logo

Özyer ” Bizim Derdimiz Vatan, Bizim Derdimiz Artvin”

 

“Bizim derdimiz vatan, bizim derdimiz Artvin. Hedefimiz Artvin’in bir nokta daha ileriye taşınması. İnsanların hayat standartlarının biraz daha yükselmesi ve yükselmesi içinde ne gibi projeler yapılabilir diye araştırmak çalışmak”

AK Parti Artvin Milletvekili aday adayı Şule Özyer basın mensuplarıyla bir araya gelerek 7 Haziran seçimleri bazında açıklamalarda bulundu.

7 Haziran Genel Seçimleri için Artvin’den AK Parti Aday Adayı olan Şule Özyer Mavera Cafe’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek Artvin ve Ülke bazında bazı konularda açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Artvin’de ki basın mensupları ile uzun zamandır bir araya gelemediğini ve bu kahvaltının tanışma amaçlı olduğunu söyleyen Özyer neden aday adayı olduğunu ve milletvekili olursa yapacakları konusunda açıklamalarda bulundu.

‘Madem Artvin’e Cumhuriyet kenti diyoruz Artvin’de de kadın aday olsun, kadın farkındalığı gelsin diye düşündüm’ diyen Özyer, “Ben üç yıldır Ak Parti’de başarılı bir şekilde Kadın Kolları başkanlığını yürüttüm. Ciddi anlamda da bu işin içerisindeyiz.  Neden Aday Adayı oldum? Madem Artvin’e Cumhuriyet kendi diyoruz Artvin’de de kadın aday olsun, kadın farkındalığı gelsin dedik. Göndereceğimiz iki milletvekilinden biri neden bayan olmasın. Burada göz ardı edilmeyecek bir husus da Artvin’de yüzde 50’nin üzerinde kadınlar oy kullanıyor. Partimizin misyonu, vizyonu açısından zaten birlik beraberlik içerisindeyiz.  Ben veya bir başka arkadaşımız hiç önemli değil. Seçimlere kadar da bu işin içerisindeyiz.  Tüm desteğimizi vereceğiz.  Genel merkezimizin de kararı ile milletvekilliği için görevimizden ayrıldık.  Kadınlarda birçok şeyi hak ediyor diye düşünüyorum. Yaradılışta da o vardır. İki milletvekilinin biri bayan biri erkek olursa daha bütün bir şekilde bakabilir, gözden kaçan şeyler daha ön plana çıkar diye düşünüyorum” diye konuştu.

İsrafil Kışla’nın Ciddi Anlamda Artvin’e Proje Katkısı Var

Özyer; “İsrafil Bey proje kapsamında, yatırım kapsamında birçok şeyi getirdi Artvin’e. Devletimizin oluşturduğu belli projeler var. Vekillerin görevi o projeleri takip aşamasıdır.  Artvin müthiş bir coğrafik yapıya sahip. Mesela bir arıcılık neden ilerlemesin. Turizm içinde alt yapının oluşturulması lazım. Buna da yavaş yavaş başlandı.  İsrafil Bey’in ciddi anlamda Artvin’e proje katkısı oldu. Bizim derdimiz vatan, bizim derdimiz Artvin

Yerel seçim çalışmalarımda sağ sol demedim ayrım yapmadım.  Hedefimiz Artvin’in bir nokta daha ileriye taşınması. İnsanların hayat standartlarının biraz daha yükselmesi ve yükselmesi içinde ne gibi projeler yapılabilir diye araştırmak çalışmak. Bunlar aday adaylığı kısmında değil daha sonra konuşulacak şeyler.

Bir kadın aday adayımız daha var. Bizim içimde bir rekabet yok. İyi bir dostluk var. Hepimizde birlik beraberlik, bütünlük devam ediyor. İnşallah bundan sonrada böyle olacak. Bizim derdimiz vatan, bizim derdimiz Artvin” dedi.

Kürtler Şu Anda Önemsendiklerini Düşünüyorlar

Özyer, “Yakın zamanlarda doğu da bulunma fırsatım da oldu. Oradaki yaşayan her yaş grubundan insanlarla da konuştum. Yıllar öncesinde ciddi sıkıntılar yaşamış insanlar. Ak Parti hükümeti ile beraber belli haklarını elde ettiklerini, hizmetin geldiğini düşünüyorlar. Orada ki insanlar Kürt olmalarından dolayı ötelenmekten yıllarca rahatsızlık duymuşlar. Şu anda önemsendiklerini hissediyorlar. Bu bir bölgesellik değil. Bu bizim Karadeniz’de de var. Gürcüsü var, Lazı var Hemşinlisi var, onlara da mı ayrı gözle bakalım. Böyle bir şey mümkün değildir. Bence insan önce insandır. Vatanına, milletine, Bayrağına ve Kuran-i Kerim’ine sahip çıktığı sürece.  Doğu’da 35 yaşında ki biri diyebiliyor ki, bizi bize kırdırdılar kelimesi beni yaradı doğrusu” dedi.

Ev Hanımlarına Emek Maaşı

Konuşmasının son bölümünde; “ Artvin’in en büyük sorunu işsizlik. Bu birçok yerde birçok defa dile getirildi.  Bu sorun ne kadar çözülebilir, ne kadar istihdam sağlanabilir.  Bu sorun projelerle çözülecek bir durum.  Ben gençliğin çok da iyi bir noktaya gittiğini düşünmüyorum.  Nasip olur meclise gidersem gençlerle ilgili çalışmalar, kadınlarla ilgili çalışmalar yapacağım.  Hükümetimin çalışan bayanlara birçok alanda yardımcı oldu. Ben isterim ki bütün yükü ev hanımları çekiyor.  Ev hanımlarına emek maaşı neden verilmesin.  Bu pürüzleri halletmemiz gerekiyor.

Birde yol problemlerinin çözülmesi. Ardahan- Şavşat arası bunun mutlak yapılması gerekiyor. Burada ne konuşursak konuşalım pürüzlü bir zemine cila atmış oluruz” ifadelerine yer verdi.

Share
1369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?
#

Özyer ” Bizim Derdimiz Vatan, Bizim Derdimiz Artvin”” için 1 yorum

  1. Ceyhan : diyor ki:

    Ben şahsen bunlara inanmıyorum 12 senedir yapamadıklarınızı bundan sonramı yapacaksınız hem sonra sizler sizden olmayana yaşama hakkı vermiyorsunuz AKP liysen her yer size açtık degilseniz vay halınıze ben bunu Artvin’de yaşadım o yüzden inanmıyorum cevaplarınızı beklıyorum artık sizlerden korkmuyorum zaten emekli oldum…….