logo

“Sanatlı Sağlık İçin” Sergisi AÇÜ’de Açılıyor

Kemal sağlam kütatörlügünde modern sanatın işlendiği “Sanatlı Sağlık İçin” adlı sergi 18 Mayıs Çarşamba günü Artvin Çoruh üniversitesi Nihat Gökyiğit Kültür Merkezi’nde açılıyor.

 

‘Hemşirelik Sanattır ve Hemşire Sanatkârdır’ L.F. Simpson’dan etkinlenerek çalışmasına ışık tuttuğunu belirten Artvin Çoruh Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanı Kemal Sağlam ikinci sergisi ile AÇÜ’de sanatseverlerle buluşacak.

Artvin Çoruh Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanı Kemal Sağlam ile yaptığı bu çalışmada geleceğin hemşireleri olacak öğrencilerin üreme sağlığı ve cinsel sağlığa ilişkin farkındalıklarını geliştirmeyi amaçladığını belirten Yrd. Doç. Dr. Özlem Aşcı Kemal sağlam ile yaptığı “Sanatlı Sağlık İçin” adlı sergi için; “Toplum sağlığını etkileyen erken yaşta evlilikler, kadın sünneti, toplumsal cinsiyet ayrımcılığı gibi pek çok sağlık sorununa dikkat çektiğim bu sergide güncel olan modern sanatın olanaklarını kullanmaya çalıştım. Sanatlı Sağlık İçin isimli bu sergide; öğrencilerimin performanslarıyla, sıradan gündelik nesneleri ve vücutlarını kavramsal bir dille kullanarak siz seyircilerin fiziksel ve zihinsel potansiyellerinin sınırlarını zorlayan eserleri ile buluşturmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kültür Merkezinde 18 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’da açılışı gerçekleşecek olan “Sanatlı Sağlık İçin” adlı sergi yedi gün boyunca sanatseverlerle buluşacak.

 

Etiketler: » » »
Share
1337 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?