logo

Okullar Arası Halk Oyunları Yarışmaları Yapıldı

Okullar arası halk oyunları yarışması nefes kesti, genç yetenekler teker teker sahneye çıkarak hünerlerini sergilediler.

2015 – 2016 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Halk Oyunları Yarışmaları Artvin Merkez Spor Salonunda yapıldı.Yarışmaya Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Gençlik Merkezi Müdürü Latif Yılmaztürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Ebru Saygınve çok sayıda izleyici katıldı.Yarışmalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin YETİM’ in açılış konuşması ile başladı.

Bahattin Yetim konuşmasında ” Sayın Belediye Başkan Yardımcım, çok kıymetli misafirler, sevgili Hakem ve Hoca arkadaşlarımız, sevgili gençler, hepinizi kurumum ve şahsım adına saygı ve sevgi ile selamlıyorum hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

Artvin Merkez Spor Salonunu birkaç organizasyonda bu kadar kalabalık görüyoruz bunlardan biride Halk Oyunları. Bu yarışmalar şenlik havasında geçiyor ve Artvin’in tarihi mirasına, zenginliğine ne kadar değer verdiğini gösteriyor, Buda bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Hem çocuklarınızın bu tür faaliyetlere katılmasında yardımcı olduğunuz için, hem salonumuzu doldurduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

Okul Sporlarında Türkiye yedi bölgeye ayrıldı. Sahilde Artvin’den Düzceye kadar olan Karadeniz bölgesinde Artvin yedi bölge arasında bölge birincisi. Bu başarıda emeği olan başta Milli Eğitim Müdürümüz, Okul Müdürlerimiz, Beden Eğitimi Öğretmenlerimize bir Artvinli olarak teşekkür ediyorum.

Halk Oyunlarıyla uğraşan arkadaşlarımız bizim tarihi mirasımıza Artvin adına bir bakıma misyon şefliği yapıyorlar. Kültür mirasımızı, değerlerimizi gelecek zamanlara taşıyarak, bu görevi gönüllü olarak üstleniyorlar, emeklerine ellerine sağlık.

Bugün burada 18 takım, minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yarışacaklar. yıldızlar ve gençlerde dereceye giren takımlar bölge yarışlarına gidecek.

Bildiğiniz gibi Artvin en fazla başarıyı Halk Oyunlarında elde ediyor. Şimdiye kadar başarı sağlamış, caba harcamış, emek harcamış, zaman harcamış arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, yarışmada başarılar diliyorum ” dedi.

Yarışmalar minikler yıldızlar ve geçler olmak üzere üç kategoride, Düzenlemeli ve Düzenlemesiz dal olmak üzere iki dalda 18 takımın katılımıyla gerçekleşti.

Yarışma sonunda düzenlemeli dal minikler kategorisinde 87.66 puan alan Vakıfbank İlkokulu ve Karadeniz Bakır ilkokulu puanlarının eşit olması sebebiyle minikler kategorisinin birincileri oldular.

 Yarışmalar Sonunda Dereceye Giren Takımlar; Düzenlemesiz dalda, Minikler: 1. Şavşat Atatürk İlkokulu, 2. Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

Yıldızlar: 1. Artvin Atatürk Ortaokulu- 2. Borçka Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu- 3. Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Gençler: 1. İskebe Anadolu Lisesi- 2. Arhavi Orhan Yücel Anadolu Lisesi-3. Şavşat Ç. P. Anadolu Lisesi- 4. Borçka Şehit Savaş Gedik Anadolu Lisesi

Düzenlemeli Dalda, Minikler: 1. Vakıfbank İlkokulu- 1. Karadeniz Bakır ilkokulu

Yıldızlar:1. Arhavi Atatürk Ortaokulu – 2. 7 Mart Ortaokulu.

Gençler: 1. Ayhan Şahenk M. T. Anadolu Lisesi – 2. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi

3. Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi. Dereceye giren takımlara protokol tarafından kupaları takdim edildi.

Etiketler: » » »
Share
1925 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?