logo

Samsun’da Artvin Rüzgârı Esti

Bizim Artvin Derneği’nce Samsun Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde düzenlenen ‘Birlik ve Beraberlik Gecesi’ nde Artvin rüzgârı esti.

Artvinlilerin bir araya geldiği geceye AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yanı sıra Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, , Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Şavşat Belediye Başkanı Sinan Öztürk, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, MHP İl Başkanvekili Alparslan Kaya, Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Güven Özyurt, Atakum Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda Samsun’da yaşayan Artvinliler katıldı.

Gecede konuşma yapan Bizim Artvin Derneği Başkanı ve Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Levent Ertürk, 45 gün önce kurdukları derneğin kısa zamanda birçok faaliyete imza attığını belirterek, Artvin’in geleneklerini ve kültür mirasımızı yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Ertürk,” Yönetim Kurulu olarak üyelerimizden aldığımız destekle birçok sosyal sorumluluk çalışması yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Terör olaylarının yaşandığı bugünlerde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu manada gecemize katılan Artvin Milletvekilimiz İsrafil Kışla ve Artvin Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe başta olmak üzere gecemizin düzenlenmesine destek veren Samsun ve Artvinli belediye başkanlarımız ve bürokratlarımıza, Artvinli hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise Artvinli olmaktan gurur duyduğunu belirterek, ”Artvinliler ilgili olarak her tarafta güzel kelimeler konuşulur. Artvin kültürünü ve kültürel mirasımızı yaşatmaya çalışan sizlere teşekkür ediyorum. Levent Ertürk kardeşimiz Samsun’da güzel bir dernek kurmuş ve hemşerilerine hizmet etmeye çalışıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Artvinli hemşerilerimden derneğimizin yaptığı bu güzel çalışmalara destek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından geceye katılanlar Artvin yöresi halk oyunları oynandı. Gece İmera grubunun verdiği mini konserle son buldu.

Etiketler: » » » »
Share
584 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?