logo

Orman Köylülerine Yönelik “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” Eğitimi

Artvin Orman İşletme Müdürlüğünde orman köylülerine yönelik  “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” kursu açıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından üretim işçilerine “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” eğitimleri verilmeye devam ediyor.

Eğitimin açılışına Orman Bölge Müdürü M. Sedat Ecevit, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Mutlu Özdemir, Artvin Orman İşletme Müdürü Yusuf Soysal, Artvin Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail İnan, Orman İşletme Müdür Yardımcıları Bülent Eldemir, Alim Çelik, İşletme Şefleri ve üretim işçileri katıldı.

Bu protokol doğrultusunda Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından Artvin Orman İşletme Müdürlüğü organizesinde ormanlarda çalışan işçiler için  “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” kursu açıldı. 56 saat 1 Hafta sürecek Eğitimi Artvin Orman İşletme Müdürlüğü Ortaköy Orman İşletme Şefi Bülent Zeki Surat ile Tütüncüler Orman İşletme Şefi Celal Yavuz Çakır tarafından verilecek.

Eğitiminin açılış konuşmasını yapan Orman Bölge Müdürü M. Sedat Ecevit; “Biliyorsunuz ki bütün meslek grupları bilgi beceri ve tecrübe gerektiriyor. Sertifikalı iş grupları arasına orman emvali üretim işçiliği de dahil edildi. Orman emvali üretim işçiliği ağaçların işaretlenmesinden güvenli bir şekilde kesilmesine, soyulmasına, budanmasına ve boylanmasına kadar çok ağır bir süreci gerektiriyor. Bu meslek gözlerden uzak yapıldığı için, ne derece zor şartlarda yapıldığı bilinmiyor. Bu eğitimin amacı bu işle uğraşanların iş kazası riskini azaltmak, iş güvenliğinin gerektirdiği tedbirleri almak, hem de ekonominin bir parçası olan orman emvali üretiminin standartlar çerçevesinde yapılarak milli ekonomiye daha fazla girdi sağlamak ve bu işle uğraşanlarında gelirini artırmaktır. Tehlikeli işte çalışıyorsunuz yaptığınız işi kendi işiniz bilerek yapın, ustası olun, tedbirinizi alın.” diyerek eğitimin herkese hayırlı olmasını diledi.

Etiketler:
Share
698 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?