logo

Şair Temiz “Kaçkar Yeli”ni İmzaladı

Şair Yalçın Temiz üçüncü Şiir Kitabı  “Kaçkar Yeli” için 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde İmza günü düzenledi.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yoğun programlar ve etkinlikler fazla olunca imza günü önümüzdeki tarihe ertelendi. Ancak kitap almak için gelen şiir severler Şair Temiz’den imzalı kitaplarını aldılar.

Okuyan, bilen, araştıran, soran, sorgulayan bir Türkiye hayal ettiğini belirten Şair Yalçın Temiz, Özellikle şiirlerin değer gördüğü toplumlarda asla kötülüklerin yaşanamayacağını, herkesin birbirleriyle olan ilişkilerinin insanca olacağını vurgulayarak;

“Ben üçüncü şiir kitabım “Kaçkar Yeli” için anlamlı bir günde imza günü yaparak okurlarımızla buluşmak istedim. Artvin Öğretmenevinde yaptığımız imza günü için gelen okurlarımız, şiir severler oldu.  Ancak çok yoğun bir gündü ve çok fazla etkinlikler vardı. Ben imza gününü bir başka tarihe ertelemiş oldum. Yinede çok sayıda şiir sever imzalı kitaplarını aldılar. Şiirlerimize, şairlerimize sahip çıkan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Kaçkar Yeli “şiir kitabı İmza gününde kendisi de şair olan Leyla Çoruh kendi kitabını Yalçın Temiz’e vererek imzaladı. Yalçın Temiz’de imzalı kitabını Avukat Şair Leyla Çoruh’a imzalayarak takdim etti. Temiz, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Avukat Bedrettin Kalın, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt’a imzalı kitabından takdim etti.

İmza gününde köylüsü olan İbrikli Köyü Kiremitçi Mahallesi’ne evli emekli öğretmen Nebahat Özdemir’le karşılaştı. Köylüsü ve akrabası olan Yalçın Temiz’in şiir kitabıyla gurur duyduğunu belirten Özdemir, Temiz’e başarılar diledi.

Şair Yalçın Temiz, üçüncü kitabının önümüzdeki günlerde tanıtım ve imza günü tarihini daha sonra vereceğini de sözlerine ekledi.

Share
590 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?