logo

Özgecan İçin İmza Toplayıp, Cerattepe İçin Aşure Dağıttılar

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, Özgecan Yasasının TBMM’den geri çevrilmesi için imza toplayıp, Cerattepe’deki maden faaliyetlerine karşı aşure dağıttılar.

Mersin Tarsus’ta yaşayan Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Özgecan Aslan, 12 Şubat 2015 tarihinde Mersin’de bindiği minibüste caniler tarafından tecavüze uğramış, canice yakılarak öldürülmüştü. Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanlığı, Özgecan için imza kampanyası başlatıp Cerattepe içinse aşure dağıttılar. Artvin CHP il Kadın Kolları, “Özgеcаn Aslаn Yаsаsı” оlаrаk bilinеn yаsа tеklifinin rеddеdilmesiyle ilgili Kızılay İş Hanı önünde imza kampanyası başlattı. 8 Mart Kadınlar günde farklı etkinlikler düzenleyen CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı, ertesi günüde Özgecan Aslan için bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul; kadınların yaşamsal haklarını elde edecekleri Özgecan Aslan Yasası TBMM tarafından reddedilmesine kabul edilemez olduğunu söyledi. Yasa çıkana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini kaydeden Kurul, “Biz bu anlamda isyandayız. Tüm kadınların yaşamsal haklarını elde edeceği Özgecan Aslan Yasası’nı yeniden teklife sunan milletvekillerimize destek olmak bu kampanyayı başlattık” dedi.

Tatlı Aşımızı Zehir Etmeyeceğiz Cengiz,

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi kadın kolları il başkanlığı, “tatlı aşımızı zehir etmeyiz Cengiz”, diyerek vatandaşlara aşure ikramında bulundular. Özgecan Aslan için imza kampanyası devam ederken, bir yandan da Cerattepe’de ki çıkartılmak istenen maden faaliyetleri karşı farkındalık yaratmak için halka aşure dağıttılar.

Etiketler: » » » »
Share
775 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?