logo

“Onlar Bizim Baş Tacımızdır”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin eşi Hacer Kocatepe,  1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yapılan ziyaretlerde yaptığı açıklamada ziyaretlerin sadece bu güne özel olmadığını her fırsatta yaptıklarını dile getirdi. ‘Onlar bizim baş tacımızdır’ diyen Kocatepe, Sürekli hal hatır sorup, ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

Ziyaretler kapsamında Hacer Kocatepe ve beraberindekiler, Belediyeden hizmet alan kişiler arasında en yaşlı olan iki kişiyi evlerinde ziyaret etti.

Artvin Belediyesinin sosyal belediyecilik kapsamında hizmet verdiği Aş Evi ve Evde Temizlik Hizmetlerinden yararlanan yaşlı ailelere Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin eşi Hacer Kocatepe ve Ak Parti Artvin Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’ın eşi Emine Yazan ile birlikte ziyarette bulundu.

İlk ziyareti Merkez Çarşı mahallesinde ikamet eden 1923 doğumlu Hatice Yelkenci’yi bahçede ziyaret edip elini öpen Hacer Kocatepe, Hatice ninenin Belediyeden hizmet alan kişiler arasında en yaşlı ikinci kişi olduğunu söyledi.  92 yaşında ki Hatice Yelkenci Artvin Belediyesine yaşlılara vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek “Mehmet oğlumuzdan Hacer kızımızdan Allah razı olsun. Bizlerin halini hatırını sormakla kalmayıp birde evimizi temizlettiriyorlar günde iki defa sıcak yemeğimizi veriyorlar” dedi.

İkinci ziyaretlerini Merkez Aşağı Şehitlik köyünde ikamet eden 1922 doğumlu Şehriban İhtiyar’a gerçekleştirdiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren 93 yaşında ki Şehriban İhtiyar, Hacer Kocatepe, İl Kadın Kolları  Başkanı Reyhan Güneri ve Emine Yazan’a sürekli ziyaret ettikleri için teşekkür ederek dua etti.

“Her Fırsatta Büyüklerimizin Yanındayız”

Artvin Belediyesinin Aş Evi ve Evde Temizlik hizmeti alan yaşlıları ziyaret eden Hacer Kocatepe, sadece bu özel günde değil her zaman yaşlıların yanında olduklarını sürekli ziyaretler de bulunduklarını ifade etti.  Kocatepe, “Yaşlılık, yaşam sürecinin; çocukluk, gençlik, erişkinlik gibi doğal bir çağıdır. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli hazinelerimizdir. Bugün hala millet olma bilincini taşıyorsak, aile olmanın kutsallığına olan inancımızla evlatlarımızı yetiştirebiliyorsak yaşlılarımızın geçmişle bugün arasında kurdukları köprü sayesindedir. Kadınların çalıştığı, akraba-komşu ilişkilerinin zayıfladığı günümüzde, yaşlıların aile içinde bakılması giderek zorlaşmaktadır. Yaşlılara, ihtiyaç duydukları konularda destek vermek, onlarla sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler kurmak örf ve adetlerimizde önemli bir yere sahiptir. Kurumsal destek alan yaşlılarımıza saygı göstermek, onları toplumla, genç nesille kaynaştırmak, bütünleştirmek ve hayata tutunmalarını sağlamak yarının yaşlıları olarak hepimizin hak ve sorumluluğudur. Bu kapsamda Artvin Belediyesinin Aş Evi ve Evde Temizlik hizmeti alan yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz.  Ziyaretlerimizi sadece bu güne özel olarak değil her fırsatta yapıyoruz. Sürekli hal hatır sorup ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz.  Bu duygularla tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum. Sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Etiketler: »
Share
479 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?