logo

Sağlık Çalışanı Nöbeti Nezarette Geçirdi

Sağlık-Sen Artvin İl Temsilcisi Fehmi Er tarafından Kafkasör Festivali’nin ikinci günü gerçekleştirilen Cengiz Kurtoğlu konseri sırasında 112 Personeli ile Polis Memuru arasında yaşanan olaya ilişkin açıklama da bulunuldu.  Sağlık-Sen ayrıca konuyla ilgili suç duyurusunda da bulundu.

Artvin Kafkasör Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Cengiz Kurtoğlu konserinde görevli olarak bulunan 112 personeli 112 komuta kontrol merkezinin onayı ile olay yerinden ayrılmak istemiş. Olay yerinde bulunan polisin henüz program bitmedi, gidemezsiniz ifadesi üzerine sağlık çalışanı O.Y ve polis memuru İ.A. arasında tartışma çıkmıştı.

Bunun ardından nöbetçi 112 acil sağlık hizmetleri personeli O.Y. geceyi karakolda geçirmiş. Sabah 06.00’a kadar nezarette kalan O.Y. nöbet görevini yerine getirememişti. Sorumlu olduğu 2. Nolu acil sağlık hizmetleri istasyonundan sağlık çalışanı olan O.Y. geceyi nezarette geçirdiğinde dolayı istasyon görevini icra edememişti. Aynı gece 04.00 sıralarında istasyona iki dakika mesafede bulunan bir evden gelen ihbara sağlık çalışanı nezarette olduğundan başka bir ekip olaya müdahale etmek zorunda kalmıştı. Yaşanan bu olayın ardından kendisinin polis memuru tarafından darp edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Olayla ilgili  Sağlık Sen Artvin İl Temsilcisi Fehmi Er yazılı bir açıklama yayınladı. Er yaptığı açıklamada, “11.06.2015 tarihinde  Artvin Belediyesinin vermiş olduğu konserde ambulansla acil sağlık hizmeti görevini yapan sağlık personellerine, konserin bitiminden sonra istasyondaki görev yerine gitmek isterken Artvin Emniyetinde görevli bir komiser tarafından benim iznim olmadan görev yerini terk edemezsiniz 10-15 dakika burada kalmak zorundasınız diyerek görev  başındaki arkadaşlarımızı orada alıkoymaya çalışmış, bunun üzerine arkadaşlarda duruma tepki göstererek başka görevlerinin olduğunu burada görevlerinin bittiğini diğer görevlere gitmeleri gerektiğini komisere anlatmalarına rağmen, komiser sağlık personellerinden birini ambulansın yanından alarak karakola götürmüş götürürken de arkadaşımıza darp ve güç kullanarak sabah saat 05.30 ya kadar savcı gelip tutanak tutulacak gerekçesiyle arkadaşımızı gereksiz yere hem görevinden alıkoymuşlardır, hem de güvenlik güçlerine yakışmayacak tarzda davranışlarda bulunarak kendi görevini kötüye kullanarak karakolda alıkoymuştur. Emniyet görevlisinin yapmış olduğu bu tutum ve davranışı bir devlet memuruna yakıştıramadığımızı ifade ederek Memur- Sen ve Sağlık Sen Yönetim Kurulu olarak bu talihsiz olayı  kınıyor bir daha bu konunun gerçekleşmemesini temenni ediyoruz.Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Share
2178 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?
#

Sağlık Çalışanı Nöbeti Nezarette Geçirdi” için 2 Yorum

  1. Hüseyin ÖZER : diyor ki:

    Fehmi Er , Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen’in değil Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’in şube başkanıdır. Logonun ve haber içeriğinin buna göre düzeltilmesi yerinde olacaktır.