logo

Rafting Türkiye Şampiyonası Yusufeli’de Nefes Kesti

Yusufeli İlçesi Barhal çayında gerçekleşen 1. Etap Türkiye Rafting Şampiyonası nefes kesti.

Tunceli, İstanbul, Rize, Erzincan ve Artvin illerinden 15 kulüpten bayan ve erkek olmak üzere 100 sporcu katıldı. U23 Erkek, U23 Bayan, U19 Erkek, U19 Bayan ve Open Bayan ve erkek olmak üzere 6 ayrı kategoride gerçekleşti. Yusufeli Barhal çayında önceden hazırlanan yapay parkurda yarışmacılar kıyasıya mücadele etti.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde dün akşam raftingciler ve gençler rafting botu ile şehirde yürüdüler yürüyüşe İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, İlçe Belediye Başkanı Eyüp Aytekin rafting as başkanı Fikret Yardımcı da katıldı. Daha sonra Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Akabinde mozoleye çelenk konuldu ve konuşma yapıldı. ilk konuşmayı rafting as başkanı Fikret Yardımcı yaptı. Yardımcı konuşmasında, Artvin ve Yusufeli’de kano ve raftingin en uygun parkurlar olduğunu dile getirerek; “ilçe kaymakamının ve belediye başkanında bu konuda gençlerimize yardımcı olduğunu gözlemledik. Rafting Türkiye şampiyonasının birinci etap ayağını Yusufeli’de yapıyoruz” dedi ve katılımcılara teşekkür etti.

ikinci konuşmayı Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptı. Aytekin konuşmasında, rafting ve kano için nehirlerimizin elverişli olduğunu Çoruh ve Barhal nehrinin ilçenin içinden geçtiğini yerel yönetici olarak bu tür sporları desteklediğini belirtti.

Son konuşmayı ise İlçe Kaymakamı Ömer Dereci yaptı. Kaymakam Dereci; “sporun her türlüsü gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyor. dünyanın en hızlı akan nehri ilçemizden geçiyor, ilçe Kaymakamı olarak Türkiye kano ve rafting şampiyonasının ilçemizde yapılması beni de hayli mutlu etti. Federasyon yetkililerine ilçemizde yaptıkları şampiyona için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

1. Etap Türkiye Rafting Şampiyonası Yusufeli ayağı tamamlandı. 2. Etap Türkiye Rafting Şampiyonası önümüzdeki günlerde Rize’nin Ardeşen ilçesinde gerçekleştirilecek.

Etiketler: » »
Share
1939 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?