logo

Özel; “ARTSO’nun Hedefi Artvin’i Hep İleriye Taşımaktır”

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Merkez İlçe Üyeleri, Grand Otel’de kahvaltılı toplantı programında buluştu.

İlin ekonomik gelişiminin sağlanması için gerekli önceliklerin konuşulduğu toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Oda faaliyetleri hakkında bir de sunum gerçekleştirdi.

Üyelerin ilgiyle izlediği sunumda, 2013 yılı itibariyle yapılan aktiviteler, gerçekleştirilen projeler ve hedefler anlatıldı. Yaklaşık bir saat süren sunum sırasında katılımcılardan, İlin ekonomik gelişimi konusunda düşüncelerinin ve önceliklerinin belirlenmesi için talepler toplandı. Bu taleplerin değerlendirilerek, ilgili mercilere iletileceği ifade edildi.

Başkan Özel sunum sırasında katılımcılarla birçok bilgi paylaşımında bulundu. ARTSO girişimleriyle Artvin merkezde TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapılacağını söyleyen Özel, yeni hizmet binasının da çok yakın bir zamanda tamamlanarak hizmete açılacağını kaydetti.

Yapmış oldukları proje çalışmaları bünyesinde Artvin’in ilk Coğrafi İşaretini aldıklarını ifade eden Özel, başka bir proje çalışmasıyla da ‘10 İş Kolunda Ön Fizibilite’ çalışması yaparak, yatırımcıların faydalanması için kurumsal web sitesinde yayınladıklarını söyledi.

Oda bünyesinde halen 5 Meslek Komitesinde 599 Faal Üye bulunmaktadır diyen Özel, yakında açılacak olan yeni hizmet binası ile üyelere 5 yıldızlı hizmet verileceğini belitti.

Oda olarak katılım sağlanan birçok faaliyetten de bahseden Özel, özellikle yerel ürünlerin tanıtılması noktasında, marka tescili olan Oda Üyelerinin fuarlara katılmalarını sağladıklarını söyledi.

“Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın hedefi Artvin’i hep ileriye taşımaktır” diyen Başkan Özel, ARTSO’nun Artvin’in ticaretten daha fazla pay alan, bölgesinde ekonomik oluşumları kendi yararı doğrultusunda yönlendirmeye çalışan bir vizyonla hareket ettiğini ifade etti.

Toplantı sonrası katılımcılar, topluca hatıra fotoğrafı çektirdi.

Share
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?