logo

Öztürk, Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı

Artvin bir önemli değerini daha toprağa verdi. 21 Ağustos Cuma günü hayata veda eden İsmail Öztürk(71) 22 Ağustos Cumartesi günü Borçka’nın Kaynarca Köyü’nde gözyaşları arasında dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Artvin’de uzun yıllar siyaset yapan ve bir dönemde Artvin Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde de bulunan İsmail Öztürk için Kaynarca Deviskel Köyü Merkez Camii’nde Öğlene Müteakip kılının cenaze namazına yoğun bir katılım olunca cemaat cami avlusuna sığmadı. Öztürk’ün cenazesine İlçe ve il genelinden önemli simalar katıldı.  Artvin Belediye başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, 25. Dönem MHP Milletvekili adayı olan Avukat Muhammed Altunal,  CHP Eski l Başkanları Selim Bilgin, Mehmet Dinç. CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin,  İl Genel Meclis Üyesi Suat Kesen, CHP Borçka Eski İlçe Başkanı Hasan Özışık. Kaynarca halkı, çevre köy ve ilçeden gelen dost ve akrabaları katıldı. Öğlene müteakip kılınan cenaze namazında merhum İsmail Öztürk için helallik istendi. Cenaze namazını kıldıran din görevlisi, dünyanın fani olduğunu, her ölümün bize bir ders niteliğinde olduğuna dikkat çekerek, dünyada iyilik konusunda yarışılması gerektiğini hatırlattı.

Daha sonra dualarla toprağa verilen İsmail Öztürk ‘ün (71) çocukları Ekrem, Hasan, Hakan, Altan Ve Murat Öztürk, kendilerine cenazeye gelemeyip taziye sunan, telefonla arayan, bizzat cenazeye katılan dost ve akrabalarına teşekkür ettiler. Öztürk kardeşler; “ Babamız Merhum İsmail Öztürk, yaklaşık bir aydır Artvin devlet Hastanesi’nde tedavi görmekteydi. 21 Ağustos’ta Hak’kın Rahmetine kavuştu. Bu süre içinde hastanede çalışan doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.  Babamızı sevenlerinin duaları eşliğinde sonsuzluğa uğurladık. Allah Rahmet Eylesin, Mekanı Cennet olsun.  Herkesten de Allah Razı olsun.” İfadelerine yer verdiler.

Merhum İsmail Öztürk, eski adıyla Köy Hizmetlerinden emekli olmuş, bir çok STK’larda görev almış ve siyasette hizmet etmişti. Öztürk evli ve 5 çocuk babasıydı.

Ç.P.

Etiketler: » » » »
Share
1514 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?