logo

Sağlıkta Yatırımlar Hız Kesmeden Devam Ediyor

Artvin Devlet Hastanesi önünde yer alan ve yıkım kararı bulunan bina aslına uygun bir şekilde yeniden yapılacak. İl Sağlık Müdürü Op.Dr. İrfan Akalın, tarihi binanın tarihi dokuya uygun olarak yeniden inşa edileceğini açıkladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Op.Dr. İrfan Akalın; “Uzun zamandır metruk halde bulunan, artık çevresi için tehlike arz eden ve yıkım kararı çıkarılan Artvin Devlet Hastanemiz önünde bulunan tarihi bina için sonunda tüm izinler alınarak ihale aşamasına gelindi. Artvin Devlet Hastanesi için ek bina olarak kullanılacak yeni bina modern bir bina olmasının yanı sıra tarihi dokusuna uygun olarak yeniden inşa edilecek. Söz konusu işin ihalesi 16 Temmuz 2018 Pazartesi saat 14.00’te yapılacak. Artvin’imize ve sağlık camiasına hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Devlet Hastanesi önündeki tarihi binanın akıbeti bir süredir merak konusuydu. Yapılan bu açıklama ile birlikte binanın akıbeti belli olmuş oldu. Yapılan açıklamalara göre bir süre sağlık alanında hizmet veren tarihi bina yeniden inşa edildikten sonra yeniden sağlık alanında hizmet vermeye devam edecek.

Share
417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?