logo

Prof. Dr. Fahrettin Tilki Adaylığını Açıkladı

Rektör Yardımcısı ve Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Tilki, 23 yıldır görev yaptığı Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Rektör Adaylığını Açıkladı.

1993’de Kafkas Üniversitesi Artvin Orman Fakültesi‘nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan ve 23 yıldır Artvin’de en uzun süreli görev yapan öğretim üyesi olan Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Ağustos ayında yapılacak rektörlük seçimlerine aday olduğunu belirterek “Artvin Çoruh Üniversitesi’nin gelişmesi için yapılanları çok daha ileriye götüreceğime, sahip olduğum vizyonumla Artvin Çoruh Üniversitesi’ne ve Artvin’e daha fazla katma değer sağlayacağıma inandığım, gerekli tecrübe ve özgüvene sahip olduğum için Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Adayı olduğumu açıklıyorum” dedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Tilki, adaylığı için yaptığı yazılı basın açıklamasında, Hayalindeki Artvin Çoruh Üniversitesinin, öğrencilerin huzur içinde öğrenim görüp “iyi ki tercih etmişim” dedikleri, mezunların ise Artvin Çoruh Üniversitesi’nden mezun olduklarını göğüslerini gere gere söyleyip onur duydukları, şehirle bütünleşmiş, idari çalışanların çalışma hayatından zevk aldığı, akademisyenlerin ise kurumda çalışmaktan haz duyup, kendisini sorumlu hissettiği, akademik hayat için gerekli bütün alt yapının hazırlandığı, araştırma-geliştirme konusunda önündeki engellerin aşıldığı ve öğretim üyelerinin akademik ve araştırma performansı yüksek bir üniversite olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Fahrettin Tilki, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“ Üniversitemiz yakın bir gelecekte Rektör adayını belirleme seçimlerini gerçekleştirecektir. Bu vesileyle gerçekleştirilecek olan Rektör adayını belirleme seçimlerinin gerek Üniversitemize gerekse Artvin şehrimize ve tüm Türkiye’ye hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Artvin’de bugüne kadar hizmet veren akademik ve idari personelimize ve tüm paydaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Artvin’imizin geleceğinde en önemli iki sektör eğitim ve turizmdir. Bu nedenle özellikle ilimizde üniversitemizin geleceğe yönelik planlamasının en iyi şekilde yapılması daha da çok önem arz etmektedir. Artvin Çoruh Üniversitesi olarak öğrenci tercihleri, mezunlarımızın tercih edilebilirliği, akademik ve idari personelimizin aidiyet duygusu ve memnuniyeti ve yaşadığımız il, bölge ve ülkemizin beklentileri hususlarında çok daha iyi yerlerde olmamız gerekiyor ve biz bu gerekliliğin farkındayım.

1993 yılında Artvin’de Araştırma Görevlisi olarak göreve başlayan ve üniversitemizin şu an en uzun süre görev yapan öğretim üyesi olarak; Üniversite yönetim kurulu üyesi, senato üyesi, farklı birimlerde kurul üyelikleri, komisyon başkanlıkları, dergi editörü, anabilim dalı başkanı, bölüm başkanı, koordinatör ve araştırma merkezi müdürü olarak görev yaptığım üniversitemizde, 2011 yılından itibaren Rektör Yardımcısı ve 2012 yılından itibaren Orman Fakültesi Dekanı olarak görevimi sürdürmekteyim.

Şu ana kadar Artvin Çoruh Üniversitesi’nin gelişmesi için yapılanları çok daha ileriye getireceğime, sahip olduğum vizyonumla Artvin Çoruh Üniversitesi’ne ve Artvin’e daha fazla katma değer sağlayacağıma inandığım, gerekli tecrübe ve özgüvene sahip olduğum için Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Adayı olduğumu açıklıyorum. Hedefim bulunduğu konumdan çok daha ötelerde bir Artvin Çoruh Üniversitesi. Bu süreci de daha iyiye ulaşma adına önemli bir fırsat olarak görüyorum. Bu zamana kadar edindiğim bilgi birikimi, tecrübe, heyecan, enerji, hizmet aşkı, ortak akıl, takım ruhu ve hayallerimle çok daha iyisini başaracağıma bütün kalbimle inanıyor ve kendime güveniyorum. Adil, güvenilir, tarafsız, şeffaf, liyakate önem veren, insan ve çözüm odaklı, milli ve manevi değerlere saygılı bir yönetim anlayışının hakim olması için çalışacağım.

Kamu kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, meslek odalarımızla ve bu kentin zeki ve çalışkan halkı ile Artvin’imizi ve Üniversitemizi hak ettiği yere getirmek için işbirliği halinde var gücümüzle çalışacağız. Üniversitelerin illerin gelişimi ve kalkınması için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Biz de bu bilinçle hareket ederek, eğitim, sağlık, spor, kültür, sanat, sanayi, turizm, orman, tarım ve daha birçok alanda üreteceğimiz projeler ve birlikte yapacağımız çalışmalarla bu kentin daha yaşanabilir ve yaşam kalitesi daha yüksek bir kente dönüşmesinde etkin bir rol oynayacağımıza inanıyorum. Üniversitemiz, değişim, dönüşüm ve yenilenme sürecinin en önemli aktörü olmaya hazırdır.

Adaylığım konusunda beni cesaretlendiren ve desteklerini esirgemeyen öğretim elemanı arkadaşlarıma ve tüm dış paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu vesileyle diğer Rektör adayı meslektaşlarıma da seçim sürecinde başarılar diliyor, medeni ve huzurlu bir seçim rekabetinin yaşanmasını ve sürecin Üniversitemiz, Artvin’imiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Etiketler: » »
Share
2856 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?