logo

Restorana Gelen Boz Ayılar Müşteri Sayısını Arttırdı

Şavşat’ta Bungalov Tatil Köyü’nün restoran bölümündeki yemek kokuları ve çöp artıklarına gelen boz ayılar tatil köyünün müşteri sayısının artmasını sağladı.

Şavşat’ta aç kalan boz ayılar, bölgedeki tatil köyünün daimi ziyaretçisi oldu. Hergün, akşam saatlerinde tatil köyünün restoran bölümüne gelen boz ayıları görmek isteyenler restorana akın ediyor. Şavşat’a 10 kilometre mesafedeki Kocabey Köyü, Sahara Milli Parkı’nda bulunan Laşet Bungalov Tatil Köyü’nün restoran bölümündeki yemek kokuları ve çöp artıklarına gelen boz ayılar tatil köyünün müşteri sayısının artmasını sağladı. Son bir yıldır neredeyse her gün gelen bozayılar, tesisin etrafında buldukları yiyecekleri insanlara aldırış etmeden yiyip tekrar ormanlık alanlara geri dönüyorlar. Bunu duyan vatandaşlar aileleriyle birlikte soluğu tatil köyünde alıyor. Restoranın çardak bölümünde oturan müşteriler bir yandan yemeklerini yiyerek bir yandan da ayıların gelmesini bekliyorlar.

İşletme sahibi Metecem Çelik,“Her akşam bir boz ayı misafirimizdir. Aşağı yukarı her gün geliyor. Burası doğal bir ortam. Tesisimizin hemen yanında bir nehir geçiyor. Dolayısıyla yemek kokuları çöp atıkları nedeniyle her akşam sağımızda dolumuzda ayılar geziniyor. Son bir yıldır sürekli geliyorlar dedi. Çelik, “ayılar havuzlarımızın ve tesisimizin etrafında dolaşınca müşterilerimiz de onları izlemeye geliyorlar. Tesisimize ayıları geldiğini duyanlar, onları izlemek için tesisimize geliyorlar. Görenler ise tekrar geliyor” dedi.

Share
2125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?