logo

Saldırılarda Şehit Olan Filistinliler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Artvin’de, İsrail’in Filistin’de yaptığı saldırılarda şehit olan Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş’in Artvin merkez Camisinde kıldırıldığı cenaze namazına Artvin valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kılınan cenaze sonrası, dualar edilerek edildi. İl Müftüsü Güneş burada yaptığı konuşmada silahsız, masum Filistinlilerin yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden şehit edildiklerini söyledi.

Filistinlilere yapılan saldırıyı kendilerine yapılmış gibi hissettiklerini ifade eden Güneş, çok üzgün olduklarını dile getirerek İslam alemine birlik çağrısı yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığının aldığı karar doğrultusunda İsrail askerlerince şehit edilen Filistinliler için Türkiye’nin her yerinde sela okundu ve öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.

İsrail askerleri, ABD’nin Kudüs’te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde 60 Filistinliyi şehit etmiş, 2 bini aşkın Filistinliyi de yaralamıştı.

AVBM

Share
313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?