın Doğubayazıt ilçesi üzerinden ülkemizin güneyine,  Van´a inecek bir koridordan oluşacak.Cankurtaran Tüneli´ni kullanıp Artvin´e gelen bir ulaşım koridoru  Ardahan´a ulaşarak hem yol mesafesinin kısalması hem de kolay ulaşım sağlaması açısından çok önemli bir projedir.

Hükümetimizin tünellerle ve bağlantılı bölünmüş yollarla ilgili çalışmaları aralıksız sürmektedir. Saharatünelide bunlardan bir tanesidir. Projenin hayata geçmesi ilçemizin olduğu gibi  ülkemizin gelişmesi açısından da çok önemlidir.

Ayrıca kış aylarında Sahara’ da yaşanan olumsuz hava koşulları bölgede ölümlü kazaları beraberinde getirdiğinden, can ve mal kaybının yaşanmasının da önüne geçilecektir.

Onun içindir ki;  Sahara tünelini bölgemizin kurtuluşu olarak görüyoruz.

Bir başka açıdan bakarsak; Kış aylarında yaşattığı ulaşım zorluğu nedeniyle  yeterli ziyaretçi almayan ilçemiz Sahara tünelinin yapılmasıyla Kars ilimize havayolu ulaşımını kolaylaştıracağından kış turizminin  hareketliliği içinde çok önemlidir. Çünkü Şavşat’ın dağlarının sahip olduğu güzellik İsviçre’den  daha geride değildir. Şavşat’ın  dağları, Alp Dağları ile rahatlıkla rekabet edebilir. Tüm mesele buraları tanıtmak ve dünyaya gösterebilmektir. Kış ayında misafir ettiğimiz İtalyan bir ziyaretçimiz, Şavşat İsviçre’ye değil, İsviçre Şavşat’a benziyor benzetmesinde bulunmuştur.

Bundan dolayı Sahara tüneli  Artvin’in, Şavşat’ın , Ardahan’ın ve dolayısıyla  bölgenin ve Türkiye´nin olmazsa olmaz projelerinden biridir.

6-Önümüzdeki dönemde  tamamlamak istediğiniz en önemli projeniz nedir?

Şavşat’ta daha önce olmayan ve kentimizin ihtiyaçları doğrultusunda bir çok projeyi tamamladık ve her geçen gün yenilerini ekleyerek  halkın daha  rahat ve refah içinde yaşamalarını sağlamak  ve  sorunları çözmek için bu göreve geldik.  Kent bilinci ve yerel demokrasi bakımından memnuniyet verici bir düzey tutturduk. Hep birlikte, el ve gönül birliği ile başardık. Şimdi daha büyük bir enerjiyle daha aydınlık ufuklara yan yana,omuz omuza yürüyoruz.

Projelerimin her biri birbirinden özel ve değerlidir. Yapımına başladığımız ve şehrimiz için olmazsa olmaz dediğimiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ,Mezbaha,Hayvan Pazarı Yöresel Ürünler üretim Tesisi, Terminal, sokak sağlıktaştırmasıve bunun gibi  birkaç proje devam etmektedir ve bunları tamamlamak zorundayım. Bunların yanında hizmet aşkıyla çalışmaya devam ettiğim ilçem için yeni projelerimde olacaktır. Ancak malumunuz önümüzde seçim var şimdi bunları sizinle paylaşırsam yerin kulağı var diğer adaylar projelerimi kopya çekebilir. Yeni projelerim bende saklı kalsın. 2014-2018 Yıları arasında gerçekleştirdiğim yatırımları, projelerimi sizlerle kitapçık şeklinde paylaştım. “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” özdeyişlerini kullansam yersiz olmaz  sanırım .

Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim. Başkanlığım döneminde Şavşat ödüle doymadı. Ödüllerimizi  sizlerle paylaşmak istiyorum.Projelerimizi sürdürürken Umut Işığı Dalında Yaşayan Şehirler platformu tarafından Yılın İlçesi ödülüne layık görüldük.

Çünkü Yılın İlçesi ödülü; İlçe değerlerini koruyup katma değere dönüştürebilen, geleneksel değerlerine, mimarisine sahip çıkan kimliğini bulmuş, bütüncül birbirini tamamlayan projeleri tamamlayan ve  hayata geçirerek ilçede gözle görülür ilerleme kaydeden, doğru iletişim kanallarını kullanarak iletişime açık bir şekilde  doğasını, üretim yöntemlerini, yapılarını koruyan değerlerini tescillemiş ilçelere verilmekte.

Ödüllerin ikincisi ise Özel Kalem Dergisi tarafından Sosyal Sorumluluk Projeleri kategorisinde Kadın Yaşam ve Eğitim Merkezi Projemize layık görüldü. Bu Projedeki amacımız ise   ilçemizde yaşayan kadınların kişisel birikimlerini yükselterek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, pasif tüketici olmaktan çıkarılarak, aktif üretici olmalarına yardımcı olmak, üretecekleri ürünlerin  pazarını oluşturarak gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, gelenek, görenek ve kültürüne sahip çıkan bireyler yetiştirmek ve sosyo ekonomik yoksulluk içinde olanlara yardımcı olmak amacıyla gerçekleşmiştir.

Konu kadın olunca siyaseti bir tarafa bıraktık. Çünkü kadının olduğu her alanda güzellikler başlar. Bizim kültürümüzden, dinimizden aldığımız budur. Kadını her zaman baş köşede tutmuşuzdur. Kadının mutlu,  huzurlu ve sağlıklı olması  toplumun huzurlu olması anlamına gelir. Aileyi toplumu güçlendirecek kaynaşmayı ve dayanışmayı sağlayacak hizmetleri üretmek öncelikli olarak görevimizdir. Bu proje ile hayatımızın olmazsa olmazları kadınlara içindeki yetenekleri keşfederek ortaya çıkarmalarına, farkındalıklarını ve birikimlerini zenginleştirerek üreterek gelir elde etme fırsatı sunduk. Ödüllerin Üçüncüsü Özel Kalem Dergisi tarafından Katılımcı Yönetim Projeleri dalında Çocuk Belediyesi Projemize layık görüldü. Belediye Meclisimizce 2015 yılı Ocak ayında alınan karar gereği Çocuklarımızın kent yönetimindeki rolünün güçlendirilmesi ve yönetime aktif olarak katılabilmeleri, istek ve önerilerini dile getirmede özgüven sahibi olabilmeleri, kendi kültürel ve ahlaki değerlerini öğrenebilmeleri ve geleceğe güvenle bakabilmeleri amacıyla  demokratik bir platform olarak çocuk belediyesini kurduk ve yeni bir uygulama başlatarak çocukları İlçemizin Yönetiminde söz sahibi yaptık.

Belediye Hizmet Binasında Çocuk Belediyesi üyelerinin toplantılarını yapabilecekleri ve faaliyetlerini yürütebilecekleri yer tahsis ettik.  Çocukları yarının büyükleri olarak değil, bugünün ortakları olarak ilçede yapılacak çalışmalarda fikirlerini söyleme olanağı sunduk. Evlatlarımızın kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmesi ve toplumsal sorunlara sahip çıkmasını amaçladık.

Şehirler  insanların karakterini, şehirlerin karakterlerini de belediye başkanları belirler. Şavşat bugün dünyanın göz bebeği bir şehirse Şavşat’a doğru karakter yükleme sorumluluğu belediye başkanı olarak omzumda ki en ağır yüktür. Şavşat’a bir karakter, bir vizyon, bir ufuk çizmeye

çalışıyoruz.Zor koşullarda ve kısıtlı imkanlarla görev yapıyoruz. Ancak, bunu hiçbir zamanbahane etmedik ve hedeflerimizden, halka hizmetten hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.

Yeniden aday mısınız?

Öncelikle böyle güzel bir şehre Belediye Başkanlığı yaptığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bunun özellikle altını buradan çizmek istiyorum.

Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren, farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaya çalıştık. Şehre vizyon katmaya, kendi yüreğimizdeki düşünceleri harekete çevirmeye, enerjik ve dinamik bir şekilde çalışıp insanların problemlerini çözmeyi kendimize hedef koyarak çalıştık.

İçimizden geldiği için, yüreğimizden geldiği için ve yapmamız gerektiği için yaptık. Şunu söyleyebilirim ki; değerli hemşerilerimizin takdiri fakat yine de insanlarımızın gönlüne girdiğimizin düşüncesi içerisindeyim.

Bir belediye başkanı basın önüne çıkıp ‘ben aday değilim’ demediği müddetçe doğal adaydır.

Belediye başkanı olarak çok hareketli bir dönemden geçtim. Ancak süre kısa geldi. İstediğimiz her şeyi yapamadık. Tekrar belediye başkanı seçilmek istiyorum. Şavşat’a ve Şavşatlı hemşerilerime daha çok sözüm var. Daha bir çok güzel projeye ilçe halkımla beraber imza atacağız. Çünkü onlar benim yaptığım her hizmeti her projeyi desteklediler.

Alnımız ak, başımız dik.  Ben inanıyorum ki Şavşat’ımızı halkımla, vatandaşlarımla hep beraber, hep birlikte daha güzel günlere taşıyacağız. Şavşat ilçemize bir çok kalıcı eser kazandırdık. Yani şunu özellikle belirtmek isterim ki bize vatandaşımız yeter, vatandaşımızın teveccühü yeter.

AK Partive Daimi Vekilimiz Sayın Dr İsrafil KIŞLA’nındesteği ile yaptığımız yatırımlar ortadadır. Bu hizmetleri devam ettirip, İlçemde yaşayan her kesimden, her kademeden vatandaşlarımın  dertlerini, sıkıntılarını, isteklerini çözmeye devam etmek istiyorum.  Benim derdim Belediye Başkanı olmak değildir, amacım İlçeme,  Ülkeme, Milletimize hizmet etmektir. Bundan sonra da bu anlayışla yoluma  devam edeceğim.

Belediye çalışanlarıma hep şunu söyledim.  Vatandaşlarımıza ters bakmayın, onların taleplerini isteklerini göz ardı etmeyin, onları hep güler yüzle karşılayın. Hamdolsun ki, bu konuda hiçbir sorun yaşamadık. Hem belediye başkanı olarak benim, hem de kurumsal olarak belediyemizin halkla olan münasebeti oldukça iyi noktadadır.Biz Şavşat’ımızda farklılık yaratarak, yenilik getirerek  klasik  belediyeciliğin yanında sosyal belediyeciliği de ekledik ve  temel belediyecilik ile  sosyal belediyeciliği birlikte yürüttük.

Çünkü sosyal belediyecilik anlayışımızda ; Toplumun tüm yoksul ve ezilen kesimleri başta olmak üzere; emeğiyle geçinenlerin, işsizlerimizin, köylülerimizin, esnafımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, engellilerimizin, sorun, ihtiyaç ve taleplerine öncelik verdik.

Şavşat’ın sosyal yaşamının düzenlenmesinde insanı merkeze koyan, katılımcı, demokratik, emeğe ve sosyal adalete saygılı olmayı kılavuz edinen, barış içinde, dostça, kardeşçe birlikte yaşamayı, dayanışma ve sevgiyi öncelikleri olarak gören, hizmetlerde eşitliği ilke edinen, her düşünce ve eyleminde, halkın çıkarlarını titizlikle gözeten bir anlayışla vatandaşlarımıza hizmet ettik.

Biz her zaman insanlarımızı ayırmadan, adaletli bir şekilde davranış gösterdik. Şu vatandaşımız oy vermiştir de, şu vatandaşımız oy vermemiştir. Ya da şu mahalleden oy aldık da, şu mahalleden alamadık düşüncesi içerisine katiyen girmedik. Her zaman şeffaf olduk ve yaptığımız her işi şeffaf bir şekilde yapmaya çalıştık

Çok mütevazi olamayacağım. Hedef projelerimi, şehrimin ve benim yüz akı projelerimi destek verenlerle, Meclis üyelerimle, Belediye mutfağında çalışan emektar personelimle birlikte hayata geçirdim ve ilçe halkımın hizmetine sundum. Çıraklık dönemi de bitti. Bu arada belediyeciliği de öğrendim. Daha ne olsun.

Biliyorum ve inanıyorum ki Belediye başkanlığı hizmet anlamında en çok benim hakkım. Hemşerilerimin de bu konuda teveccüh göstereceğine inancım tamdır. Destek ilçe halkımdan hizmet benden.

 

Share
548 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?