logo

Ramazan Öncesi Fırınlar Denetlendi

Yusufeli’nde Ramazan Ayı öncesinde ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde faaliyet gösteren ekmek fırınlarını denetledi.

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Topal, İlçe Tarım Müdürlüğünden Mesut Yüzlü ve Toplum Sağlığı Merkezinden Çevre Sağlık Teknikeri Abdurrahman Güner’den oluşan ekip ilçe merkezindeki fırınları denetledi.

Görevli ekip işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, taze ve bayat ekmeklerin farklı yerlere konulup konulmadığı, ekmek gramajlarının uygunluğu, çalışanların esnaf sağlık karneleri, işyerinin temizliği, fiyat bildirir tarife, yangın tüpü ve ecza dolabı, işyerinin boya badana durumu, iş önlüğü giyilip giyilmediği, ağzı kapalı çöp kovası, bone, eldiven ve galoş durumu, haşerelerle mücadele, terazilerin yıllık muayenelerinin yapılıp yapılmadığı, sigara içilmez levhaları, ekmeklerin satıldığı yer ve mevzuatın öngördüğü diğer hükümler yönünden fırınlarda denetleme yaptı.

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Topal, belediye olarak olağan  kontrolleri gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “vatandaşlarımızın talep ve  şikayetlerini dikkate alarak denetimlerimizi sürdürüyoruz. Kurallara uymayan fırınları uyarıyoruz” dedi.

Yapılan denetimlerde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için fırınlara bir hafta süre verildi. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Ekibi, bir hafta sonra tekrar denetime çıkacak ve bu süre zarfında istenilen düzeltmeleri gerçekleştirmeyen fırınlar için yasal işlemleri başlatacak.

Etiketler: » »
Share
733 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?