logo

Şampiyon Boğalara Artvin’de Coşkulu Karşılama

Aydın’da düzenlenen Boğa Güreşleri Festivali’nde, şampiyon olan boğalar Artvin’de coşkuyla karşılandı.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesi Atça Mahallesi’nde gerçekleştirilen boğa güreşlerine Ege ve Karadeniz’den pehlivan boğa katıldı.

Kıran kırana gerçekleşen güreşler sabahın erken saatlerinde başlayıp hava kararıncaya kadar devam etti. Güreşlere Artvin’den beş boğa katıldı.

Güreşlerin tertip komitesinde Aydın’dan Turgut Aydın, İzzet Baydar, Ali Çavuş,  Bülent sevimli yer alırken, Artvin’den ise Erkan Keskin, Ali Çakal tertip komitesinde yer aldı.

Güreşlere Artvin’den Ömer Faruk’a ait 900 kilogramlık Ernosto isimli boğa, Tayyar Güneri’ye ait 800 kilogramlık Noyan,Hikmet Arslan’a ait 680 kilogramlık Ertuğrul isimli boğa,Kenan Sucuya ait 670 kilogramlık Çakıcı isimli boğa, Can Bilgiliye ait 640 kilogramlık Sancar isimli boğa ilimizi temsilen katıldı.Kıyasıya mücadelenin yaşandığı güreşlerin sonunda şampiyon boğalar ilimize 3 birincilik ve iki ikincilikle dönmeyi başardı. Kıyasıya mücadelenin ardından Noyan, Ertuğrul, Çakıcı rakiplerini eleyerek birinci olurken, Ernesto ve Sancar ise ikinci oldu.

Şampiyon boğalar Artvin’de büyük coşkuyla karşılandı.  Konvoy eşliğinde şehre giren boğalar  için burada ödül töreni düzenlendi.

Şampiyon boğalara ödüllerini Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Demirhan Elçin, Milliyetçi Hareket Partisi İl  Başkanı Serdar Kılınç, Belediye Başkan vekili Erkan Yazan, Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngünertarafından takdim edildi.

Güreşlerin organizasyonunda Artvin ekibinde yer alan Erkan Keskin ve Ali Çakal tarafından yapılan ortak açıklamada, “Aydın Atça’da yapılan Güreşlere ilimizi temsilen getiren ve bize destek olan boğa sahiplerine, maddi manevi her zaman yanımızda olan Artvin halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyoruz” dediler.

Organizasyonun sonunda ise vatandaşlar tarafından şampiyon boğaları bol bol fotoğraf çekti.

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?