logo

Emniyet Müdürü Sağlık Sen’i Ziyaret Etti

Artvin İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş son günlerde Artvin kamuoyunda konuşulan ve yerel basında sık sık yer verilen 11.06.2015 tarihinde emniyet personeli ile sağlık personeli arasındaki yaşanan olayla ilgili Sağlık Sen’i ziyaret etti.

Ziyaretinde olaya ilişkin duyduğu üzüntüyü dile getiren Akbaş devlet hizmeti veren iki kişi arasındaki yaşanan olayı kesinlikle tasvip ve tasdik etmediklerini, yaşanan olayın münferit bir olay olduğunu iki kurum arasında daima iyi ilişkilerin gerçekleştiğini ifade ederek, personellerinin yoğun mesai sarf ettiklerini dolayısıyla da yoğun iş hacmi olan personellerinin biraz yorgun olması nedeniyle belki bazı yanlış tutum ve davranış içerisinde bulunabileceğini, ilgili personelin uyarıldığını adli ve idari soruşturmanın da başladığını beyan etti.

Ziyaretlerinden son derece memnunluk duyduğunu ifade eden Memur Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Şube Başkanı Fehmi Er, 112 acil sağlık hizmetlerinin çoğu zaman jandarma ve emniyet güçleriyle ortaklaşa ve aynı zaman diliminde olay yerine getirilip, genellikle aynı anda olay yerine intikal ettiğini ifade ederek “Yan yana hizmet verdikleri emniyet güçlerinden ayrı bir güç ve destek almış olmalarına rağmen, Perşembe  akşamı talihsiz bir olayın yaşanması hem üyemizi hem camiamızı çok üzmüştür. Olay yargıya intikal etti, yargı sonuncunun beklenmesi gerekiyor. Emniyet müdürümüz Sayın Alaattin Akbaş’ın konuya hassasiyet ve duyarlılık göstererek takip etmeleri Sağlık Sen olarak bizleri çok memnun etmiştir. Her iki tarafında bundan sonraki süreçte daha dikkatli daha duyarlı davranarak, konuyu çarpıtmaya çalışanlara karşı yanlış olaylara ve hareketlere meydan verilmemesi gerektiğini savunarak; Sayın emniyet müdürümüze bu duyarlı davranışlarından dolayı Sağlık Sen  yönetim kurulu adına çok teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz” dedi.

Share
489 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?