logo

Önlem İçin Birinin Ölmesi Mi Gerek?

Hafta geçmiyor ki Artvin Merkez’deki DSİ Girişi’nde yaşanan bir kazayı haber yapmayalım. Yine DSİ girişi ve yine kaza. Bu sefer kazaya iki araç karışırken araçlardan birinin DSİ’nin bariyerlerini de aşarak 10 metreden aşağı düşmesi yürekleri ağızlara getirirken, neyse ki kaza ucuz atlatıldı.

Artvin Merkez’de sürekli olarak kazaların yaşandığı bölge olarak bilinen Çayağzı Mahallesi DSİ girişinde yine bir kaza yaşandı. Sabah mesai saatlerinde sürekli yoğun trafiğin aktığı bu bölgede kamyonu sollama yapmak isteyen iki araçtan öndekini döneceğini fark edememesi üzerine yaşanan kazada şans eseri ölen olmazken kazada araç sürücülerinden biri hafif şekilde yaralandı. Edinilen bilgiye göre 08 AC 732 plakalı araç DSİ girişinde kamyonu sollayarak DSİ Bölge Müdürlüğü’ne girmek isterken arkadan gelen 08 DH 609 plakalı araç tarafından fark edilemeyince kaza yaşandı. Yaşanan kazada 08 DH 609 plakalı araç elektrik direğine çarparak durabilirken, 08 AC 732 plakalı araç ise DSİ’nin bariylerini de aşarak yaklaşık 10 metrelik yükseklikten düşerek DSİ lojmanlarının bulunduğu alana düştü. Kazada 08 AC 732 plakalı aracın şoförü hafif şekilde yaralanırken yaralı olay yerine gelen 112 Acil Servis görevlilerince Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralının durumun iyi olduğu öğrenilirken, olaydan sonra kazaya sebep olan her iki araçta kurtarıcı ve çekiciler aracılığıyla olay yerinden kaldırıldılar.

Önlem için ölüm mü olmalı?

Haberimizde kazayla ilgili çok fazla detay vermediğimiz dikkatinizden kaçmamıştır. Zira kazayı kimin yaptığı yada tam sebebinin ne olduğundan ziyade bu bölgede sürekli kaza yaşanıyor olmasına dikkat çekmek istiyoruz. Defalarca uyarılmasına karşın bir türlü herhangi bir şekilde önlem alınmayan bu güzergahta yaşanan bu kaza da ne ilk ne de son kaza olacak. Korkumuz büyük bir facianın yaşanması. Bas bas bağırarak ben geliyorum diyen faciadan önce bu bölgeye önlem alınması beklenirken, DSİ girişi korku salmaya devam ediyor. Yetkililerin hız kesici, dönüş yasağı yada ikaz lambaları gibi önlemlerle bu bölgedeki kazaların önüne geçmeleri talep edilirken, henüz önlem alınmamış olması da “İnsan hayatının bu denli ucuz mu?” sorusunu sordurtuyor.

Etiketler: » »
Share
2929 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?