logo

reklam

Şampiyon DSİ 26. Bölge Müdürlüğü

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Artvin Şubesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası dün akşam oynanan final müsabakasıyla sona erdi. Final karşılaşmasında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü 4-1 mağlup eden Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü futbol takımı şampiyon oldu.

 

Toplam 9 takımın katıldığı turnuvada grup müsabakaları sonucunda A Grubu birincisi DSİ 26. Bölge Müdürlüğü ile B grubu ikincisi Artvin Belediyesi yarı finalde karşılaştılar. Rakibini 2-0 yenen DSİ 26. Bölge Müdürlüğü adını finale ilk yazdıran takım oldu. Yarı final müsabakasının diğer maçında ise B Grubu birincisi Gıda Tarım il Müdürlüğü ile A Grubu ikincisi Orman Bölge Müdürlüğü takımları karşılaştı. Müsabakayı Gıda Tarım il Müdürlüğü 3-0 kazanarak finalde DSİ 26. Bölge Müdürlüğünün rakibi oldu.

2 Ağustos 2017 akşamı Artvin İskebe Şehir Stadında oynanan final karşılaşmasında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü 4-1 mağlup eden Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü futbol takımı turnuvanın şampiyon oldu. Orman Bölge Müdürlüğünü mağlup eden Artvin Belediyesi de turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Gol Krallığı ünvanı da 8 golle İl Milli Eğitim Müdürlüğü futbol takımından İsmail Kuşçu’nun oldu.

Final karşılaşmasının ardından dereceye giren takım ve oyunculara kupa ve madalyalarını Artvin’in eski hakemlerinden ve eski İl Hakem Kurulu Başkanlarından Erol Çağal takdim etti. Gol Krallığı ödülünü Artvin ASKF Yönetim kurulu Üyesi Yusuf Suat Sevinç, 4.lük kupasını Futbol İl Temsilcisi Uluer Çelik, 3.lük kupasını TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül, 2. Lik kupasını Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, şampiyonluk kupasını ise Artvin Vali Vekili ve Murgul Kaymakamı Arif Oltulu verdi.

Turnuvanın kapanış konuşmasını yapan TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent YAZGÜL; “Futbolun kitlelere yayılması, futbola ilginin artması, sporun her yaştaki insanın beden ve ruh sağlığını geliştirmesi, kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişimin saygı, sevgi, dostluk ve hoşgörü diyaloguna dönüşmesi amaçlarıyla Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesi tarafından 17.07.2017 – 02.08.2017 tarihleri arasında organize edilen 5.Geleneksel Kurumlar arası futbol turnuvasını kırmızı kartsız ve sakatlıksız tamamladık. Şehir olarak böyle bir turnuvaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu turnuva boyunca ve final maçındaki her iki kurum taraftarlarının coşkusuyla gördük ve şimdiden bir sonraki turnuva da neleri yapabiliriz, yapmalıyız şeklinde aksaklık yaşadığımız noktaları düzeltme çalışmalarına başlayacağız. Bu turnuvada emeği geçen herkese, final Müsabakasına ve kupa törenine katılan Artvin Vali Vekili Murgul Kaymakamı Sayın Arif OLTULU Beyefendiye teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Kupa ve madalya töreninin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla turnuva kapanışı yapıldı.

Share
891 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?