logo

Perinçek, “Tayyip Erdoğan’ın Gizli Örgütü Gladyo” dedi

“Vatan Partisi; Artvin Madenin Mezarı, Turizmin Kalesi Olacak”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Artvin mitinginde yaptığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın örgüt Kurduğunu ve bütün belgeleri delilleri topladıklarını ifade ederek yarın Ankara’da basın açıklaması yaparak açıklayacaklarını ifade etti.

İlk olarak kürsüye çıkan Vatan Partisi İl Başkanı Temel Demirci, ilk olarak Cerattepe bölgesin çıkartılması planlanan madencilik faaliyetleriyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.  Demirci,  “Artvin’de maden çıkartacak firmalara seslenerek; para beyninizi bulamış, para her şey değildir Artvin’den elinizi çekin bizi belaya koymadın dedi.  Artvin’de madene Mezar Turizmin Kalesi Yapacak vatan partisi diyen Demirci, tam kararlığıyla madene hayır, Türkiye’de gücünü biliyorsunuz o TGB gençlik öncü gençlik her ağacın altında bulunacaktır.  Altmış yaşındayım böyle bir iktidar, böyle bir başbakan böyle bir Cumhurbaşkanı görmedim.

Ev kredisi, araç kredisi, ferdi kredi buna benze krediler çok canımızı yaktılar. Bizim bitirdiler. Onun peşine AKP sistemi Artvin’in nüfusu 30 bin olmayan bir market yok. Bizim esnafımız ne yapıp ne satacak” dedi. Sarp sınır kapısına da değinen İl Başkanı Temel Demirci, “Sarp sınır kapısı yine AKP’nin sistemi giren belli değil çıkan belli değil. Adam sınır ticaretimi yapıyor kumar oynamaya mı gidiyor. Bir şeyler getirip Türkiye’de mi satıyor? Tüpte oradan geliyor, ette oradan geliyor, bu esnaf ne yapacak.  AKP yaptık, diyor. Hastane yaptılar içerisinde doktor yok, 70 kişiye bakıyor bir doktor, doktorda bunalmış. Kaçacak kaçamıyor. Hastalarımız yolda ölüyor.  Ceza evleri yaptılar, hücrede yatılmıyor.  Ardanuç’da adliyeyi kaldırdılar ceza evi yaptılar. Öyle yaptılar ki halkımız tatil unuttu, ceplerinde para yok.  Türk milletine sesleniyorum, ırkı rengi siyasi görüşü ideolojisi ne olursa olsun vatanını milletini seven,  Vatan Partisi bayrağı altına çağırıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

“Türk Bayrağı ile miting yapan tek parti VATAN Partisidir”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Artvin mitinginde yaptığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın örgüt Kurduğunu ve bütün belgeleri delilleri topladıklarını ifade ederek yarın Ankara’da basın açıklaması yaparak açıklayacaklarını ifade etti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek son mitingini Artvin’de yaptı. Mitinge, Vatan Partisi İl Başkanı, Milletvekili birinci sıra adayı Cengiz Özdemir, ikinci sıra adayı Vayiç, Merhum Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu ve yakın illerden gelen Vatan Partisi Milletvekili adayları katıldı. Artvin Valiliği önünde gerçekleşen mitinge, yaklaşık 200 kişi katıldı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Silivri duvarlarını yıkıldı vatan partisi Türkiye’yi özgürleştiren mücadeleyi yürütüyor. Türk ordusunun komutanlarını Silivri duvarlarına hapsetmişlerdi. Vatan Partisi duvarların içinden ve dışından o duvarları yıktı. 60 yetmiş bin kişiyi, defalarca o Silivri duvarlarının önüne topladık o duvarları yıktık Türk ordusunu esaretten kurtardık.  Amerika Türk ordusunun komutanlarını hapse attı, Türkiye’yi böleceğim diye planlar yaptı.  AKP iktidarıyla iş birliği halinde, Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen, Abdullah Gül, Amerika’yla birlikte Vatan Partisi liderleri, bizleri ve Türk ordusu komutanlarını hapse attı. O duvarları yıktık bu Türkiye’nin bölünmesi sürecine bizim verdiğimiz cevaptır. Vatan partisi olarak duvarları yıktık ve şimdi Dün Ali Fuat Yılmazer,  yani Tayyip Erdoğan’ın Polis şefi, bizim yattığımız hücrelere atıldı. Tayyip Erdoğan’lar Abdullah güller hepsi gizli örgütler kutup devletin içinde Türk ordusuna vatan partisi o zaman işçi partisi yöneticilerine karşı o kumpasları düzenlediler.  Şimdi ne oluyor yakında göreceksiniz Tayyip Erdoğan’ı yüce divan sandalyesine oturtacağız, onun gizli örgütü ortaya çıktı, Hrant Dink suikastını yapan örgütün, Tayyip Erdoğan’ın gizli örgütü olduğu ortaya çıktı.  Polis Şefi içeriye alındı, Hrant Dink  suikastından, hangi polis şefi, Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ün polis şefi bunlar Danıştay suikastını da düzenlediler.  Hepsini on sene evvel partimiz ortaya koydu.  İsim isim, o Tayyip Erdoğan’ın polis şeflerini bir gizli örgüt üyesi olarak, hepsini tek tek ortaya koyduk . Şimdi o gizli örgütü ortaya çıkıyor. Tayyip Erdoğan 2003’de iktidara geldiği zaman devletin içinde gizli bir örgüt ortaya kurdu.  Onun bütün belgelerini delillerini topladık.  Ve o konuyu yarın Ankara’da bir basın toplantısıyla açıklayacağım ilk defa Artvin’den Türk milletine ilan ediyorum.  Tayyip Erdoğan’ın gizli örgütü Gladyo, bunlar devlet değil mafya.  Tayyip Erdoğan ve suç ortakları Yasin Elkadı’lar Ortadoğu’nun teröristleri bunlar, kara paracı. Bütün ilişkileri meydanda hepsinin delillerini topladık yarından itibaren Ankara’da açıklamaya başlıyoruz buranda ilan ediyoruz” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek mevcut siyasi partilerin ekonomi programlarımda özel çıkarın, özel karın önce çıktığını savunarak vatan partisinin ekonomi programında ise toplumun karının öne çıktığını söyledi. Türkiye’nin özel çıkarla devam edemeyecek noktaya geldiğini savunan Perinçek “Ya milletin çıkarı ya da Türkiye için karanlık iflas dönemi var” dedi.

Vatan Partisi Artvin İl Başkanlığınca Artvin Valiliği önünde düzenlenen mitingde konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Artvinlilere Yüksekova’dan selam getirdiğini ifade ederek  “Vatan Partisi Yüksekova’da Türk Bayrağı ile miting yapan partidir” dedi.

Perinçek ” Bize oraya gittiğimizde bir polis memuru diyor ki Türk Bayrağı açacakmışsınız. Biz vatanımızın bir köşesinde Türk Bayrağı açmayacağız da Amerikan Bayrağımı açacağız. Orada kalkıp yaşasın Obama mı diyeceğiz? Tabi ki Yaşasın Atatürk diyeceğiz. Türkiye AKP iktidarında PKK AKP ortaklığıyla hangi noktalara geldi görüyoruz. Ülkemizin bir köşesinde Türk Bayrağı açmamız için emniyetten izin almamız lazımmış. Bize emniyetten izin aldınız mı diye soruyorlar. PKK Devlet kurumaz, Türk Bayrağı altında çarşılar yakılmaz. Türk Bayrağı altında yolar kesilmez, Türk Bayrağı altında Atatürk’ün heykeli tekmelenemez. Türk Bayrağı varsa orada haraç toplanmaz.

Türkiye’nin eme temel sorunlarından biri belli parçalarında Güney Doğu’da haraç toplanıyor. Yol kesiliyor. Dükkanların kepenkleri indiriliyor. Amcasının oğlu gidip amcasının oğlunun dükkanını yakıyor. Çarşılara eşkıyalar giriyor. Vatan Partisi bu sorunu çözecek bunun için Yüksekova’ya gittik. Oraya devlet ihtiyacını, milli devletimizin ihtiyacını halkla beraber güçlü devlet kararımızı götürdük. Vatan Partisi zorba devlete son verecek. Tayip Erdoğan’ların zorba devlet anlayışına son verecektir. PKK’nin yol kesmesine, haraç toplamasına, adam öldürmesine, çarşıları yakmasına kesinlikle son vereceğiz. Bunu göreceksiniz” diye konuştu.

Tayip Erdoğan yönetiminin vatanı böldüğünü ve vatanın belli bölgelerinde hükümetçilikler yaratıldığını savunan Perinçek ” Amerika geldi Irak’ın kuzeyini işgal etti. Ondan sonrada Tayip Erdoğan’ı getirdiler Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı diye oturttular. Bundan sonrada görüldüğü gibi o bölgede Türk Bayrakları indirildi. Orada devlet kalmadı, asayiş, güvenlik kalmadı. Orda ki Kürt yurttaşımız bize şunu söylüyor. ‘Buraya güvenlik getirin çarşılarımıza barış getirin. Dükkanımızı açıp ticaretimizi yapalım. Vatan partisi bu sorunun üzerine üzerine gidiyor. Devletin yaptırım gücünü kullanmaktan korkmayacağız. Madem silahlı bir terör örgütü vardır. Bunun kökünün kazınması lazım. Vatan Partisi bu konuda kararlıdır. Kürt yurttaşlarımızı kazanacağız. Orada her yerde Yüksekova’da Siirt’te  örgütleniyoruz. Vatan Partisi’nden korktular.  Orda ki mitingimizin sonunda adayımıza silah dayayıp güya istifa ettiriyorlar.  Buradan uyarıyorum. Silahla siyaset yapan silahla adayı istifa ettirenleri meclise sokmak için sistem kampanya halinde. HDP’yi kimler destekliyor görüyorsunuz. Türkiye’nin en büyük para babaları Türkiye’nin en büyük medya patronları, Amerika destekliyor. Bu HDP’den hiç mazlumdan yana politika beklenir mi? Amerika’nın zoruyla Irak’ı bölenlerden Suriye’yi bölmeye kalkanlardan, Amerika’dan bel bağlayanlardan, Amerika’nın enstrümanıyız. Stratejik ortağıyız diyen PKK’dan Türkiye için bir şey beklenir mi? Hangi akla bunları meclise sokacaklar. Yugoslavya örneği ortada” dedi.

7 Haziran seçimleri sonra Amerika’nın Türkiye’de ki hükümet projesinin AKP ile CHP’yi birlikte hükümet yapmak olduğunu kaydeden Perinçek Türkiye’de AKP-CHP koalisyonu hazırlandığını ileri sürdü.

Perinçek bu koalisyona verilen ilk görevin yapılacak anayasadan Türk milleti kavramını çıkartmak olduğunu iddia ederek her iki parti genel başkanında benzer söylerde bulunduğunu kaydetti.

Perinçek “Türk kavramını anayasadan çıkarttığınız zaman ne olur biliyor musunuz? Bu ülke Yugoslavya, Suriye, Irak olur. Yugoslavya parçalanmadan önce milletin yüzde 80’i biz Yugoslavız diyordu. Parçalanma sürecinin öncesinde biz Sırp’ız, Boşnak’ız, Hırtvat’ız Sloven’niz, Karadağlıyız gibi söylemleri topluma soktular. Anayasadan Türk kavramını çıkardığınız zaman bu tarikatlara, cemaatlere, etnik gruplara, ırklara bölünün demek.Bu Amerika tarafından  Türkiye’yi parçalamak için düşünülen bir anayasa. Türk Milletinin anayasadan çıkarılmasın izin vermeyeceğiz. Bu girişim Türk milletinin ayaklarının altında kalacaktır” diye konuştu.

Yeni anayasa ile Güneydoğu’ya özerklik verileceğini iddia eden Perinçek özerkliğin Kürt Vatandaşlarını ikinci sınıf konumuna düşürmek olduğunu söyledi. Perinçek Vatan Partisinin AKP ve CHP’nin bu özerklik isteğine karşı meclise girecek ve karşına dikileceğini kaydetti.

Borçlu millet yaratıldığını savunan Perinçek ekonominin iflasın eşiğine geldiğini ve Türkiye’nin bir yıl içinde 250 milyar dolar sıcak para bulması gerektiğini bunu bulmasının da mümkün olmayacağı için Kemal Derviş’in Amerika tarafından Türkiye’ye gönderilen bir haciz memuru olduğunu söyleyerek :

“İçine girilecek herhangi bir krizde kemerleri sıkıp tepemize çöküp borçları almak için Kemal Derviş’i gönderdiler. CHP’de Derviş’i başının üstüne oturttu. Bu Kemal Derviş 2002 yılında AKP’yi iktidara getiren tertiplerin başrolünde olan kişi değil miydi?  Abdullah Gül ve Tayip Erdoğan’lar Kemal Derviş ve Amerika’nın marifetiyle o koltuklara oturtulmadı mı? AKP CHP hükümeti için yine geldi Kemal Derviş. Şeytan geldi. Uğursuz geldi. Tayip Erdoğan’ın Kemal Derviş’in ekonomisi bitmiştir. Türkiye’nin üretim ekonomisine ihtiyacı var. Vatan partisi üretim ekonomisini savunuyor” ifadelerine yer verdi.

Yeni anayasa ile Güneydoğu’ya özerklik verileceğini iddia eden Perinçek özerkliğin Kürt Vatandaşlarını ikinci sınıf konumuna düşürmek olduğunu söyledi. Perinçek Vatan Partisinin AKP ve CHP’nin bu özerklik isteğine karşı meclise girecek ve karşına dikileceğini kaydetti.

Borçlu millet yaratıldığını savunan Perinçek ekonominin iflasın eşiğine geldiğini ve Türkiye’nin bir yıl içinde 250 milyar dolar sıcak para bulması gerektiğini bunu bulmasının da mümkün olmayacağı için Kemal Derviş’in Amerika tarafından Türkiye’ye gönderilen bir haciz memuru olduğunu söyleyerek :

“İçine girilecek herhangi bir krizde kemerleri sıkıp tepemize çöküp borçları almak için Kemal Derviş’i gönderdiler. CHP’de Derviş’i başının üstüne oturttu. Bu Kemal Derviş 2002 yılında AKP’yi iktidara getiren tertiplerin başrolünde olan kişi değil miydi?  Abdullah Gül ve Tayip Erdoğan’lar Kemal Derviş ve Amerika’nın marifetiyle o koltuklara oturtulmadı mı? AKP CHP hükümeti için yine geldi Kemal Derviş. Şeytan geldi. Uğursuz geldi. Tayip Erdoğan’ın Kemal Derviş’in ekonomisi bitmiştir. Türkiye’nin üretim ekonomisine ihtiyacı var. Vatan partisi üretim ekonomisini savunuyor” ifadelerine yer verdi.

Vatan Partisi olarak Suriye, Irak, İran, Azerbaycan, Mısır, Lübnan gibi ülkelere gidip görüşmeler yaptıklarını ifade eden Perinçek Batı Asya birliğini kurma çalışmaları içinde olduklarını ifade ederek sınırlardan teröristlerin geçmesine izin verilmeyeceğini vurgulayarak ” Bu Coğrafyada Amerika’nın Kışkırttığı Terör faaliyetlerine Bölücü Teröre Son Vereceğiz. Bu kararları aldık” diyerek konuşmasını tamamladı.

Perinçek konuşmasının ardından Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu’yla sahnede bir süre sohbet etti. Miting coşku içerisinde sona erdi. Miting sonrasında Perinçek, Artvin’den ayrıldı.

Etiketler: » »
Share
1324 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?