logo

Sahne Sende Türk Müziği Yarışması Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yıl ikincisini düzenlediği Gençlik Merkezleri Arası ” Sahne Sırası Sende” Türk Müziği Yarışması Artvin İl Finali Yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yıl ikincisini düzenlediği Gençlik Merkezleri arası ” Sahne sırası sende” Türk Müziği yarışması Artvin il finali yapıldı.

Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleştirilen yarışmada il genelindeki 5 Gençlik Merkezinden katılan toplam 28 üye genç, bir üst tur için parçalarını seslendirdiler.14-17 Yaş Solo Kız Dalında Hazal Yeralmaz, Solo Erkek Dalında Birol Dayanç, Solo Çalgı Dalında Mustafa Yavuzdemir; 18-21 Yaş Solo Kız Dalında Betül Yarar, Solo Erkek Dalında İlyas Özdemir, Solo Çalgı Dalında Emre Solmaz; 22-29 Yaş Solo Kız Dalında Aslıhan Avşar, Solo Erkek Dalında Turgay Usta, Solo Çalgı Dalında Olcay Çelik birinci olarak Artvin’i temsil hakkı kazandılar.

Hopa Gençlik Merkezi adına yarışmaya katılan 14-17 yaş solo çalgı kategorisinde Enes Muhammed Güvercin 2. ,14-17 yaş solo erkek ses kategorisinde Kemal Küçük 2. Oldular. .Birinci olan yarışmacılar Artvin’i temsilen 5 Nisan 2016 tarihinde Ordu’ da gerçekleştirilecek olan gurup yarışmalarına katılacaklar.

Etiketler: » »
Share
488 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?