logo

Orman Genel Müdürlüğü’nden Cerattepe Yalanlaması

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü, Yeşil Artvin Derneği tarafından yapılan “Cerattepe’de Cengiz Holding Ağaç Kesimi’ne Başladı” açıklamalar üzerine bir açıklamada bulunarak ağaç kesiminin gerçekleşmediğini ifade etti. Genel Müdürlük açıklamada ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü’nde herhangi bir personelinde açığa alınmadığı yönünde de açıklamada bulundu.

 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 18 Şubat 2016 Perşembe günü yapılan açıklamada; “ 18.02.2016 tarihli bazı basın yayın organlarında yer alan “Cerattepe’de Cengiz Holding Ağaç Kesmeye Başladı?” başlıklı haberleri ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüzce aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Artvin şehrinin Kafkasör tarafı çıkış yolunda Cerattepe’ye uzak bölgede 4 tane 30-40 cm çapında ladin ağacı kesilmiş olduğu tespit edilmiştir. Yolu kapatmak için usulsüz olarak kesilen ve bu ağaçlar için suç zaptı tanzim edilmiştir. Kesilen bu ağaçlar güvenlik güçlerince yolu açmak için kenara çekilmiştir. Yönetmelik gereği koordinatlara uygun beton kazık çekme işi yapılmaktadır. Bu işlem gerçekleştirilirken, kuru ve devrik olan ağaçların çalışmaları engellemesi üzerine bir iki adet ağaç kenara alınmıştır. İddia edildiği gibi sahadaki ağaçların kesilmesi işlemleri yoktur.

Ayrıca personelimize baskı yapıldığı ve görevden alındığı iddiaları gerçek değildir” ifadelerine yer verildi.

Share
1366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?