logo

reklam

Paşa’nın Fırtına İle Olan Dostluğu İnsanlara Örnek Oluyor

Artvin Merkez’de kankası olduğu ata olan vefasını gösteren köpek insanlara örnek teşkil ediyor. Paşa, kankası olduğu fırtınayı sokaklarda göremeyince fırtınaya benzettiği maketin altında yatması ve kankasını beklemesi şaşkınlık yaratıyor.

 

Artvin Merkez Atapark’ta yaşanan bir görüntü insanlara örnek niteliğinde. Yaklaşık 6 aydır Necat Koçak’a ait olan Fırtına adlı at ile birlikte yaşam süren Paşa, Fırtına’nın sahibi tarafından kış nedeniyle köyündeki ahıra götürülmesi üzerine büyük bir yalnızlık çekti. Fırtına’nın gitmesi üzerine yalnızlık çeken ve sürekli olarak her yerde kankası olan Fırtına’yı arayan Paşa adlı köpek, Atapark’ta Fırtına’ya benzettiği maket atın altında yatmaya başladı. Sabah akşam maket atın altında yaşamını sürdürerek Fırtına’nın canlanmasını bekleyen Paşa’nın hali görenleri duygulandırıyor. Çevre sakinlerinin Atapark’ta beslemeye başladığı Paşa, boş gözlerle Fırtına’yı bekliyor. Çevre Sakinlerinden Osman Turan, olayı anlatırken, Paşa ile Fırtına arasında büyük bir muhabbetin olduğuna dikkat çekerek, Fırtına’nın gitmesinin ardından Paşa’nın Atapark’tan gitmediğini ve sürekli olarak maket atın altında beklediğini söyledi. Zaman zaman uluyarak Fırtına’ya seslendiğine tanık olduklarını söyleyen Osman Turan, bu durum karşısında duygulandıklarını söyledi. Çevre sakinlerinin gelerek Paşa’nın bu durumunu görüntülediklerini ifade eden Turan, Paşa’nın Atapark ve çevresinin de maskotu haline geldiğini vurguladı.

Paşa’yı Fırtına’nın Yanına Götürmek İstiyoruz Ama Gelmiyor

Fırtına’nın sahibi olan Necat Koçay ise kış nedeniyle Fırtına’yı köylerindeki ahıra bağladıklarını ve burada beslediklerini belirterek, Paşa’yı da Fırtına’ya götürmek istemelerine karşın, atı göremediği için kendileriyle gelmediğini anlattı. Koçay, “Paşa ile Fırtına yaklaşık 5 aydır birlikteler. Aralarında çok sıkı bir dostluk oldu. Sürekli yan yana idiler. Paşa geceleri bile Fırtına’nın yanında yatıyordu. Kış şartları gelince Fırtına’yı ahıra kapatmak durumunda kaldık. Böyle olunca da Paşa artık Fırtına’yı göremez oldu. Bir ara Paşa kayboldu. Bizde onu aramaya başladık. Sonra Atapark bölgesindeki esnaflar bizi aradılar ve Paşa’nın Atapark’taki maket atın yanında yattığını söylediler. Bizde gittik Paşa’yı alıp götürmek istedik ama bizimle gelmedi. Onların arasındaki dostluk nedeniyle Fırtına’nın özlemini maket attan çıkardığına tanık oluyoruz. Bizimle gelmiyor, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. İkisini buluşturmak için uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.

Köpek Paşa’nın at Fırtına’ya gösterdiği vefanın tüm insanlığa örnek niteliği taşırken, Fırtına ile Paşa’nın önümüzdeki ilk baharda yeniden buluşması bekleniyor.

Share
559 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?