logo

Şampiyon Enes Anne Ve Babasını Mutlu Etti

Giresun’un Espiye ilçesinde 3 gün süren zevkli ve çekişmeli gecen Liseler arası Taekwondo Grup müsabakalarına Amasya, Artvin, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon illerinden 183 sporcu, 30 antrenör ve idareci, 24 hakemle toplamda 320 kişi katıldı. Artvin’den katılan Ayşe-Adem Bakan çiftinin oğulları Enes Bakan Grup Şampiyonu oldu.

Liseler arası Grup Taekwondo Müsabakasında ilk dört dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle verildi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler 25-27 Nisan 2015 Tarihleri arasında Adıyaman ilinde yapılacak Liseler arası Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılacaklar.

“Allah Herkes Enes Gibi Bir Evlat Nasip Etsin”

Enes’in Grup Şampiyonu olmasıyla büyük bir gurur yaşayan Anne Ayşe Bakan ve Baba Adem Bakan son derece disiplinli, çalışkan, ahlaklı bir genç olduğunu, Allah herkese Enes gibi evlat nasip etmesini dileyerek; “Enes çocukluktan beri spora düşkünlüğü ile dikkatimizi çekti. Biz elimizden geldiği kadar hep destek olduk. Sporunu yaparken okulunu da hiç aksatmadı. Çok çalıştı. 27-28-29 Mart tarihlerinde Giresun’da yapılan Liselerarası Grup karşılaşmalarında Şampiyon oldu.

Biz hem ailemiz adına, hem de oğlumuz ve Artvin adına büyük onur duyduk. Artvin’in adını her gittiği yerde söyletene, ezberleten Enes Allah’ın izniyle, bu çalışkanlığı ve sebatkârlığıyla, spora olan sevgisi ve bağlılığıyla sadece Türkiye’de değil, dünyada da önemli bir yere gelecektir. Biz her türlü desteğimizi vermeye deva edeceğiz. Bugüne kadar yetişmesinde önemli katkılar sunan tüm hocalarına teşekkür ediyoruz. Son olarak antrenörlüğünü yapan Hayati Güneri hocamıza da çok teşekkür ediyoruz. “ ifadelerine yer verdi.

“Hedefim Uluslararası Müsabakalarda Bayrağımızı Dalgalandırmaktır”

7 yaşından beri Taekwondo sporuyla ilgilenen 17 yaşındaki Enes Bakan, “bana her türlü desteği veren başta annem ve babam olmak üzere hocalarıma, , Okul Müdürümüze, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Annem ve babamın mutluluğu beni de çok mutlu ediyor. Hedefim ülkemizi uluslararası karşılaşmalarda temsil edip Ayyıldızlı Bayrağımızı dalgalandırırken İstiklal Marşımızı söyletmektir” dedi.

Etiketler: »
Share
1495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?