logo

Ortaköy’ün Su Sorunu Çözülüyor

Artvin’in en büyük köylerinden biri olan Ortaköy Köyü’nün ( Berta) su sorunu çözülüyor.

 

Artvin’in en büyük köylerinden biri olan Ortaköy Köyü’nün su sorununun çözümü için çalışmalar başladı. Yaz aylarında iki bin, kış aylarında ise bini aşkın insanın yaşadığı Ortaköy Köyü’nde hiç kuşku yok ki en büyük ihtiyaçlarından bir içme suyu. Yıllardır içme suyunun azlığından şikayet eden Ortaköy Köyü sakinleri, İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin imkanları ile bu şikayetlerinden kurtuluyor. Köyde su sorununun çözümü için başlatılan çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülürken, su sorununun çözümü için AK Pınar’dan temiz su getiriliyor. Konuyla ilgili olarak Artvin’in Ortaköy Köyü Muhtarı Kutsal Dalkılıç yaptığı açıklamada; “ Köyümüzün içme suyunda yıllardır çekmekte olduğumuz pisliğinden kaynaklanan sıkıntı bu büyük çalışmayla Ak Pınar’daki menbaadan getirmekte olduğumuz içme suyu projesi ile kökünden halloluyor. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Devletimizden hükümet yetkililerinden bu güzel hizmet için Allah razı olsun. Yakın bir zamanda köyümüze kaliteli ve temiz bir içme suyu kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Ortaköy Köyü Muhtarı Kutsal Dalkılıç, içme suyu çalışmalarını sürekli olarak denetleyerek çalışmalarda yaşanan aksaklıkları bizzat yerinde tespit ediyor ve aksaklıkları hızlı bir şekilde gidermeye çalışıyor. Ortaköy Köyü sakinleri de çalışmalara yardımcı olarak su sorunun çözümüne katkı sağlıyorlar.

Share
1150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?
#

Ortaköy’ün Su Sorunu Çözülüyor” için 1 yorum

  1. ALİ VELİ : diyor ki:

    İYİ DE BERTADA SU SORUNU YOK Kİ? BERTAYI İYİ BİLEN BİRİYİM. KİMSE UYDURMASIN!!! HATTA BERTA DA SU BOLLUĞU VAR. ORDA YAZILAN HİÇBİRŞEYE İNANMIYORUM!!!