logo

Sarp’ta Kaçakçılık Olayları Bitmek Bilmiyor!

Sarp Sınır Kapısı’nda Son Yılların En Büyük Kaçakçılık Olayı Engellendi

Sarp Sınır Kapısı’nda 1 kilo 236 gram sezyum, 48,23 gram kırmızı civa ile kıymetli taşlar ele geçirildi.

Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere Sarp Gümrük Kapısı’na yaya olarak gelen Gürcistan uyruklu I.A ile N.K yolcu salonundan geçişi esnasında durumundan şüphelendi.

X-Ray cihazından geçişleri sırasında cihazın ikaz vermesi üzerine söz konusu I.A’nın üst aramasında 2 adet cam tüp içerisinde toplam brüt ağırlığı 1235,73 gram olan sezyum maddesi ve 3 adet cam tüp içerisinde toplam ağırlığı 15,25 gram olan kırmızı civa maddesi ele geçirildi.

Gürcistan vatandaşı N. K el bagajı ve üzerinde yapılan aramada 9 adet çeşitli renk ve ağırlıkta kıymetli olduğu düşünülen taşlar ile 3 adet cam tüp içerisinde toplam brüt ağırlığı 32,98 gr olan kırmızı civa maddesi ele geçirildi. Bu arada ele geçirilen maddelerin piyasa değerinin 2.500.000 dolar olduğu tespit edildi.

Şahıslar tutuklanarak Erzurum Kapalı Cezaevine konulurken, söz konusu maddeler ile ilgisi olan Türk vatandaşı O. Ş isimli Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri ve Emniyet Müdürlüğü personeli ile yapılan ortak çalışma neticesinde yakalanarak tutuklandı.

Etiketler: » » » » »
Share
1869 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?