logo

Özel İdareye Geçici İşçi Alımı Yapılacak

Artvin İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi toplantısında alınan kararlar çerçevesinde 2016 yılında özel idareye değişik pozisyonlar da görevlendirilmek üzere16 geçici işçi alımı yapılacak.

Ocak ayı toplantısında il genel meclisinin de görüşülen ve karara bağlanan konulardan biride geçici işçi alımı oldu.

Hasan Dilberoğlu’nun Başkanlığında 1 Ocak 2016 Pazartesi günü Saat 11.00’da toplanan İl Genel Meclisinde İl Özel İdarelerinde geçici işçi pozisyonlarında işçi çalıştırılmasına dair yönetmeliğin 5. maddesi hükümleri uyarınca geçici işçi çalıştırılmasının görüşülmesi sonucu 16 geçici işçi alınmasına karar verildi.

Alınan kararda şu ifadeler eyer verildi.

“İl Özel İdarelerinde, mevsimlik ve kampanya işyeri ile orman yangınıyla mücadelede çalıştırılacak işçilere ilişkin geçici iş pozisyonu sayısı 10.06.2007 tarih ve 26548 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelikte her grup için öngörülen memur sayısının yüzde kırkını geçmemek üzere İl Genel Meclisi tarafından belirlenir denildiğinden, il özel idarelerinde geçici işçi çalıştırılmasına dair yönetmeliğin 5. maddesi hükümleri uyarınca; Artvin İl Özel İdaresince 2016 yılında 1 adet Asfalt Plent Görevlisi, 6 adet Ekskavatör Operatörü, 4 adet Greyder Operatörü, 3 adet Kepçe Operatörü ve 2 adet İşçi olmak üzere toplam 16 adet Geçici İşçinin 5 ay 29 gün süreyle çalıştırılmasına, yapılan işarı oylama neticesinde mevcudun oybirliği ile karar verildi.

İl Genel Meclisinde Sineme Salonu Bilet Fiyatları da Görüşüldü

Toplantıda Mülkiyeti İlimiz Özel İdaresine ait, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi Sinema

Salonunda gösterime giren filmler için sivil ve öğrenci bilet fiyatlarının, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10. maddesinin (o) fıkrasına istinaden yeniden belirlenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu da görüşüldü.

Komisyon raporu üzerinde yapılan müzakereler neticesinde, 2D Filimler siviller için 8, Öğrenci içinde 5 Lira olarak karara bağlanırken, 3D filmlerin bilet fiyatı da siviller için 10, Öğrenci için 6 Lira olarak karara bağlandı.

Etiketler: »
Share
1374 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?