logo

Osmanlı Türkçesi Kursları Başladı

 

Artvin’de eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve personele yönelik düzenlenen Osmanlı Türkçesi kurslarının açılış töreni Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Kursun açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci; “geleceğe doğru yön verebilmemiz için geçmişimizi iyi bilmeliyiz” diyerek Osmanlı Türkçesini gelecek nesillere aktarmada eğitimcilerin önemli bir sorumluluğu olduğunu belirtti. Kültürel mirasın aktarılmasında dilin en önemli araç olduğunu ifade eden Abdulcelil Kahveci, Bakanlık ile Hayrat Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştirilen bu eğitimlerin faydasına inandığını belirtti. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, kursiyerlere bu değerli mirasın gelecek nesillere aktarılmasında görev aldıkları için teşekkür ederek, başarılar diledi.

2015 Yılı Mahalli Hizmetiçi Eğitim Planına Alınan ve birinci aşaması 64 saat olarak planlanan Osmanlı Türkçesi kursları, merkez ve ilçelerde 6 gurup olarak düzenlenecek.  Eğitimler il genelinde müracaatta bulunan toplam 142 öğretmen ve personelin katılımıyla gerçekleştirilmekte olup, birinci aşama kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler için Osmanlı Türkçesi (II) kursunun açılacağı belirtildi.

Share
409 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?