logo

Şavşat Belediye Başkanı Gemlik Hamsi Festivalinde

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve Başkan Yardımcısı Özcan Arslan Gemlik Hamsi Festivali Açılışına Katıldılar.

 

Gemlik Belediyesi’nin 2016 yılı Kültürel Etkinlikler Kapsamında, Gemlik Giresunlular, Gemlik Samsunlular, Gemlik Artvin Şavşatlılar ve Gemlik Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Dernekleri ile birlikte organize ettiği, “1. Geleneksel Gemlik Hamsi Şenliği Festivali” coşkulu bir törenle başladı. Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve Başkan Yardımcısı Özcan Arslan’da Gemlik Hamsi Festivali açılışına katılarak bir takım ziyarette bulundular.

Yağmurlu hava nedeniyle İskele Meydanı Festival Alanından, Gemlik Belediyesi Kapalı Pazar Yerine alınan festivalde 1,5 ton hamsi yaklaşık üç saat içinde tüketildi. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Garnizon Komutanı İbrahim Altınbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Köse, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Şavşat Belediye Başkanımız Ahmet Sinan Öztürk, Başkan Yardımcımız Özcan Arslan ve çok sayıda davetlinin katıldı.

Refik Yılmaz: “İnşallah İlk Fırsatta Şavşat’ı Ziyaret Edeceğim”

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve Başkan Yardımcısı Özcan Arslan bir takım ziyaretlerde bulunmak için gittikleri Bursa’da Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Şavşat Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri takdim eden Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk; “Sakin Şehir olan ilçemizi ziyaret etmeniz bizi çok mutlu eder. Şavşat’ın güzelliklerini dilimiz döndüğü kadar anlatmaya çalışıyoruz ancak bu güzellikleri yerinde görmek daha farklıdır. Bunun için sizleri de Şavşat’ta görmekten ve misafir etmekten mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise; “Nazik ziyaretiniz ve hediyeler için çok teşekkür ederim. Gemlik’te yaşayan çok sayıda Şavşatlı var. Sakin Şehir unvanı için sizi ve Şavşat’ı tebrik ediyorum. Ulusal basında sık sık çıkan Şavşat haberleri ile ilçeniz kendinden sıkça bahsettirdi ve merak uyandırdı. Nasip olursa bende ilk fırsatta Şavşat’ı ziyaret etmekten mutluluk duyacağım. Davetiniz için çok teşekkür ederim” dedi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Share
828 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?