logo

reklam

Rize’deki Şampiyonadan Birincilikler Geldi

03 – 04 Ekim 2015 tarihlerinde Rize Ardeşen’de “Akarsu Slalom Türkiye Kupası 4.Etap Yarışları tamamlandı. Şampiyonada sporcularımız ödüllerle geriye döndüler.

 

Müsabakalara sakatlığı nedeniyle iştirak edemeyen milli sporcumuz Anıl ACAR ve rahatsızlığı nedeniyle geçen yılın Gençler K1 Türkiye Şampiyonu Ali ÇELİK katılamazken yapılan Gençler K1’de bir birincilik bir ikincilik, Büyükler K1’de bir 2.cilik, C1’de bir 2.cilik bir üçüncülük, genç bayanlar K1’de bir 2.cilik, Büyük Bayanlar’da bir ikincilik elde eden takımımız büyük başarı elde etti. Birbirinden heyecanlı yarışların yaşandığı şampiyonayı yüzlerce Rize Ardeşenli de takip etti. Ayrıca Artvin’den şampiyonayı takip için giden Artvinliler de yarışlarda sporcularımıza destek verdiler.  dereceye giren ;

Gençler K1 de

1.Mustafa Arda ACAR (ARTVİN -Yusufeli TOHM/Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ) 2.Emir ERTEK (ARTVİN -Yusufeli TOHM /Yusufeli Doğa ve Su Sporları Kulübü )

Büyükler K1 de

2.Uğur POLAT (Yusufeli Belediyesi  Gençlik ve Spor Kulübü )

C1 Büyüklerde

2.Emre YILMAZ (ARTVİN -Yusufeli TOM/Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü )

3.Atakan ALKAN (ARTVİN -Yusufeli TOHM/Yusufeli Doğa ve Su Sporları Kulübü)

Genç Bayanlar K1

2.Gamze POLAT (Rize TOHM/Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü)

Büyük Bayanlar K1

2.Pınar DEMİRCİ (Yusufeli Spor Kulübü) şeklinde gerçekleşti. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri şampiyonaya katılan protokol tarafından sunuldu. Artvinli sporcularımızın büyük başarılar elde ettiği şampiyona sonrası sporcularımız ilimize dönüş yaptılar.

Kasım Ayında Genel Klasman Şampiyonları Belirlenecek

03-04 Ekim 2015 tarihlerinde yapılan 4.etap yarışlarının ardından, kulüplerin sezon sonuna kadar yarıştıkları etaplarda aldıkları başarılara göre puanları hesaplanacak ve kasım ayı içerisinde yapılacak olan final etabı yarışlarında kupalar sahiplerini bulacak.

Bahattin Yetim’den Yarışmalar Öncesi Sporculara Moral

Akarsu Slalom Türkiye Kupası 4. Etap yarışları öncesi Artvin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’den Tohm Sporcularımıza dönerli moral desteği verdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, 03 – 04 Ekim 2015 tarihlerinde Rize Ardeşen’de yapılan “Akarsu Slalom Türkiye Kupası 4.Etap Yarışları öncesi TOHM sporcularımızla bir araya gelerek yapılacak olan müsabakaların kazasız belasız iyi bir şekilde sonuçlanmasını ve kendi yaş gruplarında akarsu kano branşında müsabakalarda parkurun hep önde gidenleri olarak zirvede yerini almalarını söyleyerek sporcularımıza başarılar diledi. Sporculara döner keserek ikram etti.

Yaşı Küçük Başarıları Büyük Tebrikler Mustafa Arda Acar

2000 Doğumlu olmasına rağmen 2 yıldır gençlerde ağabeyleri ile yarışan ve adeta madalya kürsüsünü parselleyen ve gelecek vaad eden Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Akarsu Kano Sporcusu (Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü) M. Arda Acar ‘a tebrik yağdı. Acar’ın başarısı tüm Artvin’in gururu oldu. Artvinliler, Acar’ı tebrik ederken, şampiyonluklarının daim olması dileğiyle parkurundan hiç kopmamasını temenni ettiler.

Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?