logo

Saadet Partisi Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor

Saadet Partisi Artvin Milletvekili Adayları Salih Berber ve Gültekin Soydan ile beraberindeki partililer, Artvin ve ilçelerinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyorlar.

 

Saadet Partisi Artvin İl Başkanlığı 24 Haziran seçimleri öncesi çalışmaların sürdürüyor. Saadet Partisi 27. Dönem Artvin Milletvekili adayı Salih Berber ve il yönetimi il ve ilçelerde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Partililer son olarak Şavşat İlçesinde seçim çalışmalarını sürdürdüler. 27. Dönem Milletvekili adayı Salih Berber ve beraberindekiler önce ilçe merkezindeki esnaflara uğradılar daha sonra köylere çıkarak vatandaşlarla bir araya geldiler.

Esnafın sorunlarını dinleyen Berber, çözüm önerilerinde bulundu. Ziyareti değerlendiren Saadet Partililer, son yıllarda esnafın ciro grafiğinin sürekli aşağılara doğru indiğini belirterek, “6 haftadır esnaf ziyareti yapıyoruz. Özellikle merkez esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Sadece hal hatır soruyoruz ve genel durumlarıyla ilgili bilgi alıyoruz. Gördüğümüz şu, bütün esnaflarımıza sorduğumuzda biz söylenen şu, ciro grafiği sürekli aşağı iniyor, stabil bile değil. ‘Aynı olsa ona da razıyız’ diyorlar ama kesinlikle aşağı doğru iniyor. Bu şu demek, patlamaya hazır bir bomba bizi geleceğe taşıyor. Bu bizi büyük bir sıkıntıya, ekonomik buhrana götürür. Bunun da çözümü şu; iktidar refah seviyesini tabana yayması lazım. Parayı tabana verecek, asgari ücretliye verecek, emekliye, öğretmene, memura verecek. Bin lira olan bir insanın maaşı 2 bin lira olduğu zaman ne yapacak gidecek balık alacak, ayakkabı alacak, pantolon alacak ve bu doğrudan esnafa yansıyacak. Esnaf satış yaptıktan sonra gidip toptancıdan mal alacak, toptancı fabrikaya sipariş verecek, fabrika daha çok sattığı için de daha çok üretecek. Bu döngünün kesinlikle sağlanması lazım ama şuanda Türkiye’de bu döngü sağlanmıyor. Tabana daha az para veriliyor, böyle olunca alım gücü düşüyor ve bunun sonucunda enflasyon düşük çıkıyor. Enflasyonun düşük çıkmasının tek sebebi bu, başka bir şey değil. Türkiye’deki iç piyasa hiçbir zaman Türkiye’deki fabrikaların talebini karşılamıyor. Esnafımızın durumu bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

27. dönem Milletvekili Adayı Selim Berber, esnaf ve köy ziyaretlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?