logo

Önce Hayal Etti, Sonra Gerçekleştirdi

BAŞKAN KOCATEPE 27 DÖNÜMLÜK ARAZİYİ ARTVİN BELEDİYESİNE KAZANDIRDI

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, sebze meyve hali ve toptancı depoları projesini hayata geçirmek için verdiği 3 yıllık uğraş ve emek sonucunda Belediye taşınmazları arasına 27 dönümlük arazi kazandırıldı. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin vizyon projelerini gerçekleştirmek için çok önemli olan bu gelişme Artvin halkını memnun ederken, konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Kocatepe, ilimizin büyümesi ve gelişmesi adına önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini ifade etti.

 

O Arazinin Tapusu Artık Belediyenin!

Belediye Başkanı Kocatepe, Hal ve Toptancı depoları projesi kapsamında sanayi bölgesinde bulunan 27.000 m2 yüz ölçümü taşınmazı Toplu Konut İdaresinden (TOKİ) tapusunu alarak Artvin Belediyesi’ne kazandırdı.

Gelişen ve büyüyen Artvin’de ihtiyaç duyulan birçok proje hayata geçirilirken şehir merkezinin rahatlaması ve yaş sebze meyvenin ucuz tüketilmesi açısından büyük önem arz eden hal ve toptancılar deposu için Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yoğun girişimleri sonuç verdi.

Projenin hayata geçebilmesi için yasal prosedürlerin 4 yıl sürdüğünü belirten Başkan Kocatepe, tapusu alınan arazinin 2014 yılında Milli Emlak Müdürlüğünün belediyeye yapmış olduğu tahsisle projenin uygulanmasının mümkün olmadığını hatırlatarak TOKİ üzerinden satın aldıklarını söyledi.

Kocatepe: Bu şehre hal ve toptancılar deposu kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Tapusu alınan arazi üzerinde Artvin Belediyesi teknik ekibi ve toptancılar ile birlikte incelemelerde bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, hal ve toptancı depoları projesi için düşünülen arazinin tapusunun alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada bu şehre hal ve toptancılar deposu kazandırma sözlerini tutuyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Kocatepe;Deriner Barajı’nın eski hangarlarının bulunduğu 27 dönümlük arazinin Milli Emlak’tan TOKİ’ye ve oradan da Artvin Belediyesi’ne satın alınması konusunda girişimlerde bulunduk. Geçtiğimiz günü bu girişimlerimiz sonuç vererek arazinin tapusunu Artvin Belediyesi adına aldık.

İlimizin büyümesi ve gelişmesi adına önemli bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Bildiğiniz üzere şehrimizin rahatlaması ve büyümesi açısından yeni arazilere ve taşınmazlara ihtiyacımız bulunuyordu. Bugün belediyemizin taşınmazları arasına kattığımız 27 dönümlük arazi şehrimizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu şehre hal ve toptancı depoları kazandıracağımıza söz vermiştik. Şimdi bu sözümüzü gerçekleştirebilmek için somut adım atmış olduk. Aldığımız bu arazi üzerinde toptancı depoları, yaş meyve ve sebze hali, ticaret merkezi, sosyal yaşam alanı ve Belediye hizmetlerinde kullanılabilecek depo sahaları projemizi gerçekleştirebileceğiz. En kısa sürede bu projeyi hayata geçirmeye başlayacağız.

Bu hedefimizin gerçekleşmesinde ve girişimlerimizin sonuç vermesinde büyük katkıları olan bir 24.25.26. dönem milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla ile mevcut milletvekilimiz sayın Erkan Balta’ya çok teşekkür ediyoruz. Hükümetimize müteşekkiriz. Hükümetimizin gücü hizmetlerimizin etkinliğini ve sayısını arttırmaktadır. Artvin en iyi hizmetlere layıktır sözümüz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.”dedi.

Artvin’in en kıymetli yerlerinden biri olan Tolgum Mevkiindeki 27.000 metre karelik arazinin tapusunun alınması ve hal ve toptancı depoları kurulacak olması Artvin halkının memnuniyetini kazanırken, şimdi herkes Başkan Kocatepe’nin vizyon projelerinden biri olan Hal ve Toptancı Depoları Projesi’nin hayata geçirilmesini bekliyor. Projenin hayata geçmesi ile birlikte Başkan Mehmet Kocatepe’nin başkan olmadan önce söz verdiği vizyon projelerinden ikisi daha hayata geçmiş olacak.

Share
649 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?