logo

Rize Havalimanı İhalesi İptal Edildi

8 Eylül’de yapılacağı açıklanan Rize Havalimanı ihalesi iptal edildi.

8 Eylül 2016 tarihinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılacak olan Rize’nin Pazar ilçesinde yapılması planlanan Rize Havalimanı Altyapı İnşaatı ihalesinin iptal edildiği bilgisine ulaşıldı.

İhalenin, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 16. ve Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinin 28. Maddesine istinaden önceki gün iptal edildiği öğrenildi.

Rize Milletvekili Osman Aşkın Bakın açıklaması şöyle; Konu teknik bir eksiklikten kaynaklanıyor. Yarın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda konuyla ilgili görüşmelerde bulunacağız. Bu tür ihalelerde şartnamelerde teknik eksikliklerin bulunabilir. Daha önce de birçok ihalede aynı durumlarla karşılaşıldı. Kısa sürede yeni ihale tarihinin açıklanacağını söyledi.

Share
2354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?
#

Rize Havalimanı İhalesi İptal Edildi” için 2 Yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Bu havaalanının Artvin ile alakası yok bu nasıl ortak havaalanıdırki rize merkez’e 35 km Artvin merkez’e en az 100 km bunun neresi ortak havaalanı? bu sözde ortak olacağı söylenen safsata havaalanı Yusufeli’ne 203 km,Şavşat’a 166 km Ardanuç’a ise 142 km mesafede olacak böyle bir sözde ortak havaalanına ihtiyacımız yoktur!Artvin’in adını kullanmasınlar direk rize havaalanı desinler!!

  2. Eko08 : diyor ki:

    Rize’ ye daha yakın bir yere yapılabilir mi ona bakıyorlardır muhtemelen. Nasılsa Artvin’ e bir hayrı olmayacak bence Rize Merkez’e yapılsın. Biz zaten Artvin olarak her şeyden umudu kestik.